Skocz do zawartości

DESKA DLA STAREGO WYJADACZA


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stary wyjadacz to może dużo powiedziane ale pozwólcie, że nakreślę mój problem. Czytam forum, oglądam filmy, recenzje i wszędzie pojawia się to samo stwierdzenie "w sam raz dla początkującego snowboardzisty"

No właśnie problem jest taki że na desce jeżdżę już z 18 lat i nie uważam się za początkującego. Szukam deski i wiązań w sumie do tysiaka. Wiem, że nie dużo ale niestety więcej kasy nie chciałbym dać.

Nie znam się kompletnie na sprzęcie a moja stara decha to jakiś zakupiony w decathlonie blat za 800 zł 10 lat temu. Zawsze myślałem, ze jak się umie jeździć to się pojedzie i na struganej w garażu desce ale ostatniego sezonu przekonałem się ze deska desce nie równa. Spontaniczny wyjazd w góry zmusił mnie do pożyczenia deski i po jednym zjeździe poszedłem ja wymienić druga już była lepsza choć dalej nie tak dobra jak ta sieciowa, która mam.

 

Jaki mam styl jazdy? W sumie nijaki. Bardziej kręci mnie szybka jazda i "kładzenie się" na stoku niż skoki itd. choć nie powiem po tylu latach jeżdżenia przydałoby się w końcu czegoś nauczyć. Inaczej mówiąc styl - szybka rekreacja z ambicjami na coś więcej.

 

Mój wzrost 180 cm waga 80 kg

 

Doradźcie proszę co kupić.

budżet 1000 zł.

 

Wszyscy polecają RAVENa a ja nawet nie wiem co to jest :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

 

faktycznie 1000 zł na nową deskę z wiązaniami to nie za dużo i ciężko będzie o coś naprawdę dobrego dla zaawansowanego ridera. Gdybyś jednak zdecydował wydać trochę więcej to warto zwrócić uwagę na Pathron Legend Black, Pathron Draft. Z Ravena model Relict 2014, Core Carbon, Pulse. Jeżeli nie znasz marki Raven to znaczy że dawno nie interesowałeś sięsprzetem. Obecnie Raven sprzedaje najwięcej desek w Polsce, jest to Polska firma z deskami robionymi od kilku lat w Polsce. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Pathron też jest polską marką , która oferuje bardzo fajne deski które są produkowane z wysokiej jakości materiałów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, poszukałem i wszystkie dechy ravena ktore wymieniłeś nie są w cale takie drogie i wygladaja mega. Myślę że wybiorę którąś z nich skoro je polecasz. Przedział cenowy to 600-800 zł to tak w sam raz. Zostaje mi 300-350 zł na wiazania. Cos w tym temacie polecisz? W takich "KITach" do ravenow dodają s200 ale wszyscy tu odradzaja i mowia ze przynajmniej s250. Moze cos innego zupełnie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

dzięki za zaangażowanie. Te dechy nitro prezentują sie fajnie.

np http://sportstore.pl/product-pol-5521-Deska-snowboardowa-NITRO-Team-x-Estevan-Oriol-GULLWING-159cm.html

 

spora przecena. Myślicie że dla mnie się nada? pamiętając że jednak wole jeździc niz skakać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac ze miekka cos pomerdali w opisie flex 7, przecena sie nie sugeruj są przecenione ale nie aż tyle

 

http://proboarder.pl/snowboard-volkl-dash-2015

dozbieraj jeszcze z 200 i kup trwalsze wiązania a jak 1000 i koniec to Raven, patriotycznie i rozsądnie

 

dzięki za zaangażowanie. Te dechy nitro prezentują sie fajnie.

np http://sportstore.pl...WING-159cm.html

 

spora przecena. Myślicie że dla mnie się nada? pamiętając że jednak wole jeździc niz skakać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 200 mógłbym dołożyć. Kompletnie się na tym nie znam. Raven wydaje się rozsądną opcją ale polecane wcześniej deski nie pasują mi wizualnie.

 

Poleć coś jeszcze. Producent obojętny byle miałbym świadomość że mam dobrą dechę w dobrej cenie.

 

Może możecie polecić jakieś stronki outlet owe na których znalazłby dobra dechę z zeszłym sezonow w dobrej cenie. Nie wiem czy to nie łamie regulaminu ale jeśli nie byłbym wdzięczny.

 

Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co napisałeś. Jestem totalnym noobem jeśli chodzi o deski. Całe życie miałem jakąś deche z marketu i doszedłem do momentu gdzie moja deska już ledwo zipie. Najchętniej kupiłbym taka samą Ale to niestety nie możliwe.

 

Myślisz że dobrze wybrałem? Deska była mocno przeceniona i wydala mi się dealem życia.

 

Pomarańczowe wiązania? Sam nie wiem.Masz coś konkretnego na myśli? Myślałem o tych ravenach €400. Wydają się solidne

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...