Skocz do zawartości
gregorek

Fajne buty w góry?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Wybieram się pod koniec marca (to znaczy - taki jest plan) w góry i się zastanawiam nad nowym obuwiem. Nie jestem amatorem chodzenia po górach, dotychczas bylem raz, w zwykłych adidasach. No i nie wspominam tej wycieczki miło szczerze napisze. przede wszystkim miałem problem z chodzeniem przez kilka póżniejszych dni. A teraz jest śnieg, więc adidasy w ogóle odpadają. Co kupić żeby nie kosztowało pół wypłaty, a z drugiej strony żeby dobrze chroniło. I jeszcze raz napiszę - chodzę w góry sporadycznie, więc nie muszą to być super świetne, wypaione i w ogóle trekingi. Chodzi mi o średnią półkę cenową i żeby można w tych butach było chodzic po miescie. Coś takiego najlepiej (czyli wygląd zbliżony do adidasów):

707444_salomon_328108_28_v0__01_kopia.jpg

fota z: http://www.eobuwie.com.pl/meskie.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buty w góry to buty trekkingowe. Adidasy nie pełnią takiej funkcji. Tak w zasadzie to podałeś już link do sklepu, czyli mogę się domyślić że już wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a te ze zdjęcia to nie są trekingowe właśnie? zawsze mi sie wydawało że takie podobne to własnie trekingowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...ale ja się nie znam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te ze zjęcia to jak najbardziej w góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio najczęściej sprzęt turystyczny kupuję w sklepie survivalowym. Ich buty są wzorowane na obuwiu wojskowym http://www.bron.pl/odziez-obuwie-plecaki/buty-taktyczne . Funkcjonalne i trwałe. Przy tym są lekkie i widać ze są konstrukcyjnie przemyślane. Moja dziewczyna też kupiła u nich swoje buty. Są do tego kolorystycznie bardzo ładne.

4906_0_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buty w góry mają być wygodne oraz bezpieczne:) a nie fajne :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze bardzo dobre rekomendacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wybieram się w góry bez butów trekkngowych. Spory wybór na prawdę dobrych jakościowo butów. https://www.polarsport.pl/buty/buty-trekking.html

Np. Buty AKU TRANSALPINA LTR GTX - podeszwa jest wyposażona w system IMS, który zapewnia amortyzację podeszwy, dzięki czemu buty TRANSALPINA sprawdzają się nawet na bardzo długich trasach. Za prawidłowe trzymanie kostki odpowiada system EXO. Dodatkowo buty mają zabezpieczenie czubka i pięty buta.

301_1_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno nie powinniście oszczędzać. Warto jest zakupić sobie naprawdę porządne, wygodne buty. Tak abyscie się nie ślizgali. Sam kilka razy widziałem osoby na wędrówkach górskich w nieodpowiednich butach. Męczyły się okrutnie.

Takie fajne buty najwyższej klasy powinny Wam posłużyć na naprawdę wiele sezonów:

http://www.turystykawsieci.pl/najwyzszej-klasy-buty-trekkingowe-ecco-ulterra-mid/

Poczytajcie sobie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tez przymierzam sie do jakiegos wyjazdu w gory. Aktualnie co raz cieplej, wiec dobrze byloby wyposazyc sie w jakies wygodne buty do biegania. Moj poprzedni zakup niestety rozlecial sie po paru wypadach, jednak zbyt wiele nie mozna oczekiwac po cenie w jakiej je kupilem. Teraz chce uderzyc w troche wyzsza polke i kupic cos markowego. W budzecie do 400pln co byscie mi polecili od reki? Zastanawiam sie nad wybraniem jednego z modeli Adidasa - Alphabounce ktory wypatrzylem w tym sklepie http://www.ataf.pl/ Wiecie moze cos wiecej na jego temat? Dobrze jakby wypowiedzialy sie osoby uzywajace je .. interesuje mnie glownie jak bardzo wytrzymale sa, chce kupic cos co wystarczy na kilka sezonow. Z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasy, gdy but w góry na lato musiał być za kostkę, już minęły. Aktualnie polecam wygodne, lekkie, w miarę sztywne półbuty z podgumowanymi czubkami. Takie buty będą odpowiednie na podejścia, zejścia i łatwe wspinanie (np. granią). Świetnymi butami są np. adidas Terrex Solo, lub adidas Terrex Scope. Nie muszą być to akurat buty firmy adidas. Muszą być za to wygodne buty górskie, w których będzie się nam dobrze chodzić. Podejściówki mają zazwyczaj twardszą podeszwę niż typowe buty miejskie, więc sprawują się lepiej w trudnym terenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obuwie musi przede wszystkim być dobrze dopasowane i tutaj nie ma znaczenia marka. Wybrałbym obuwie droższe/tańsze w zależności od tego czy dobrze leżą. Idź na zakupy do specjalistycznego sklepu (albo chociaż tam je dopasuj), jeśli nie jesteś pewien jaki rozmiar będzie dla Ciebie odpowiedni. Zimowe buty górskie nie są również tanie, więc kupuj rozsądnie.

http://rachunkowepruszkow.pl dobra księgowa Pruszków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak na moje to takie buty muszą być wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinny mieć też odpowiednio grubą podeszwę, żeby stopy Cię nie bolały po kilku krokach na kamieniach. Zwróć też uwagę, z czego są wykonane. Ale przede wszystkim - przymierz i nie kupuj przez Internet, bo muszą być wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie planujemy zdobywać Kilimandżaro, to zwykłe buty górskie z jakiegoś decathlona wystarczą. Kupowanie butów za więcej niż 2-3 stówki, to moim zdaniem głupota ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy o jakiej porze roku chcecie chodzić w górach.Jesli jest cieplej to można śmigać w jakichs wygodnych adidasach. Jeśli jest jesień to dobrze jest sobie kupić stabilne buty trekingowe.

Jesli zima to najlepiej jakieś ocieplane ( coś w tylu caterpillar)

A i jeszcze jedno. NIe polecam kupować na allegro ponieważ wiele tam podróbek. Jesli chcecie sobie kupić porządne obuwie to najlepiej w sprawdzonym sklepie z autoryzowanymi rzeczami

http://www.dobiegania.pl/buty-do-biegania-meskie-c-115.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to bym w ogóle raczej nie zdecydowała się na zakup butów przez internet (nie tylko z allegro), ale z tego co widzę, to większość osób nie ma już takich oporów. Niby wiem, że można zwrócić, ale jednak pozostaje koszt dostawy, który czasem jest dosyć wysoki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie chodzi o jakieś wyczynowe wspinaczki to wydziwiać nie trzeba :) My z mężem chodziliśmy po górach w butach trekkingowych, takich jak te:

1507798108.0335.jpg

a syn biegał normlanie w takich: asics gel junior / tylko wezmę poprawkę na to, że nie chodziliśmy zimą. Myślę, że wtedy młodemu też kupiłoby się jakieś trekkingi bo to jednak najbezpieczniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam zawsze problem z butami te które miałam zawsze były twarde i długo nie daje radę w nich chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi