Skocz do zawartości

Dobór Deski Pathron + wiązań do butów Burton Invader Blue.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Jak w opisie interesuje mnie deska Pathron + wiązania do butów Burton Invader Blue, które już posiadam. Jeżdżę 7 lat i ciągle na wypożyczanym lub zakupionym używanym sprzęcie. Pewnego razu miałem okazję jeździć w butach Invader i bardzo mi pasowały, więc postanowiłem je kupić. Smigam na starej desce Burton Custom 62 sprzęt sprzed ładnych paru lat z rozlecianymi wiązaniami P1. W skali 10 stopniowej jeżdżę na poziomie 5,5 może 6. Ciężko zrobić postęp na kiepskim sprzęcie.

Dlatego postanowiłem zainwestować około 1000-1200 na deskę i około 600-800 zł na wiązania. Mam nadzieję, ze gdy zaczną się wyprzedaże to w tych kwotach coś znajdę.

Jeżdżę głównie po polskich stokach lub na Słowacji + w planach pierwszy wypad w Alpy. Deskę potrzebuję na poprawę techniki jazdy na trasie i zastanawiam się nad zabawą w snow parku lub puchu. Tylko u Nas to puchu jak na lekarstwo, więc chyba to pierwsze bardziej.

Mam 177cm wzrostu 75kg i nadzieję, że jeszcze trochę spadnie :-D stopa 42-43.

Proszę o porady i pozdrawiam.

 

Czy Pathron Sensei 2017 lub 2016 będzie odpowiedni z wiązaniami FLUX PR + buty Burton Invader?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Pathron Sensei 2017 lub 2016 będzie odpowiedni z wiązaniami FLUX PR + buty Burton Invader?

 

- Co do desek to Pathron zbiera ostatnio świetne recenzje. Nigdy na nich nie jeżdziłem ale kolega który kupił ją w tym roku bardzo sobie chwalił.

- Jeżeli chodzi o wiązanie to zakup jakiegokolwiek wiązania z paskami za 600-800 zł jest złym pomysłem. O ile nie jesteś kolesiem który w powietrzu robi 360 to jedyne wiązania jakie warto kupić to Flowy albo K2 cinch. Dlaczego?

Trzymanie buta Flowy według mnie mają porównywalne do każdych innych wiązań. Jak dociśniesz mocniej to w każdych stanie krążenie więc bajki że Flowy nie trzymają są po prostu głupie. Co masz w zamian? Zapinasz sie w 10 sekund vs 30 co przy jeździe grupowej jest niewzykle istotne. Po drugie masz suchy i ciepły tyłek bo nie siadasz co chwilę na śniegu aby się zapiąć. Co jest ogromną przewagą zwłaszcza na Polskich krótkich trasach. No i według mnie subiektywnie Flowy są wygodniejsze bo nie mają wąskiego uciskającego paska a trzymają całą powierzchnią. Jedyną wadą jest trudnośc wypięcia się i zapięcia w głebokim puchu. Problem że na taki puch czekam już 4 sezon i sie nie zanosi.

- Co do butów Burton to przepłacasz. 50% składowej ceny burtona jest marka. Ja mam buty z Boa i sobie cenie to rozwiązanie bardzo. Szybkie i wygodne i dobrze pracujące choć znam ludzi którzy są średnio fanami tego systemu. Kwestia gustu niemniej jednak większość sobie chwali a mój syn wprost jest fanem. Do Flowów w zasadzie pasują wszystkie buty ale najlepiej dopasowują się Flowy. Jest jednak na rynku wiele innych dobrych butów. Jedyne czego ym nie brał to butów z syntetycznej skóry. To rozwiązanie nie działa. Moja żona ma skórzane Flowy już 9 rok i wyglądają lepiej niż moje 4 letnie Heady z ekologicznej skóry.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o wiązania to nie zgadam się z opinią poprzednika że nie warto kupować wiązań klasycznych za 600-800 zł. Wszystko zależy do czego ktoś potrzebuje wiązań i czy priorytetem jest czas zapinania czy inne rzeczy. Argument o suchym i ciepłym tyłku też nie jest obiektywny bo żeby się zapiąć w klasycznych wiązaniach wcale nie musisz siadać na śniegu. Wszystko zależy od umiejętności. W cenie 600-800 zł nie ma aż tak dużego wyboru jeśli chodzi o wiązania nie przecenione. Jak się zaczną wyprzedaże to już będizemy w stanie kupić jakiś wyższy model wiązań. Ja moge polecić Union Force, Union Atlas, Rome 390 boss, Flux TT.

Co do deski to Sensei jest faktycznie fajną opcją jeśli o wszechstronną deskę. Z innych desek dobre opinie ma też Voelkl Xbreed, Stepchild Powder Sucks 2016. Długość deski w przedziale 154-157 byłaby optymalna.

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i padł wybór na Pathron Slash 152.

Wczoraj jeździłem i zakupiłem używkę.

Wziąłem w końcu instruktora i zacząłem szlifować cięty i śmig. Następnie podstawy FS. Tylko problem mam teraz z wiązaniami. Ponieważ z poprzedniej zle dobranej deski i wiązań to jest Burton Custom 62 z wiązaniami Burton P 1.1 okazało się, że wiązania są zbyt duże i po różnych korekcjach nie da rady na maxa dopiąć buta.

Więc co teraz do Slasha? Myślałem o Fluxach o średniej twardości z sezonu 15/16, może coś znajdę w dobrej cenie. But mam 43. Coś doradzicie?

 

Bercik: Czy może Flux TT sprawdzi się na tej desce i ewentualnie za sezon lub dwa wrzucę je na Pathron Sensei?

I czy bez problemu będą pasować do moich butów?

Znalazłem takie wiązania...

http://supersklep.pl/i211569-wiazania-snowboardowe-flux-pr-black

Budy: co do płacenia za markę to tak jest z wszystkim, ale jak kupujesz sprzed 2 lub 3 sezonów to już cena jest o wiele niższa i wtedy jak mam niższy budżet to się opłaca :-D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór mam ją w bardzo ciekawym malowaniu i powiem Ci że jest meega :)/> Byłem tydzień temu na stoku, zabawa meega :)/>

 

Z jakim wiązaniem masz tę deskę??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

TT jak i PR to dobre wiązania i na pewno dobrze zagrają z tą deską. Union Force, Union ST też będą odpowiednie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TT jak i PR to dobre wiązania i na pewno dobrze zagrają z tą deską. Union Force, Union ST też będą odpowiednie

 

Wybór padł na Union Force.

Gość w sklepie powiedział, że będą lepsze od PR gdyż Flux PR to podstawowy model.

Nie mam możliwości porównania z Fluxami, bo póki co jeździłem na średnio dobranym sprzęcie. Mam nadzieję, że trochę zimy jeszcze będzie, bo puki co leczę naciągniecie uda. Jak zrobię zdjęcie to wrzucę cały zestaw.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...