Skocz do zawartości

Ustawienia deski, powazny problem .... :(


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może poratować ustawieniami dotyczących nóg ? Z instruktorem na wypozyczonej desce śmigałem na prawą i lewą noge, nie robiło mi różnicy na której lecialem . Moze pierw napisze jaki sprzęt ktoś poratuje .

 

 

Deska : K2 bRIGADE 159W ( szeroka ) Na paragonie dokladnie ( 13/14 M Brigade Catch Free Bas )

Buty Darko Featurning Brown 46 ( http://k2snowboarding.com/boots/darko )

Wiazania : Sonic Black XL 11/12 ( cos takiego http://allegro.pl/wiazania-k2-sonic-black-man-36-i3902983715.html )

 

Moj wzrost to okolo 183 cm, waga 90 kg . Problem polega na tym że w ogóle nie moge jechać na lewą noge. Nie mam praktycznie w niej czucia . Wstepnie mialem ustawienia 15 prawa 7 lewa na stoku ustawiono mi 15/15 i troche jakby pomoglo, wiazania zblizylem maksymalnie do srodka odnosze wrazenie ze teraz nogi sa za blisko siebie ustawione . Na ile zabkow przesunac do krawedzi prawe a na ile lewe wiazanie ? Jakie katy ustawic na prawa i lewa noge? ( Chce jezdzic na prawa, lewa noge tak mi jest wygodnie, na pożyczonej desce nie odczuwałem w ogóle różnicy miedzy nogami. Do tego dochodzi problem jazdy na piętach nie moge w ogóle złapać krawędzi . Za to w miare wychodzi jazda na palcach . Na wypożyczonej desce miałem odwrotnie , nie potrafiłem zbytnio na palcach , za to dobrze na piętach . Strasznie trudno mi jest przechylić deskę na pięty. Jest to wręcz nie wykonalne, a jak się troche uda, chwila nie uwagi i łapie przednią krawędź :( Pomocy .....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź 27/9 tzw kaczka. Mi się bardzo wygodnie na tym jeździ i nie mam problemów z krawędziami. Ustawienie kątów wiązań powinno być jak najbardziej naturalne dla Ciebie. Stan na nogach w delikatnym rozkroku, wyprostuj sie i zrob pare przysiadow. nie odrywajac nóg od podłoża. zobacz jak ukłądają Ci się stopy naturalnie i jak czujesz najwiekszą stabilność. ustawienie to spróbuj przenieść na deske

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kąty co podałeś to trochę za dużo jak na kaczkę, (będzie ci nie wygodnie, a poza tym jest to niezdrowe dla kolan). Jak chcesz jeździć na kaczkę to ustaw sobie przednie wiązanie na jakieś około 15 stopni, a tylne na około 5 stopni w przeciwną stronę. Oczywiście podałem przykładowe ustawienie, w którym powinno być ok. Ale wiesz że ustawienie wiązań każdy jeżdżący ustawia pod siebie, jak komu wygodnie. Więc musisz pokombinować trochę z ustawieniami.

A co do sprawy krawędziowania to spróbuj pochylić lekko łyżkę w wiązaniach, to powinno docisnąć mocniej buta, a co za tym idzie zwiększyć kontrolę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega pisze, ja też miałem problem z krawędziami pochyliłem łyżkę 2-3 ząbki i od razu czuć krawędzie, panowanie nad deską o 100% lepsze, a co do kątów to ja szukałem cały sezon i zostałem przy zalecanych przez producenta wiązań 18 przód i 9 tył ale oczywiście trzeba spróbować różnych ustawień, miłej jazdy :-)...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiazany, mialem nie symetrycznie ulozone wiazania ( tyl buda za bardzo wystawał ) w jednym sklepie ustawili mi te wiazania, but idealnie siedzi, edzie pogoda, trzeba bedzie wyprobowac :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Mi kąty ustawili w sklepie, mam idealnie dopasowane, szkoda, że w tym roku zima była taka słaba, mam nadzieję, że za rok będzie lepiej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...