Skocz do zawartości

Deska do freestyle/park/jibbing


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm wszystkich forumowiczów.

Chciałem się poradzic jaki sprzet dobrać do freestyle w kierunku rozwoju swoich umiejetnosci w snowparku jak i flatowych trikach. Jezdżę dopiero od sezonu zima 2011/12 r. ale ze wzgledu na to iż dawnooooo temu jezdziłem na desce przez około 6 lat pochłonoł mnie freestyle na maksa. Dokonałem zakupu deski Raven Rasta 160 cm. Ale raczej to byl chyba nie przemyslany do konca zakup co do dlugosci deski itp. Tak mi sie wydaje. Chcialem sie paradzić Was jaka dlugoś deski bedzia ta odpowiednia.

Moje gabaryty to:

wzrost -188cm

waga -76-78kg (jakoś w tych granicahc bankowo nie wiecej niz 80 :)

nr buta -44.5

Czy przy takiej wadze dobrze bedzie wybrac blat o dlugosci 156cm? A może któtszy, dłóższy? Zastanawiam sie nad blatami :

Stepchild Powder sucks 155cm

DC Ply 2013 156cm (DC moge miec w bardzo dobrej cenie od osoby co jezdzila na desce okolo 2-3 godzin tak ze stan idealny a cena kwestia dogadania)

Zastanawiałem sie tez nad deskami Raven model RISKY 2015, Raven TTT Brown Rocker.

Nie mam pojecia co bd dobrym wyborem. Wiadomo ze zaden sprzet nie zrobi ze mnie pro ridera ale na pewno da duzo frajdy i mega zajawy :) oczywiscie dobrze dobrany :) Dla tego licze na wasza pomoc bo jestem swiezak na maksa hehe. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze do flat tricków Rasta jest za sztywna, po drugie na 76kg to deska 155-156cm. Znam TTT i Risky, obydwa bardzo dobrze nadają się do zabawy. Tu TTT w akcji:

Risky jest lżejszy od TTT i ma wyższy rocker.

DC Ply - sama deska ok, ale jeśli wierzyć danym Flex Rating: 6 (1 Soft - 10 Stiff), to do flacenia słabo.

Powder Sucks trochę sztywniejsza od TTT i Risky. Dobra deska, gorzej spisze się w przypadku flat tricków, ale ma bardziej uniwersalny od nich charakter, ideą bliżej jej do Rasty którą masz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odp.

Z tym DC Ply to mnie kusi bo moge mieć ją za nie wysoką cenę. Gdzieś czytałem o tych DC ze ten flex troche maja zawyżony w opisie a w rzeczywistości jest mniejszy. Zobacze jeszcze z tym flexem na "sucho" jak się gnie bo :) A z jakś deską Raven pomyśle bo są w bardzo atrakcyjnych cenach.A ten Raven jibbmaster czy jakoś tak to tez dobra opcja czy tu juz raczej jak nazwa wskazuje na jibbing bardziej ;) ? Znalazłem jeszcze jeden model z kolekcji Raven Raven Risky Rocker 2014 tu podaja ze ma flex 2 a model z 2015 flex3

A co mógłbyś polecić od siebie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne marki tak ale nie koniecznie w takim samym budżecie. Chodzi mi o deske która sparwi duzo frajdy na stoku przy flat trikach jak i w parku przy moich gabarytach. Raven poprostu mnie zaciekawił dla tego tez o niego pytałem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem już dwie opcje signal park series 2013/14 i capita horrorscope 2011/12 teraz nie wiem co wybrać. Bo signal jest dostepny ale w długości 154 a capita w 155... Co było by lepsze dla mnie przy moich gabarytach?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...