Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, zacząłem dopiero przygodę ze snowboardem, ale złapałem chyba bakcyla i szykuje mi się w tym sezonie kilka fajnych wyjazdów. Między innymi w Steibis w Alpach w sylwester/nowy rok. Mam tak na prawdę za sobą tylko jeden wyjazd 6 dniowy na wypożyczonym sprzęcie, ale naukę rozpocząłem z instruktorem i myślę, że jako tako po stoku już się poruszam. Do sedna: byłem w dwóch sklepach z deskami ale niestety nie byli w stanie zaproponować mi żadnego sprzętu ze względu na moje "wymiary". Mam 25 lat, 167cm wzrostu i 69kg wagi, rozmiar buta 42. Chciałbym żebyście mi doradzili jakiś zestaw na którym będę mógł pokojnie się szkolić dalej przez kilka lat i żeby kosztował w granicach 1500zł, oczywiście możemy przekroczyć, pytanie tylko czy warto. Przeszukiwałem też neta i allegro ale boję się sam zdecydować na jakiś konkretny wybór żebym później nie żałował. Fajnie by było sprzęt zakupić właśnie przed noworocznym wyjazdem. Aha, głównie zamierzam jeździć po stoku. W jednym ze sklepów sprzedawca powiedział że dla mnie deska najlepiej 145cm, w drugim że 148-149cm. Ciekaw jestem waszych opinii i propozycji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tymi długościami desek ;) Deska nie ma oczu więc nigdy nie zobaczy ile rider ma wzrostu. Czuje natomiast jego wagę, dlatego podstawą doboru deski jest waga a nie wzrost. Dlatego lepiej byś wybrał dłuższą deskę, pod 70 kg to spokojnie możesz mieć jako deską All Mountain długość 152-156 cm. Precyzyjny dobór konkretnego modelu uzależniałbym od długości krawędzi efektywnej.

Nie kupuj zbyt krótkiej deski jeśli zamierzasz uczyć się dobrze jeździć. Zbyt krótka deska to łatwiejsza jazda liściem i łatwiejsze zamiatanie, a tak nie chcesz jeździć...

Moją propozycją dla Ciebie jest Volkl Dash, deska szkoleniowa na której nauczysz się także bardziej zaawansowanych technik skrętu, w tym ciętych zwanych carvingiem. To znana deska która pomaga, ułatwia wykonać jakiś manewr czy skręt. Niski camber bardzo fajnie się tu sprawdza gdyż Dash jest elastyczny, przyjaźnie miękko pracuje. To pomaga przy wszystkich ześlizgach, skrętach ślizgowych. Na małej prędkości nie czujesz się jak słoń w składzie porcelany. Bardzo fajna deska do nauczenia się szybko dobrze jeździć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że chcę sięnauczyć dobrze jeździć :) W snowshop w Wawie ewidentnie chciał dobrać deskę do mojego wzrostu. Wielkie dzięki za propozycję i za szczegółowy opis. Czyli to by było coś w tym stylu http://allegro.pl/volkl-dash-15-152-cm-volkl-straptec-initial-m-i5854788559.html . Widzę jedynie taką deskę na allegro. Rozumiem, że buty najlepiej dobrać już w sklepie stacjonarnym mierząc poszczególne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, buty najlepiej mierzyć i kupować stacjonarnie. Kupowanie butów na odległość to taki sam hardcore, jak czytanie poradników by wybierać buty 0,5 cm większe niż te na co dzień ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący jeżeli chodzi o jazdę na snowboardzie. Ale jestem zdeterminowany, aby tej zimy nauczyć jeździć. Szukam jakiegoś przyzwoitego zestawu. Wzrost 183. Waga 80 kg. Jaki sprzęt proponujecie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej możesz na to przeznaczyć? Bo ceny sprzętu są bardzo różne oraz jeśli nie napiszesz dokładnie ile chcesz na niego wydać to bardzo ciężko będzie CI tutaj coś konkretnego doradzić... Sam radzę zajrzeć sobie do supersklepu:

http://supersklep.pl/wyprzedaz-sprzetu-snowboardowego

 

Aktualnie jest tam spora wyprzedaż sprzętu snowboardowego tak więc możesz sobie go kupić o wiele taniej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem początkujący jeżeli chodzi o jazdę na snowboardzie. Ale jestem zdeterminowany, aby tej zimy nauczyć jeździć. Szukam jakiegoś przyzwoitego zestawu. Wzrost 183. Waga 80 kg. Jaki sprzęt proponujecie?

Jako że Volkla Dash mamy sprawdzonego od dawna, objeżdżonego przez wiele osób, jako deskę szkoleniową polecam tę deskę. Nie zatrzymasz się w tu w postępach zbyt szybko, deska jest łatwa, przyjazna, pozwala jednak na wiele. Cięte skręty, szybsza jazda, głębszy puch, nie ma ograniczeń. To jest deska All Mountain, zaprojektowana i dostosowana do potrzeb początkujących. Miększa wzdłużnie, sztywniejsza poprzecznie, lekka, elastyczna więc pozwalająca na szybkie postępy.

Jazda na Dash:

http://sklepsnowboardowy.pl/volkl-dash--volkl-initial-green-15-promo.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...