Skocz do zawartości

Smarowanie dechy:)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Maciek LKR, tu masz ten korek o który pytałeś wcześniej

Ja mam lepsze pytanie-po co smarować deski,i co by było jakbym tego nie zrobił? :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa deska jest już fabrycznie nasmarowana więc na samym początku nie musisz tego robić ale po kilku razach już by wypadało ją nasmarować. Co uzyskasz przez nasmarowanie?? No po pierwsze decha będzie o wiele szybsza no i ślizg będzie zakonserwowany i nie będzie się robił taki "wypłowiały"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie mam czasu na smarowanie i wosk mi się skończy biorę zwykłą białą świeczke

pończochy mamy albo siostry najlepiej nowe i kotek kotek o średnicy koła wynoszącej 4 cm

rozcieram świeczke na desce następnie korek wkładam do pończochy i zacieram ją ten wosk na desce korek przy mocnym i szybkim pocieraniu nabiera temperatury dość dużej i i jest to takie smarowanie troche na ciepłpo ważne by ściągnąć wosk dokładnie z deski i często zmieniać miejsce korka w pończosze. deska ma mieć taki nalot na koniec jak by się ją dopiero co ze sklepu przyniosło. w moim wydaniu cała operacja trwa 3 minuty. dobrze jeśli deska ma temperarure pokojową do jest lżej :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

jasna sprawa... jak deska wystygnie to zbierasz nadmiar smaru do momentu kiedy już nic nie bedzie się "rolowało" nie o to chodzi żebyś miał 2 milimetrową warstwę smaru tylko o to chodzi żeby ten smar wniknął między pory w ślizgu i żeby pozostała jego cieniutka warstwa. Na sam koniec najlepiej jeszcze jest wypolerwać ślizg korkiem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 8 months later...

Luksio a więc żeby oczyści ślizg ze starego smaru powinieneś kupi sobie benzyne ekstrakcyjną. Możesz jakupi w każdym sklepie z farbami i lakierami, buteleczka kosztuje ok 3 zł. Nalewasz trochę na szmatkę i czyścisz ślizg. Jeśli użyjesz białej szmatki to zobaczysz jaki brud się krył na ślizgu :razz: No i to tyle w tym temacie. Ślizg powinieneś czyści przed każdym smarowaniem.

 

Maciek LKR jakby Ci wytłumaczyc o jaki korek chodzi...hmm...chodzi o taki materiał z którego są między innymi wykonane korki do win (tych droższych :razz: ) , śą też tablice korkowe....wiesz już o co chodzi ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak... Wyrównanie czyli oszlifowanie? Lepsze jest odnawianie ślizgu poprzez łatanie dziur. Po kilku takich szlifowaniach niewiele zostaje ze ślizgu. ;/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...