Skocz do zawartości

Jakie deski Brać pod uwagę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Myślę że pytaniem się nie wyróżnię ale wymiary i preferencje są trochę bardziej skomplikowane.

 

Potrzebuję deski do jazdy po stoku, krawędzie i szybsza jazda plus drobne triki na sniegu i small jumpy, ale bez FS i bez kombinacji w snow parku ( do tego w przyszlosci kupie dodatkową typową FS deskę).

Obecnie jak jeżdżę na wypożyczonych mam problem przy krawędziach bo ucieka i ześlizguje się deska i to mnie denerwuje, jednocześnie mam problem z jazda na wprost płasko bo łapie mi krawędzie. oczywiście rozumiem ze pewnie technika i umiejętności maja tu duże znaczenie ale czuje ze żeby pójść dalej potrzebuje bardziej dopasowanej deski.

185 cm wzrostu waga 108 kg.

jazda raz do dwóch razy maks w roku ( wyjazdy tygodniowe) na razie na stokach w Polsce , czechy, slowacja.

 

Jestem napalony na Burtona ale ciezko znaleźć deske w takich rozmiarach i nie miękką więc biorę jednak pod uwagę inne marki, podobał mi się też gnu carbon credit ale nie wiem czy nie za miękka jest no i nie wiem co najwazniejsze jaki rozmar brac, 160, 162 albo wogole 165 i wzwyz?

 

But 45 Burton moto, i chciałbym uniknąć deski Wide.

zależy mi najbardziej na dobraniu kształtu deski ( camber czy hybryd?) oraz rozmiaru deski (160 czy moze 165 i wzwyż)- uważam ze jest różnica miedzy 160 a 165 wzwyż dlatego mam wątpliwość, w przedziałach wagowych pisze dla mnie 162< co może oznaczać wszystko ;/

a konkretne modele tez będą mile widziane, no i jaki typ wiązań do tego, twarde miękkie?

i czy jak zejde do wagi 95 to wybrany rozmiar deski bedize nadal adekwatny czy calkowicie straci przydatność.

Jade w styczniu na 4 sezon tygodniowy wypad.

pozdrawiam i proszę o życzliwość

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 weeks later...

Za twardej deski nie kupij bo trudniej jest ja kontrolowac,bedzie na niej trudniej doskonalic technike jazdy a z tym, z tego co piszesz jest u Ciebie problemem, nie mowiac juz o zabawie na stoku, flatach itp. Na porzadnych dekach o srednim fleksie mozna dobrze pojeździć szybciej na krawedzi a przy tym latwiej inicjowac skrety. Celuj raczej w camber bo lepiej trzyma krawędź niz rocker czy hybryda i flex 4-5. 165 cm bedzie zdecydowanie za długa ! Nie patrz na internetowe tabelki bo sie nie sprawdzają, do wyboru dlugosci bierze sie rowniez pod uwage preferencje i poziom umiejetnosci, lepiej zaufac doswiadczonym ludziom...

Co do szerokosci deski to przy bucie 45 bez Wide sie nie obedzie wiec takiej deski tez musisz szukac. Jaki budżet, raczej niwa czy uzywka ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Myślę że pytaniem się nie wyróżnię ale wymiary i preferencje są trochę bardziej skomplikowane.

 

Potrzebuję deski do jazdy po stoku, krawędzie i szybsza jazda plus drobne triki na sniegu i small jumpy, ale bez FS i bez kombinacji w snow parku ( do tego w przyszlosci kupie dodatkową typową FS deskę).

Obecnie jak jeżdżę na wypożyczonych mam problem przy krawędziach bo ucieka i ześlizguje się deska i to mnie denerwuje, jednocześnie mam problem z jazda na wprost płasko bo łapie mi krawędzie. oczywiście rozumiem ze pewnie technika i umiejętności maja tu duże znaczenie ale czuje ze żeby pójść dalej potrzebuje bardziej dopasowanej deski.

185 cm wzrostu waga 108 kg.

jazda raz do dwóch razy maks w roku ( wyjazdy tygodniowe) na razie na stokach w Polsce , czechy, slowacja.

 

Jestem napalony na Burtona ale ciezko znaleźć deske w takich rozmiarach i nie miękką więc biorę jednak pod uwagę inne marki, podobał mi się też gnu carbon credit ale nie wiem czy nie za miękka jest no i nie wiem co najwazniejsze jaki rozmar brac, 160, 162 albo wogole 165 i wzwyz?

 

But 45 Burton moto, i chciałbym uniknąć deski Wide.

zależy mi najbardziej na dobraniu kształtu deski ( camber czy hybryd?) oraz rozmiaru deski (160 czy moze 165 i wzwyż)- uważam ze jest różnica miedzy 160 a 165 wzwyż dlatego mam wątpliwość, w przedziałach wagowych pisze dla mnie 162< co może oznaczać wszystko ;/

a konkretne modele tez będą mile widziane, no i jaki typ wiązań do tego, twarde miękkie?

i czy jak zejde do wagi 95 to wybrany rozmiar deski bedize nadal adekwatny czy calkowicie straci przydatność.

Jade w styczniu na 4 sezon tygodniowy wypad.

pozdrawiam i proszę o życzliwość

 

Czesc jak kolega napisal przy rozmiarze 45 lepiej celuj w deski wide. Natomiast masz burtony moto , ktore sa mega miekkimi butami i przy takim buciorze sztywniejsza deska odpada

 

Ps GNU Carbon Credit to nie jest miekka deska ;)

 

Jaki masz budzet ???

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...