Skocz do zawartości

Mocowanie wiązań


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ponownie, teraz piszę w sprawie montażu wiązań do mojej świeżutkiej deseczki ;P a mianowicie jakie rozstawienie będzie najkorzystniejsze dla mnie jako początkującego na miękkiej desce TTT z 5 insertami w rzędzie i czy są jakieś zalecane kąty dla nowicjusza? Wiem tylko tyle że na stoku miałem zawsze na kaczkę i powiem szczerze że trochę dziwnie mi się tak jeździło, miałem problem z zachowaniem właściwej postawy. Test na nogę wiodącą wykazał że powinna to być prawa noga ;P Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj którąś z kombinacji na kaczkę +15/-12, 15/-9, +18/-12 itp. i zobacz która najlepiej Ci na stoku podejdzie. Stance to też indywidualna sprawa. To niestety metoda prób i błędów i w końcu trafisz ustawienie najlepiej Ci pasuje. Przez właściwą postawę masz na myśli kolana na zewnątrz, biodra do przodu, czy próbujesz tylne kolano pchać do przodu jak przy jeździ na plusach? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał zmienić ustawienie bo na razie zamontowałem na środkowych insertach i kąty dałem +30/-15 ;/ Jak przymierzyłem się do deski w butach to rozstaw nóg mam mniej więcej na szerokość ramion, może troszeczkę szerzej. Problem właśnie był z tymi biodrami, ale teraz jak się wybiorę w weekend na stok to zainwestuję w instruktora żeby mnie przypilnował i pomógł odpowiednio ustawić dechę :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plusach nie jeździ się już od jakichś 10 lat. Jedynie jeśli jakieś wykładki przy extreme carvingu Cię interesują, to możesz się uczyć na plusach, ale na desce którą masz i tak takich wykładek nie zrobisz, bo nie do tego jest.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw wiazań żeby był ok to zrób sobie przysiad (pełny) jak wejdziesz w wiązania, jak będzie za wąsko lub za szeroko to będziesz czuł lekki dyskomfort i w przysiadzie kolanka rozpychasz na zewnątrz a nie do środka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rozstaw mam dobry :) czyli teraz tylko kąty muszę zmienić wypróbuje na razie może 15/9 i zobaczymy jak będzie ;) najwyżej jak mi będzie nie wygodnie to zmienię na inne kąty ;) Będzie się trzeba zastosować do metody prób i błędów ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi ustawieniami to jest tak ze jak już raz ustawisz to jeździsz tak non stop ;) ja zmieniałem ustawienia dwa razy z 15/9 na lekka kaczke 8/8 i jak dla mnie rewelacja kolega jeździ na 0/0 i mowi ze inaczej nie potrafi a wymiata dość dobrze ;)

 

EDIT: oczywiście mam 9/9 ;) "literowka"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi się dobrze jechało na 15/9 ale instruktor mi polecił żeby sobie zmienić bo podobno się tak teraz jeździ na 15/15 co o tym sądzicie? Na razie jeździłem tylko raz na tym ustawieniu więc jeszcze mogę zmienić :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...