Skocz do zawartości

Problem z jazdą w lini prostej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeżdżę już jakiś czas na desce, co prawda jak do tej pory w większości na AM i tak jak z większością elementów jazdy radzę sobie pozytywnie to cały czas mam problemy z jazdą na wprost :blink: .

Może się to wydawać dziwne i jak już wyczytałem krytyki iż nie jeździ się na krechę itp, to często spotykam się na stoku z osobami, które przez jakiś kawałek trasy np pomiędzy choinkami po linii prostej suną jak po linie.

Osobiście mam z tym problem i nie raz złapałem krawędź i było to bolesne :rolleyes: .

Nie wiem czy typy desek z wypożyczalni mają w większości taką konstrukcję "niesprzyjającą" temu, czy zbyt mała prędkość czy jeszcze coś innego robię nie tak...

 

Proszę o radę... THX

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko ocenić nie widząc jak jedziesz. Ale czynniki utrudniające jazdę na wprost to najczęściej:

Jazda na zbyt wyprostowanych i sztywnych nogach - łatwo żeby deskę odwróciło delikatnie w poprzek kierunku ruchu i Ci ją zakrawędziowało, pamiętaj, że to jest Twoje zawieszenie. Im jedziesz niżej i lepiej tłumisz nierówności terenu tym deska jedzie stabilniej i trudniej jest się przewrócić.

Brak wyczucia sprzętu- brak reakcji ciała na ułożenie deski. Najważniejsza jest intuicja. Trzeba zdać się na swoje ciało i czuć, którą krawędź i jak dociążyć w jeździe na wprost, żeby nie złapała krawędzi.

Odchylenie ciała na nogę tylną- jeśli chcesz żeby szło Ci to łatwiej dociąż mocno przednią nogę, wtedy tył deski podąrza za przodem i nie jest tak mocno podatny na odwrócenie.

Blokada psychiczna- bardzo często psychika i strach przed prędkością blokują całe ciało, automatycznie człowiek się usztywnia i jest gleba.

Polecam najpierw poćwiczyć na mniejszych górkach.

Ogólnie jazda na wprost jest niewskazana, jednak czasami się przydaje, gdy np. nie mamy miejsca na skręt i trzeba kogoś wyprzedzić. Do nabierania prędkości do skrętów, czy nawet najazdu na skocznie i rury.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Fajnie jak byś podrzucił jakiś filmik, było by łatwiej ocenić co jest nie tak.

Powodzenia w doskonaleniu techniki jazdy! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp, wskazówki bardzo cenne i będę musiał poćwiczyć lecz już mam nadzieję że na swoim sprzęcie bo do tej pory był to sprzęt z wypożyczalni :blink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...