Skocz do zawartości
Exxumer

Gdzie warto pojechać

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Mam pytanko tak jak w temacie gdzie warto pojechać na deche, podali byście jakieś fajne miejsca i niedrogie noclegi . Był bym wdzięczny na kilka odpowiedzi lub nawet odesłanie do innych tematów :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, chodzi o Polskę, Europe, Świat ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no wstawiłem temat w Polsce to chodzi o Polske :D mogłem w sumie sprecyzować to w pytaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

generalnie Czechy biją nas na głowę więc jak ktoś ma blisko to nie ma się co zastanawiać. a jeśli chodzi o Polskę to polecam choćby Szczyrk, dość sporo tras wokoło Skrzycznego i okolicznych "górek". teraz też coś zainwestowali w Skrzyczne wiec może jest jeszcze lepiej. warto doczytać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Białka też jest spoko tylko podczas ferii dużo ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w Białce zawsze jest dużo ludzi. Infrastruktura bardzo dobra ale trasy niezbyt wymagające, dla początkujących i średnio zaawansowanych bardzo dobra opcja. Polecam też Zieleniec bo tu mamy jeszcze większe skupisko wyciągów niż w Białce. Infrastruktura bardzo dobra ale teren też dosyć łagodny. Szczyrk i Pilsko w Korbielowie to pod względem różnorodności i trudności tras najlepsze miejscówki ale infrastruktura jest kiepska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakieś niewymagające stoki dla początkujących w okolicy Beskidu Śląskiego/ Żywieckiego polecicie? Coś o niezbyt stromym nachyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Korbielowie wyciąg BABA jest jak znalazł dla początkującego. W zeszłym roku byłem, nocowałem i jestem zadowolony:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, również polecam BABA ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiscie polecam Szczyrk, Wisle, te okolice. Duzo tras do wyboru, wiec kazdy znajdzie cos dla siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Wisły to Cieńków dla początkujących jest całkiem spoko.^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zaczynałem swoje snowboardowe życie w szczyrku i nie mam pojęcia jak to miejsce można komuś polecić? Zwłaszcza komuś kto by chciał takiego polecenia np na swój początek przygody . Same orczyki które na pierwszym wyjeździe potrafią sprawić ogromny problem.A nawet jak się już umie z nich korzystać to takie podjazdy nie pozwalają jakoś specjalnie odpocząć po intensywnym zjeździe przez co frajda z jazdy też potrafi się szybciej skończyć w ciągu dnia. Nie wiem jak teraz ale gdy ja byłem parę lat temu to w jednych miejscach były zaspy od armatek , chwile potem kolejny po ratraku a jeszcze dalej oblodzenie . Ceny oczywiście takie jakbyśmy byli w lux 5+ , Chyba wszystko inne jest lepsze ale mówie chyba bo oczywiście wszędzie nie byłem ;p

EDIT: No ok ale coś trzeba polecić , to polecam Szklarską . Z tego co pamiętam fajnie było ze względu na różnorodność tras , jedna prawie płaska inna czerwona i fis. Więc w ciemno można jechać , ceny powiedzmy standardowe ale ta główna ławeczka jest dość szybka a dla kocurów na czerwoną i czarną jeździ osobna ławeczka do której chyba nigdy nie ma ludzi ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zaczynałem swoje snowboardowe życie w szczyrku i nie mam pojęcia jak to miejsce można komuś polecić? Zwłaszcza komuś kto by chciał takiego polecenia np na swój początek przygody . Same orczyki które na pierwszym wyjeździe potrafią sprawić ogromny problem.A nawet jak się już umie z nich korzystać to takie podjazdy nie pozwalają jakoś specjalnie odpocząć po intensywnym zjeździe przez co frajda z jazdy też potrafi się szybciej skończyć w ciągu dnia. Nie wiem jak teraz ale gdy ja byłem parę lat temu to w jednych miejscach były zaspy od armatek , chwile potem kolejny po ratraku a jeszcze dalej oblodzenie . Ceny oczywiście takie jakbyśmy byli w lux 5+ , Chyba wszystko inne jest lepsze ale mówie chyba bo oczywiście wszędzie nie byłem ;p

hmm, ja wlasnie swoj pierszy wyjazd na deche zaliczylam w szczyrku. I z tego co pamietam nie wspominam tego jakos strasznie ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu o tym szczyrku nawet mówili w tv że to jakiś żart jest bo turyści są , baza jest a inwestycji żadnych od paru lat nie widać i sprzęt to jeszcze chyba ze związku radzieckiego ;p. Ktoś wie czy coś tam się zmieniło ;p?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniło się i to dużo, ostatnio byłem w Szczyrku i jest nawet spoko, ale jak dla mnie w Białce jest jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarna Góra to jest Stronie Śląskie bardzo polecam, coś dla początkujących i dla tych bardziej ogarniających, fajna miejscówka jak chcesz pośmigać poza trasami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swego czasu o tym szczyrku nawet mówili w tv że to jakiś żart jest bo turyści są , baza jest a inwestycji żadnych od paru lat nie widać i sprzęt to jeszcze chyba ze związku radzieckiego ;p. Ktoś wie czy coś tam się zmieniło ;p?

Zdecydowanie się zmieniło! Baza noclegowa i gastronomiczna wciąż na wysokim poziomie, a ośrodki narciarskie zainwestowały fortunę by nikt nie miał wątpliwości, że Szczyrk staje się polską stolicą narciarską :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja niestety ale nie mam w okolicy fajnego spotu. Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wisła z pewnością dla osób, które jeszcze nie mają doświadczenia. Zdecydowanie warto zacząć od niewymagających tras i stopniowo zwiększać poziom trudności. W taki sposób zrobi się największy postęp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi