Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, prosiłbym o ocenienie mojego zestawu. Sprawa wygląda tak, że posiadam już zestaw na którym jeździłem 2 sezony, ogólnie na desce jeżdżę 3 sezony ale miałem przerwę. Przez ostatnie 2 albo 3 lata nie jeździłem. Więc tak, deskę mam taką:

http://snowsport.pl/s251-p1762-Deska_Technine_Street_Red_Series.html

do tego mam wiązania Burton Custom białe, nie wiem z jakiego roku, na necie nie mogę znaleźć ale na pudełku po nich jest napis "07 BINDINGS" (zdjęcie w załączniku) rozmiar wiązań L.

Buty mam jakieś stare Deeluxe, które chciałem już wcześniej wymienić, więc moja prośba tyczy się jedynie deski i wiązań.

Mam 174 cm wzrostu, ważę ok. 66kg. rozmiar buta 43. W necie znalazłem jakąś stronkę, na której po wpisaniu swoich parametrów można zobaczyć jaką dł. deski powinno się mieć. Wyszło mi 152-154 cm z tego co pamiętam. Ta deska ma 148 cm. Dużo w sezonie nie bd jeździł, szykuje mi się tygodniowy wyjazd na sylwestra na Słowację i poza tym może jeszcze raz czy dwa gdzieś wyskoczę na stok.

Podsumowując prosiłbym o napisanie mi czy ten zestaw będzie jeszcze ok na ten sezon czy powinienem go zmienić. Biorę pod uwagę również wymianę samej deski bądź samych wiązań. Co do stylu jazdy to raczej będę śmigał po stoku, może czasami poza trasą. Mam nadzieje, że wypisałem wszystkie potrzebne informacje.

post-1665-0-05054800-1448787454_thumb.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na śmiganie po stoku 148 to mało szczególnie, że ta deska ma krótką krawędź efektywną i do śmigania po stoku nie została wymyślona. Jeśli planujesz wyłącznie trasy/poza trasami, to 153-154cm będzie ok. Wiązania dadzą radę, ale nad wymianą deski bym się zastanowił.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Za bardzo się nie znam na sprzęcie, jak kupowałem tą dechę to szczerze mówiąc długo się nad nią nie zastanawiałem, jakoś się tak napaliłem na nią sam nie wiem czemu i kupiłem. Jak widzę był to chyba błąd, bo z tego co napisałeś wnioskuję, że stworzona została pewnie do parku, a ja raczej w nim nie jeżdżę. Z racji tego, że nie mam dużego budżetu będę myślał nad używanym sprzętem. Pytanko czy do 300/400 zł znajdę coś używanego ? Spróbuję również sprzedać deskę, którą posiadam i byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógłby mi ją wycenić. Uważam, że jest w stanie dobrym. W załączniku zdjęcie ubytku co chyba nie przeszkadza w jeździe.

post-1665-0-89227300-1448796282_thumb.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to teraz jestem w kropce. Czemu szkoda ? Skoro nie za bardzo nadaje się dla mnie to nie wiem po co ją trzymać, ale napisz coś więcej proszę na ten temat ;). Myślałem nad tym, żeby oddać moją dechę ewentualnie zestaw cały do komisu i wziąć coś od nich. Co o tym sądzisz ? Ja się nie znam, więc z chęcią usłyszę każdą Twoją radę, co do zostawienia mojej deski również ;)

Sprawdziłem dokładnie swój budżet i max. 1000 zł mogę mieć na zestaw. Z czego na 100 % muszę kupić buty. Może byś mi mógł zaproponować coś w tej sytuacji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak sprzedawanie auta używanego z małym przebiegiem. Bardzo dużo stracisz, a takich jak Ty, którzy sprzedają w miarę świeżą deskę w dobrym stanie jest niewiele, więc szansa na trafienie dobrej używki jest mała.

Zacznij od przymierzenia i kupna wygodnych butów, bo nie wiesz, czy zapłacisz za nie 400 czy 600zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, od przyszłego tygodnia zaczne szukać butów, na co powinienem zwrócić uwagę, prócz tego żeby były wygodne ? Czy rady sprzedawcy w sklepie mogę traktować poważnie uznając, że chce on mi faktycznie pomóc w kupnie czy tylko liczy na zarobek ? I jeszcze co do deski Technine, którą posiadam, jeżeli ją sobie zostawię to do czego ona mi się może później przydać, do zabawy w parku itd. czy wgl mi się nie przyda?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy w parku na 66kg będzie w sam raz. To bardzo dobra deska. Przede wszystkim but ma idealnie leżeć. Ważny jest też, aby flex był w miarę zbliżony do reszty podzespołów w zestawie. Wszystkie inne rzeczy to drugorzędna sprawa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem o flexie. Zakładając, że zostawię swoje wiązania to muszę dobierać buty do tych wiązań tylko nie mam pojęcia jaki flex mają wiązania. Czy jak powiem sprzedawcy w sklepie to będzie się orientował i pomoże mi dobrać buty do moich wiązań ?

Tak się zastanawiam czy w moim budżecie wgl coś bd mógł kupić, bo jeżeli wydam na buty te 600 zł to na deske zostaje jedynie 400 zl ;/.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodziłem trochę po sklepach i ceny butów zaczynają się ok 600/700 zł :/. Jutro jeszcze zajrzę do 2 sklepów może tam będzie większy wybór. Do tej pory tylko 2 pary znalazłem, które były wygodne:

1. 32 Lashed http://supersklep.pl/i192938-buty-snowboardowe-thirtytwo-lashed-crab-grab-black-red w sklepie za 650 zł

2. Burton moto w sklepie za 750 zł

Niestety nie mogłem ich porównać bo były w 2 innych sklepach. I teraz pytanie do was, co mi powiecie o tych butach ? Facet w sklepie gdzie były 32 powiedział, że to najniższy model burtona i że nie poleca, ale nie wiem na ile jego opinia jest obiektywna ;P bo burtony były w innym sklepie. 32 odłożyłem do jutra a burtony są 2 pary więc powinny jeszcze być.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na Mosbacha jadę jutro. Na teatralnej nie byłem, myślałem że są tam tylko używane.

Byłem w Transfer snowboard na Piłsudskiego

Parlament snow na Szczytnickiej

w Czerwonej Komnacie na Kościuszki

i na Inowrocławskiej , tam jakiś komis wypozyczalnia i serwis jest.

Jutro planuje iść na Mosbacha i na Stalową tam też jest jakiś sklep.

Jak coś jeszcze znasz to pisz ;)

A coś o tych butach, które wymieniłem mógłbyś napisać ? Myśleć wgl nad nimi ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A porównywałeś ten flex w związanych butach? Flex jednego producenta ma się nijak do flexu innego producenta. Ubiegłoroczne Moto znam i dałbym im 5, tegoroczne są podobno delikatnie bardziej miękkie.

Ja akurat nie lubię różnego rodzaju systemów ściągania i wybrałbym 32 :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z 32 Lashed jestem niezadowolony. Jak za taką cenę to można oczekiwać dużo więcej po bucie , a na pewno że siętak szybko nie rozbije.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...