Skocz do zawartości

Drake Radar


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Poszukuję opinii na temat wiązań Drake Radar - bo delikatnie mówiąc jest ich jak na lekarstwo.

 

Czy ktoś jeździł na tym ustrojstwie, albo kojarzy jakieś konkretne opinie?

 

Próbuję porównać Drake Radar z oblatanymi i ogólnie polecanymi Drake Fifty.

Całość opinii i porównania w zakresie cena/możliwości dla AM/FR: szybki carving oraz freeride w puchu.

 

 

Wiązania Drake Fifty można kupić poniżej 500 PLN, nowiutkie (ten nowy model, odchudzone).

Starszy model poniżej 400 PLN, czasami za ok. 300 PLN, nowiutkie.

Wiadomo - dobre, sprawdzone, solidne wiązania, dość miękkie (coś w okolicy 4/10 dla starego i modelu i 3/10 dla nowego).

 

Wiązania Drake Radar - to już wydatek ponad 600 PLN (nowy model). Starszy model kupi się troszkę poniżej 600 PLN.

NorthWave podaje dla nowego modelu flex 8/10, stary model był chyba minimalnie miększy.

Generalnie Drake Radar jest najsztywniejszym modelem Drake.

 

 

Ceny podane +/- z naszego kochanego Allegro.

 

Trochę jeździłem na starszym modelu, fakt były dość sztywne :) Ale brak mi większego porównania, a obecnie tłukę się na starych Drake Fifty, gdzieś w szafie stare, zmolestowane Drake SuperSport.

 

I teraz najważniejsze - zakładając AM/FR - szybki carving oraz freeride w puchu.

Z mojej perspektywy: Deska Pathron Legend Limited (flex 5/10) oraz Deska Pathron Draft (flex 7/10), buty NorthWave Domain (flex 10/10).

 

1. Czy jest sens wymieniać Drake Fifty (stary model) na Drake Radar (nowy model)?

2. Lub ew. inne wiązania? Szukam opcji. Coś słyszałem o Rome Arsenal, kilka dość sprzecznych opinii, własnej nie mam.

3. Pomijając cenę - czy (teoretycznie) nadają się dla osoby mniej zaawansowanej?

4. Jak jest faktycznie z sztywnością - nie chcę też przegiąć - jednak wygoda jest ważna.

 

PS. W dyskusji pomińmy Drake King.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat :)

 

Widzę, że faktycznie słabo z opiniami do tego modelu :/

 

Jakie inne wiązania do AM -> FR możecie polecić?

Coś w cenie do max. 1000 PLN się znajdzie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...