Skocz do zawartości

Po pierwszym razie i zakup sprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu udało sie wybrać na stok. W tym roku udało się wyrwać mi aż na 3 dni i zapoznać sie z tym rodzajem sportu :)

1. Dzień

- niestety za pózno dojechałem ale wymierzyłem sprzęt w wypożyczalni, i umówiłem się na kurs

2. Dzień

od 9 rano dwie godziny z instruktarzem :), historia, budowa, technika, a pózneij na mała górke i z asekuracja na przedniej i tylnej krawędzi ześliziwanie się i hamowanie :) pózniej już bez. Po kursie 4 h samemu na stoku i udało się nawet na koneic bez upadków pokonać stok ( Karpacz, liczykrupa)

3. Dzień

na 9 rano samemu na stoku powtórka pare upadków :(, a pózniej na 13 instruktarz i próby na przedniej krawedzi na stoku.

Niestety ale ponoć źle buty dopasowane ( pięta podnosiła mi się w bucie o 3-4 cm) i nie wychodziła mi ta krawedź :(.

 

Pytania:

1. Co dalej? jak myślicie ?? traning trening trening a może dalej instruktaz?

2. Jak dobrać sprzęt? ( Chciałbym kupić deske buty kask i google) (Odzież już mam )

 

* Jeździem na desce 160 cm długości ponoć bardzo elastyczna bo sie dopiero uczyłem. A i jeżdze z prawą nogą jako prowadząca.

 

- 182 wzrostu

-92 kg

-43-44 buty ( na desce na któej się uczyłem, buty mi wystawały za krawędź :( )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trening , Trening po jakimś czasie znowu instruktor w celu weryfikacji popełnianych błędów i ich wykluczenia. Przynajmniej w moim przypadku tak będzie.

 

Co do sprzętu to na początek odpowiednie dobranie butów to podstawa:)

kask i google to najmniejszy problem :)

 

Myśle ,że kolega marpyc może Ci w tej kwestii udzielić paru wskazówek tak jak i inni bardziej doświadczeni tu obecni :)

 

Ps. W jakiej szkole i wypożyczalni byłeś ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...