Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wykrecilam nogę (prawa) i od razu poszłam do lekarza. Uszkodzona torebka stawowa :c .Tydzień w szynie, pózniej 4 tyg w stabilizatorze. Po ściągnięciu szyny kostka był fioletowa. Teraz zaczęła mnie bolec nie wiem dlaczego. Dopiero 4 lipca mam iść do lekarza, ale zaczęłam czytać jakie moge mieć problemy z ta noga. Bede jeździć w tym roku? Czy raczej odpuścić sobie ten sezon? Miałam tez naderwanie więzadła w lewej kostce kilka lat temu.

Aha. Prawa noga z przodu :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

spokojnie, dasz radę, jest jeszcze dużo czasu, a bóle to normalna sprawa po takim urazie. Jeśli zależy Ci żeby noga była w pełni sprawna i żeby nie mieć problemów w przyszłości to jakaś mała rehabilitacja będzie wskazana.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 years later...

Jest wiele możliwości. Najważniejsza na pewno będzie rehabilitacja i nic tej rehabilitacji nie zastąpi.... Powinien ją dobrac albo dobry lekarz z dziedziny rehabilitacji albo specjalista fizjoterapeuta.

Jeśli chodzi o sama stabilizację to polecam poczytać sobie o opaskach kompresyjnych: http://www.os1st.pl/

Wzmacniają kolano

zapewniają ochronę

i stabilizuja

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

A spotkaliscie sie kiedys z problemami ze stawem skokowym? Podobno jakies usg mozna zrobic, ile taka impreza moze kosztowac srednio?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

Swego czasu (jak bylem jeszcze mlodszy) to zdarzaly mi sie wypady na snowboard badz tez narty. Wspominam je dosc pozytywnie .. poza wlasnie jednym incydentem jaki mnie spotkal. Znajomy namowil mnie wtedy na udanie sie na mala uczeszana trase .. na poczatku mialem pewne obawy (jak sie okazuje pozniej w pelni uzasadnione) ale sie zgodzilem bo nie chcialem wyjsc na tchorza. Skonczylo sie to najechaniem na dosc duzy wyboj .. slychac bylo tylko takie chrupniecie w okolicach kostki. Cale szczescie, ze bylo to niedaleko osrodka w jakim mielismy zakwaterowanie. Sprawa byla dosc szybka poniewaz zostalem wyslany na usg stawu skokowego kraków gdzie wszystko wyszlo czarno na bialym. Doszlo do zlamania kosci goleni co nie bylo mily przezyciem. Zostal zalozony gips, a ja mialem z glowy wypoczynek. Nie wiem ile teraz taka usluga moze kosztowac .. jak podaja na tym przykladzie https://nowaortopedia.pl/usg-stawu-skokowego/krakow to w granicach 200 zloty. Ja wtedy mialem wykupione ubezpieczenie prywatne wiec koszta pokryl ubezpieczyciel.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Jeśli w związku z kontuzją jesteś leczony farmakologicznie, to pamiętaj, że w celu kontynuacji leczenia możesz lekarza poprosić zdalnie o wypisanie recepty (lekarzonline.eu)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 8 months later...

Miałam naderwane boczne, kolano strasznie mi uciekało. Chodziłam w stabilizatorze jakoś ponad miesiąc. O kuli dodatkowo. Współczuję, ból jest okropny. I niestety zostaje na długo  ja do dzisiaj tym kolanem odczuwam zmiany pogody, albo jak zimą założę spódnice to jest masakra.

Dobre efekty może dawać leczenie osoczem. Aktualnie jest ono prowadzone w niektórych nowoczesnych ośrodkach zdrowotnych 

https://medycynaestetycznakrakow.pl/nowoczesne-sposoby-leczenia-bolu-kolan-leczenie-kolan-osoczem/

Więej informacji na stronie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...