Skocz do zawartości

Wybór butow a problem ze stopą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym o pomoc przy wyborze butów, ale zacznę może od problemu z którym nie mogę sobie poradzić. Chodzi o ból w przedniej stopie dokładnie w miejscu który pokazuje na obrazku.

 

 

KAuRiQX.jpg

 

Zaznaczam ze stopy w tych miejscach mam dosyć wysokie (niestety). Ale o co chodzi. Praktycznie muszę luzować buta samego w sobie (luzowanie tych poprzeplatanych sznurówek na wkładce która usztywnia górna cześć buta) oraz samo wiązanie główne (to które wlasnie uciska mi stopę w tym miejscu). Robie to od razu po zjeździe. Natomiast podczas jazdy nie ma szans żebym zaklamrował i zasznurował buta tak jak by sie wydawało ze ma być. Musze mieć luźniej przez co stopa nie jest usztywniona z butem, podnosi sie pieta w stosunku do buta (wiadomo o co chodzi). Generalnie jest kicha. Dzieje się to na przedniej stopie. Próbowałem już wszystkiego i zdecydowałem ze zmienię buty. Z obecnymi (Northwave Freedom 05/06 7/10) http://www.buckmans.com/snowboard-equipment/mens-s nowboard-boots/northwave-freedom-snowboard-boots-m ens-2039-o4i_2039.aspx mecze się juz z 8 lat jakoś. Da sie jeździć ale nie jest to komfortowe a już na pewno nie mogę polepszać umiejętności zjazdowych. Przy kupnie butów myślę ze przesadziłem z flexem, wtedy jak je kupowałem to jeszcze nie umiałem jeździć w ogóle praktycznie. Z biegiem czasu doszedłem do wniosku ze są za twarde i mimo ze teraz już jeżdżę całkiem spoko (no może bez żadnych akrobacji) to myślę ze zszedłbym z flexem do 5/10 chyba ze radzicie co innego. Ale buty mam niedopasowane do kształtu stopy.

 

uwaga, ostatnio bylem na łyżwach i tam mam ten sam problem i tylko właśnie z ta stopa a przecież tu już nie ma znaczenia która. Wiec tu jest dziwna sprawa.

 

Co polecicie w granicach 500-600 PLN ? Oczywiście zamierzam wpierw buty przymierzać + zabierać do klepu wiązania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...