Skocz do zawartości

W jakim rodzaju sklepu kupić sprzęt?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem zarówno nowy na desce, jak i na forum. Dlatego zanim będę mógł jakoś aktywnie uczestniczyć w jego życiu, muszę poprosić Was o pomoc. Próbuję kupić swój pierwszy sprzęt

Poczytałem już trochę o tym, jak wybrać buty i jaka powinna być deska. Pochodziłem trochę po różnych sklepach we Wrocławiu (tam mieszkam) i nie wiem teraz za bardzo, w jakim kupić. Problem wygląda tak:

 

Sklep 1: (Giełda na Teatralnej)

Sprzęt jest w większości używany. Buty podobno przez rok jeździły na stokach w Austrii, potem przyjechały do Polski. Są wyczyszczone, odkażone i wszystko co możliwe. Ale skoro but jest najważniejszy, to kupienie nowego ma chyba większy sens? I deski wyglądały tam zdecydowanie na używane. Cenowo dostałbym deskę z wiązaniem za 500 z hakiem, Rossignola jakiegoś za ponad 800.

 

Sklep 2: (Giełda na Kościuszki)

Sprzedawca od razu powiedział, że nie ma sprzętu używanego, za który może ręczyć. Ma jednak dużo rzeczy z poprzednich sezonów (czyli outlet?). Pokazał mi deskę Atomica (niestety nie pamiętam modelu) i czteroletniego Burtona Custom(sprzęt jednak nowy, powystawowy, miał kilka rys i zadrapań, ale to chyba nie probem?) . Za deskę z wiązaniem też chciał ok 800 zł, za buty (pierwsze z brzegu, które byłyby w moim rozmiarze) 400. Czyli ceny takie same jak w sklepie 1, ale sprzęt jednak nieużywany.

 

Sklep 3: (Sklep Czerwona Komnata na Kościuszki)

Trafiłem tam przypadkiem, szukając sklepu 2. Muszę przyznać, że najbardziej profesjonalna obsługa. Dostałem krótki o wykład o rodzajach desek, wiązań. Kilka propozycji, które by były dla mnie odpowiednie pod względem poziomu zaawansowania i gabarytów. Cały sprzęt nowy i najchętniej bym tam kupił, ale te ceny... Buty od 600, wiązania od 500, deska 1300 (Rome Factory Rocker)…

Sklep 4: (Parlament na Szczytnickiej)

Sklep tego samego typu do trzeci, przy czym wszystko o co najmniej 100 zł tańsze (dziwnym trafem też pokazywano mi Rome Facory Rocker za 1200)

I teraz pytanie. Radzilibyście zakup w którym z tych sklepów? Pieniędzy chciałbym wydać tyle, żeby mieć fajny sprzęt na pierwsze sezony, ale jednak nie przepłacać niepotrzebnie.

Czy może tylko buty kupić w sklepie stacjonarnym, a deskę i wiązanie przez internet?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak buty nie są zniszczone, nie rozklejają się to czemu nie?? Ja też miałem do wyboru kupić buty nowe jakiejś dziwnej firmy albo lekko używane Burtona. No i kupiłem Burtona i naprawdę są super. Więc śmiało możesz kupić używane buty po głębszym sprawdzeniu. Co do wiązań to według mnie nie ma sensu wydawać 500zł+. Ja mam wiązania Raven s550 kupione na Proboarder.pl za ~330zł i są świetne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie można spotkać fajny sprzęt ale trzeba się troche na tym znać żeby nie wcisnęli Ci jakiegoś badziewia. Jakiś starych rossignolów, atomiców i innych no name nie warto kupować. W sklepach specjalistycznych zazwyczaj spotkasz dobry markowy sprzęt, renomowanych producentów za który trzeba zapłacić więcej.

 

Jeśli jednak jesteś początkującym riderem to polecam Ci kupić a przynajmniej przymierzyć buty w sklepie stacjonarnym, a później ewentualnie sprawdzić oferty sklepów internetowych - może akurat uda się kupić dane buty troche taniej.

 

Wiązania za 500zł na początek to raczej zbędny wydatek. Za 350 zł można kupić dobre wiązania, które spokojnie posłużą Ci przez kilka najbliższych sezonów. Jeśli chodzi o deskę to warto kupić przez neta, jest większy wybór i można kupić taniej - wystarczy znaleźć sklep, w którym pomogą Ci dobrać najlepszy sprzęt (pod względem przeznaczenia, twoich umiejętności, gabarytów)w danym budżecie.

 

P.S zapraszamy do naszego sklepu - służymy pomocą i radą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, więc buty kupie w normalnym sklepie, a deskę i wiązania przez internet.

pewnie był już niejeden temat "deska dla początkującego", więc nie będe pytał tu, żeby nie powtarzać pytania (jeśli jednak ktoś chciałby doradzić: 190cm, 83kg, początkujący, budżet...hmm...jestem gotów przeznaczyć tyle, żeby sprzęt był dobry, ale nie musi być najlepszych marek ani z tegorocznej kolekcji. do 1000 zł, ale wolałbym trochę mniej. raveny podobno wtedy wchodzą w rachube?)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nie powinno się pisać 2 postów z rzędu, ale...

wiązania kupię na pewno raven s250

co do deski waham się między:

-Raven Shape Black 160

-Raven RVN White 158

co byłoby lepsze dla mnie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shape jest deska bardziej nastawioną na jazdę, jakąś lekka zabawę, a RVN wręcz przeciwnie - to deska FS, która przyzwoicie jeździ na krawędziach (ubiegłoroczna jest sztywniejsza niż tegoroczna). Jaki masz rozmiar stopy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44. a więc jeśli na początek chce sie nauczyć porządnie jeździć, ale też jakieś triki popróbować (na początku wszystko liznąć po trochu), to która z nich? czy może jakieś inne sugestie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek chyba raczej pojeżdże troche, więc do Shape'a bym się skłaniał. a Voelkl Stroke (158) jak przy nich wypada? bo właśnie widziałem go w promocji za 700

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pojawił się jeszcze jeden czynnik. kupiłem dziś buty, ale rozmiar 45 okazał się lepszy (Salomon Synapse Wide). niż 44. będę dalej pasował na normalną deskę, nie wide?

w tym samym sklepie zaproponowano mi:

-salomon drift rocker 159 za 500 z groszami

-burton custom 162 za niecałe 800

z tego co czytałem salomon jest już typowy do FS, a burton będzie za długi?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Wiesz co ja jak zdecydowałem się kupić nowy sprzęt to znalazłem sklep burtona we Wrocławiu, mają sprzedaż online, ale wolałem iść przymierzyć, zobaczyć i dotknąc. Może to dobre rozwiązanie jeśli ktoś jeszcze by szukał pomocy przy sprzęcie ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...