Skocz do zawartości

Gdzie warto pojechać


Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pytanko tak jak w temacie gdzie warto pojechać na deche, podali byście jakieś fajne miejsca i niedrogie noclegi . Był bym wdzięczny na kilka odpowiedzi lub nawet odesłanie do innych tematów :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie Czechy biją nas na głowę więc jak ktoś ma blisko to nie ma się co zastanawiać. a jeśli chodzi o Polskę to polecam choćby Szczyrk, dość sporo tras wokoło Skrzycznego i okolicznych "górek". teraz też coś zainwestowali w Skrzyczne wiec może jest jeszcze lepiej. warto doczytać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Białce zawsze jest dużo ludzi. Infrastruktura bardzo dobra ale trasy niezbyt wymagające, dla początkujących i średnio zaawansowanych bardzo dobra opcja. Polecam też Zieleniec bo tu mamy jeszcze większe skupisko wyciągów niż w Białce. Infrastruktura bardzo dobra ale teren też dosyć łagodny. Szczyrk i Pilsko w Korbielowie to pod względem różnorodności i trudności tras najlepsze miejscówki ale infrastruktura jest kiepska.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Ja zaczynałem swoje snowboardowe życie w szczyrku i nie mam pojęcia jak to miejsce można komuś polecić? Zwłaszcza komuś kto by chciał takiego polecenia np na swój początek przygody . Same orczyki które na pierwszym wyjeździe potrafią sprawić ogromny problem.A nawet jak się już umie z nich korzystać to takie podjazdy nie pozwalają jakoś specjalnie odpocząć po intensywnym zjeździe przez co frajda z jazdy też potrafi się szybciej skończyć w ciągu dnia. Nie wiem jak teraz ale gdy ja byłem parę lat temu to w jednych miejscach były zaspy od armatek , chwile potem kolejny po ratraku a jeszcze dalej oblodzenie . Ceny oczywiście takie jakbyśmy byli w lux 5+ , Chyba wszystko inne jest lepsze ale mówie chyba bo oczywiście wszędzie nie byłem ;p

 

EDIT: No ok ale coś trzeba polecić , to polecam Szklarską . Z tego co pamiętam fajnie było ze względu na różnorodność tras , jedna prawie płaska inna czerwona i fis. Więc w ciemno można jechać , ceny powiedzmy standardowe ale ta główna ławeczka jest dość szybka a dla kocurów na czerwoną i czarną jeździ osobna ławeczka do której chyba nigdy nie ma ludzi ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem swoje snowboardowe życie w szczyrku i nie mam pojęcia jak to miejsce można komuś polecić? Zwłaszcza komuś kto by chciał takiego polecenia np na swój początek przygody . Same orczyki które na pierwszym wyjeździe potrafią sprawić ogromny problem.A nawet jak się już umie z nich korzystać to takie podjazdy nie pozwalają jakoś specjalnie odpocząć po intensywnym zjeździe przez co frajda z jazdy też potrafi się szybciej skończyć w ciągu dnia. Nie wiem jak teraz ale gdy ja byłem parę lat temu to w jednych miejscach były zaspy od armatek , chwile potem kolejny po ratraku a jeszcze dalej oblodzenie . Ceny oczywiście takie jakbyśmy byli w lux 5+ , Chyba wszystko inne jest lepsze ale mówie chyba bo oczywiście wszędzie nie byłem ;p

 

 

 

hmm, ja wlasnie swoj pierszy wyjazd na deche zaliczylam w szczyrku. I z tego co pamietam nie wspominam tego jakos strasznie ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu o tym szczyrku nawet mówili w tv że to jakiś żart jest bo turyści są , baza jest a inwestycji żadnych od paru lat nie widać i sprzęt to jeszcze chyba ze związku radzieckiego ;p. Ktoś wie czy coś tam się zmieniło ;p?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 2 years later...

Swego czasu o tym szczyrku nawet mówili w tv że to jakiś żart jest bo turyści są , baza jest a inwestycji żadnych od paru lat nie widać i sprzęt to jeszcze chyba ze związku radzieckiego ;p. Ktoś wie czy coś tam się zmieniło ;p?

 

Zdecydowanie się zmieniło! Baza noclegowa i gastronomiczna wciąż na wysokim poziomie, a ośrodki narciarskie zainwestowały fortunę by nikt nie miał wątpliwości, że Szczyrk staje się polską stolicą narciarską :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Wisła z pewnością dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia. Zdecydowanie warto zacząć od niewymagających tras i stopniowo zwiększać poziom trudności. W taki sposób zrobi się największy postęp.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 7 months later...

Szwajcaria Bałtowska. Myślę, że Ci się spodoba. Dobrze wyposażona, zorganizowana itp. Masz na miejscu trasy o różnym stopniu trudności - więc jak pisze koleżanka wyżej - można coś dla siebie wybrać. Spokojnie możesz zostać na dłużej, bo na miejscu jest baza noclegowa i gastronomiczna. Rzuć okiem na ich stronkę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...