Skocz do zawartości
Justyna Koszela

Salomon Driver 2002? Antyk czy jeszcze dobra deska? Używany Jibmaster stan ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozpoczynam swoją przygodę ze snowboardem i szukam sprzętu dla siebie na 2-3 sezony do nauki. Jednak jako że mój budżet jest naprawdę niski szukałam również w używanych deskach. Jedyne co znalazłam w dobrej cenie i dobrym stanie to Salomon Driver 150cm. (mam 170cm wzrostu i ważę 59kg więc według poradników długość deski jest ok). Szukałam informacji na temat tej deski za dużo nie znalazłam (Rdzeń: Aspen, Podstawa: P-Tex 900 Grafit, odpowiednia dla początkujących) jest to na pewno bardzo stary model nie wiem dokładnie jak stary ale podejrzewam że z roku około 2002. Na forach ludzie bardzo chwalili ta deskę ostatnie info z 2010 roku. Deska jest naprawdę w dobrym stanie ale czy deska ponad 10 letnia to nie jest już antyk ? Czy warto jeszcze w coś takiego inwestować ? Deskę Salomon Driver z wiązaniami Project mogę mieć za 350zł, za tą cenę mogę mieć również nowy najtańszy model Raven Paradox (chyba z poprzedniego sezonu) tyle że bez wiązań. http://allegro.pl/sn...4751708957.html Wiem że Salomon to lepsza firma tylko czy 10 letnia deska nie ma przestarzałej technologi ? Więc moje pytanie czy opłaca się kupić tego Salomona na 2-3 sezony do nauki, czy lepiej jeśli będę mieć taką możliwość dołożyć i kupić nowego Ravena ? Załączam zdjęcia Salomona. Dziękuję za wszystkie rady.

post-4060-0-77040100-1415659908_thumb.jpg

post-4060-0-35610100-1415659912_thumb.jpg

post-4060-0-82166400-1415659912_thumb.jpg

post-4060-0-29977400-1415659913_thumb.jpg

post-4060-0-78433400-1415659913_thumb.jpg

post-4060-0-34153000-1415659914_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W produkcji desek przez kilkanaście lat zmieniło się bardzo dużo. Są nowe materiały (np. drewno topoli zamiast osiki jak w tej desce), deski są dużo lżejsze. Ten Salomon ma konstrukcję CAP, która odeszła w zapomnienie z początkiem tego wieku. Jest podatna na uszkodzenia i słabo przenosi reakcje snowboardzisty na krawędzie. Kilka lat temu pojawiły się rockery, które szczególnie w przypadku osób początkujących robią ogromną różnicę - ułatwiają wchodzenie na krawędź i jednocześnie zapobiegają przypadkowemu łapaniu krawędzi. Akurat Paradox, to ostatni model Ravena oparty nie na rockerze i polecam poszukać czegoś z rockerem, bo będzie na prawdę łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedź. Na ten moment moim głównym priorytetem jest zakup nowych butów więc na deskę z wiązaniami nie zostanie mi więcej jak 400zł. Więc mam do wyboru tylko tego salomona lub wypożyczalnię. Mam zaplanowane 2 wyjazdy po 5 dni czyli za wypożyczenie deski zapłacę łącznie około 200zł. Więc może jednak opłaca się tego Salomona kupić na ten sezon i ewentualnie przyszły ? Bo za 2 sezony z wypożyzalnią zapłacę podobnie jak za tą deskę. Czy lepiej pojeździć na sprzęcie z wypożyczalni bo ta deska tylko mnie zniechęci do jazdy jako początkującą a kupić coś za rok dwa jak uzbieram pieniądze.

Znalazłam jeszcze w moi przedziale cenowym używaną deskę Raven Jibmaster 2011. Tylko nie wiem czy nie jest za bardzo zjechana i czy wytrzyma mi chociaż 2 sezony. Załączam linki do zdjęć może Rascal będziesz w stanie ocenić lub ktoś doświadczony z forum.

http://fotowrzut.pl/RH3MYA5VIC

http://fotowrzut.pl/RY1LVOA70F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za wszystkie rady.

Ale już znalazłam deskę idealną Burton TWC 2011 :)

Zamykam wątek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TWC to kierunkowy taper, więc na początek słaby wybór.Najgorsze jest to, że to męska deska, szeroka w talii, więc przechodzenie z krawędzi na krawędź będzie trudne, chyba że masz buty co najmniej 42. Szukaj na początek twina lub directional twina, damskiej deski. Z Burtona najtańsze deski Clash czy Bullet lepiej sprawdzą się na sam początek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi