Skocz do zawartości

ktore polecacie, warto kupic ? <450zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stoje aktualnie przed wyborem butow i jak mam byc szczery kompletnie nie mam pojecia na ktore zwrocic uwage. Przechodze z nart z przyczyn wyzszych i na chwile obecna mierzylem Encore, ktore trzymały stope b.dobrze, choc lydka byla dosc luzna jak. Mozliwe, ze kiepsko zwiazalem :-) .

Nie jestem tez pewien BOA, wydaje sie to byc mechanizm bardziej skomplikowany niz Cabel ,a co za tym idzie trudniej pomajstrowac w razie awarii na stoku. Generalnie chce/ chciałem kupic sznurowane, ale jest ich malo. w poznaniu to juz w ogole na darmo szukac.. Totez sklaniam sie jednak ku kablowi, chyba ze znajde choc watpie, sznurowane.

 

Jakie buty do kwoty max 450 a najlepiej ponizej byscie polecili ?

Naturalnie, ze trza przymierzyc, ale chcialbym wiedziec ku ktorym sie zwrocic by uniknac niespodzianek pokroju, np: luzujacy sie kabel w trakcie jazdy

Musze tez nadmienic iz mam chuda lyde i po prawdzie nie wiem jak bardzo winna byc ow usztywniona

Dzieki

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli kupisz buty z BOA to ten system dostarcza jedna firma, więc tak samo mogą luzować się w jednych jak w drugich markach. Popatrz też na system typu Easy Lace z zaciąganymi sznurówkami. Według wielu jest lepszy (a przede wszystkim szybszy) i mniej problematyczny niż BOA.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ow mialem na mysli piszac Cabel :-) bardziej sklaniam sie ku Easy Lace, lecz nie wiem czy, np: warto interesowac sie Burton'em Moto, czy lepiej za te pieniadze wziac jakies Northwave dla przykladu(Freedom mi nie przypasil). Nie wiem ktore modele w tym marketingowym belkocie warte sa uwagi.

Stad pytanie na ktore nie patrzec w ogole a ktore przymierzyc w tej cenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Nie napisałeś w sumie do czego mają te buty być (AM, FR, czy FS), a co za tym idzie, jak sztywnego buta szukasz...

 

Od siebie mogę polecić dosyć uniwersalne buty, w których sam śmigam i które kupiłem na koniec sezonu w b. dobrej cenie mieszczącej się w Twoim budżecie. Chodzi o buty Northwave Caliber 2013. Znajdziesz je na allegro z wysyłką za ok. 400 zł prawdopodobnie. Są stosunkowo sztywne, ale też nie przesadnie - nadają się do wszystkiego ;] flex to chyba 5/10, ale nie jestem pewien.

 

Dodam jeszcze, że są naprawdę solidnie wykonane, ale to dopiero dostrzegasz trzymając je w ręce. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tak wykonanych butów za taką cenę.

 

Na dodatek są na prawdę ultralekkie no i mają system szybkiego zapinania, który nazywa się T-track.Oglądając to na zdjęciach i filmikach nie byłem specjalnie do tego przekonany, ale wszystko się zmieniło jak wziąłem buty do ręki...

 

Kiedy szukałem butów dla siebie, to patrzyłem na wszystkie możliwe rozwiązania z systemami szybkiego zapinania i koniec końców uznałem, że te są nie tylko najszybsze, ale i najwygodniejsze. Myślę, że stopę lepiej mogą trzymać tylko buty z podwójnym systemem BOA, ale jak wiadomo, to już jest stosunkowo większy wydatek... Gdybyś jednak miał się interesować, to za dobrą cenę możesz rzucić okiem na DC Judge. Mają podwójne BOA, są stosunkowo lekkie, ale z tego co pamiętam są bardzo bardzo sztywne, więc jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z deską, to możesz okupić to cierpieniem w takich butach...

 

Koniec końców polecam swoje Northwave ;] Powiem jeszcze, że jak żadne inne przymierzane przeze mnie buty, te świetnie pasowały do moich wiązań (SP Core 13), co wcale nie jest takie oczywiste, w momencie w którym dobierasz buta do wiązania z szybkim systemem wpinania, gdzie but musi pasować idealnie... Nie wiem w jakich wiązaniach śmigasz, ale dobierając buty do wiązań, albo na odwrót miej również na uwadze to, jak będą do siebie pasować :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...
  • 3 weeks later...

ja powiem tak, sznurówki to bym sobie odpuścił całkowicie, ciężko jest dobrze i mocno zasznurować buta i po kilku zjazdach, wszystko się luzuje i trzeba się bawić z tym cały czas. Powiedzmy że osobie początkującej nie będzie to jakoś bardzo przeszkadzało ale jak już ktoś jest ogarnięty z jazdą to ceni sobie takie niuanse. Systemy szybkiego sznurowania przez zaciąganie linek generalnie są całkiem fajne, lepiej sprawdzają się niż sznurówki. Najlepszą opcją wg mnie jest podwójne BOA ale to opcja dla ardziej zaawansowanych riderów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...