Skocz do zawartości

jaka deske z wiazaniami wybrac


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. na desce jezdze od 5 lat ale w sezonie na stoku spedzam ok 10 dni. zawsze deske wypozyczalem i chce teraz kupic cos wlasnego. moje pytanie co wybrac ?? mam 185 cm i 85 kg, but 44. nie zalezy mi na szybkosciach na stoku, typowe zjazdy, flattrick i troche ucze sie parku.

zastanawiam sie nad:

-Volkl dash albo spade

-pathron sensei lub legend

-jakis Raven

 

drugie pytanie jaka dlugosc, myzle ze cos ok 160-163 ?? mam racje ??

 

czekam na odpowiedz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. na desce jezdze od 5 lat ale w sezonie na stoku spedzam ok 10 dni. zawsze deske wypozyczalem i chce teraz kupic cos wlasnego. moje pytanie co wybrac ?? mam 185 cm i 85 kg, but 44. nie zalezy mi na szybkosciach na stoku, typowe zjazdy, flattrick i troche ucze sie parku.

zastanawiam sie nad:

-Volkl dash albo spade

-pathron sensei lub legend

-jakis Raven

 

drugie pytanie jaka dlugosc, myzle ze cos ok 160-163 ?? mam racje ??

 

czekam na odpowiedz

 

do flatrickow 163 mysle ze za dluga :)

157-61 maxx ziomek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na szybkościach, to odpuść sobie deski ze ślizgiem tłoczonym. Ślizg tłoczony to jest kawałek plastiku.

Musisz osiągnąć jakiś kompromis co do długości, bo szybka jazda = dłuższa deska, flattricki = krótsza. Celowałbym w okolice 158cm.

Z tej listy odpada Spade, Dash, Legend. Kryteria spełnia Sensei, a jeśli chcesz dorzucić Volkla do listy, to popatrz na X-Breeda i popatrz jeszcze na Rome Postermania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, musisz poszukać w sieci, a jak ta metoda zawiedzie, napisać do dystrybutora. Pisałeś o szybkości, więc poleciłem deski ze spiekanym ślizgiem, a Ripcord, choć jest spoko deską, to ma ślizg tłoczony.

Nie ma znaczenia na którą nogę jeździsz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie rewelacją okazał się Pathron Blade. Deska mnie naprawdę mile zaskoczyła tym jak jeździ na krawędzi i że ją ładnie trzyma w skręcie nawet na twardych trasach i przy dużej prędkości no i przede wszystkim bardzo dobrze nadaje się do falt tricków, butterków no i do parku. Polecam ! Długość 158 będzie idealna w twoim przypadku. Mama podobne wymiary jak ty i testowałem Blade 158

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybor chyba padl na Pathron Sensei Ltd Slidewayz 158cm, tylko nei wiem jakie wiazania, czy moga byc takie ?? RAVEN S750 Lime/Green L??

http://allegro.pl/snowboard-pathron-sensei-ltd-slidewayz-158cm-2016-i5807125548.html

http://allegro.pl/nowe-wiazania-raven-s750-lime-green-l-2013-2014-i5519884851.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rascal zastanawiam sie nad Pathron Sensei blue badz Pathron chillstick. jak pisalem wczesniej wiekszosc to jazda po stoku ale chce uczyc sie flattrickow itp. jaka lepsza ?? abym ją opanowal ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem. Swoją przygodę z deską zaczęłam w tym sezonie, ale chciałabym zainwestować we własny sprzęt. W sieci jest tego tyle, że przyprawia mnie o zawroty głowy. Sama nie będę w stanie się zdecydować. Myślałam o firmie Raven na początek - rozsądna cena, ale nie wiem jak z jakością.A i jeszcze kwestia długości deski? Wzrost 170 cm, 58 kg, but 39.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj deski o długości około 148cm. Raven na początek jest ok. Po 3-4 sezonach jak już będziesz potrafiła jeździsz i wiedziała co chcesz robić na desce, zmienisz sobie na coś droższego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...