Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowy na forum i przeczytałem już przed rejestracją trochę o dobieraniu deski itd. Ale...

Mam problem gdyż często widzę dopiski, że krótsza deska lepiej na początek pitu pitu.

 

Mam:

185 cm wzrostu

80 kg

 

Już swoje pierwsze kroki mam za sobą potrafię jeździć ale bez rewelacji, często zaliczam glebę bo przeliczę się ze swoimi umiejętnościami, a próbuję zrobić coś co podpatrzyłem na stoku. Mam deskę Burton Bullet 54. Ale mam wrażenie że jest dla mnie za długa chociaż według rozpiski mój snowboard powinien mieć jakieś 160 cm. Decha jest też dość twarda i szeroka. Mam też wrażenie, że strasznie się trzyma podłogi przez co ciężko mi ją w ogóle oderwać. Chciałbym coś Freestyleowego, miękkie i żeby pośmigać i sobie poskakać. Chociaż na razie snowparki nie wchodzą w grę. Za rok może.

Rozglądam się za jakimiś Rossignol albo Salomon. Słyszałem też że Nidecker jest niezłą firmą ale to już dla średniozaawansowanych.

 

Z góry dzięki za porady.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska na 80kg powinna mieć około 157cm. Rossignol i Salomon to firmy narciarskie, raczej nie przodujące w snowboardzie. Nidecker to obecnie masakra. To była potęga 15 lat temu, ale obecnie to bardzo słabe deski.

Na początek szukaj w deskach K2, Raven, Rome, na nich się na pewno nie zawiedziesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich parametrach odpowiednia deska mieści się w przedziale 156-160cm i zależy od tego czego oczekujesz od deski. Jeśli nastawiasz się na zabawę, flat tricki to raczej szukaj w tym dolnym przedziale 156-158. Jeśli bardziej być się nastawiał na jazdę to 160 będzie ok. Co do konkretnych modeli desek to musiałbyś określić jakiś budżet

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...