Skocz do zawartości

Dzien na stoku...


Rekomendowane odpowiedzi

jesli ktos ma mozliwosc, to polecam zalac bidon oto takim koktajlem:

1 banan

szklanka (250ml) mleka

3 pomarancze

pol cytryny/limonki

2 lyzki cukru

 

banana kroimy w plasterki, mikser zalewamy mlekiem, dodajemy banana, w tym czasie miksujemy. W tym czasie wyciskamy sok z pomaranczy i cytryny/limonki. Slodzimy, dolewamy sok i czekamy.

 

Dzis wymyslilem, zrobilem i zasmakowalem ;P jak nie bedzie smakowalo, to trudno ;D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

1 banan

szklanka (250ml) mleka

3 pomarancze

pol cytryny/limonki

2 lyzki cukru

rewolucja październikowa jak złoto.. :shock:

poza tym coś mi się wydaje, że trzeba będzie to popijać non stop, bo głodek szybko będzie wracał... :-) jak już chcesz kombinować w tą stronę to bardziej bym się skłaniał ku takiej papce:

100g ryżu brązowego/płatków owsianych

kubek serka wiejskiego

trochę przegotowanej wody (wedle uznania - im więcej tym rzadsze)

2 banany w plasterki

można dosłodzić cukrem brązowym ewentualnie zwykłym (w ostateczności)

 

wszystko do mixera i miksujemy na zero - za smak nie odpowiadam, ale na pewno zdrowiej niż w poprzednim wypadku, a dodatkowo gwarantuję, że nie zrobicie się po 30 minutach z powrotem głodni ;)

na pewno będzie ciekawiej jak wrzucimy sobie tą papkę do pudełka i posypiemy startą na tarce gorzką czekoladą :razz: lub dodamy ją w trakcie miksowania

 

pozdr :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kazdy siedzi na silce i koksuje sie weglowodanami i bialkami ;) a to ma byc koktajl a nie papka ;P banan i cukier dostarcza Ci troche energii a cytrusy uzupelnią witaminki ;) i nigdzie nie twierdzilem, ze to starczy na caly dzien ;P wedlug mnie jest to smaczne, zdrowe i gasi pragnienie ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad batonikami to bym się zastanowił bo z tego co wiem (liczę że to prawda) podwyższają one na chwile poziom glukozy dając kopa, tylee że przy takim wysiłku szybko on spada i bardzo wykańcza organizm. Tak gdzieś czytałem na innym forum, nie pamiętam czego ono dotyczyło.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykancza, tylko masz wrazenie wykonczonego ;) to tak jak dolewac do samochodu benzyny za 20zl, chwile pojezdzi i znow zgasnie ;) takie moje zdanie ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to ma byc koktajl a nie papka ;P

dolej więcej wody :razz:

 

banan i cukier dostarcza Ci troche energii a cytrusy uzupelnią witaminki ;) i nigdzie nie twierdzilem, ze to starczy na caly dzien ;P wedlug mnie jest to smaczne, zdrowe i gasi pragnienie

zgodzę się, tylko zauważ jaka to jest energia - produkty te mają wysoki indeks glikemiczny

czyli:

to tak jak dolewac do samochodu benzyny za 20zl, chwile pojezdzi i znow zgasnie

 

produkty o wysokim IG powodują szybki wrzut insuliny potrzebny do syntezy glikogenu, szybko wrzucona taka ilość glikogenu powoduje produkcję glukagonu, który z kolei jest odpowiedzialny za rozpad glikogenu (regulacja poziomu cukru we krwi), glukagon ponad to powoduje uczucie głodu

 

reasumując:

zjemy cukry proste, dostajemy szybko energii, a za 10 minut jesteśmy znowu głodni, mamy zjazd insulinowy - ospałość, uczucie znużenia

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobry dodatkiem do Twojego koktajlu są pomarańcze (trochę się zagapiłem na tego banana i cukier a o nich zapomniałem - mój błąd), aczkolwiek ze słodzenia białym cukrem i zalewania tego mlekiem bym zrezygnował, znacznie lepsze by było na wodzie ze słodzikiem lub z brązowym cukrem :)

 

a co do tych owoców to jest tego trochę :)

 

Awokado

Agrest złoty

Czarna porzeczka

Czereśnie

Agrest niebieski

Borówki

Czerwona porzeczka

Jeżyny

Maliny

Truskawki

Wiśnie

Grejpfrut

Gruszka

Mandarynki

Marakuja

Morele świeże

Brzoskwinie

Figi świeże

Granat

Jabłko w każdej postaci - duszone, świeże, suszone

Nektarynki

Pomarańcze

Śliwki

 

pogrubiłem te które łatwiej zdobyć w okresie zimowym

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znacznie lepsze ze słodzikiem opartym na aspartamie?

hehehe wiem do czego pijesz :razz:

 

to powiem Ci taką anegdotkę, że jem pewien suplement który jest słodzony aspartamem, kiedyś go spożywałem przez rok po 4-5 razy w tygodniu, obecnie jem go od jakichś 3 miesięcy znowu po 4x/week i jeszcze żyję :)

 

osobiście wychodzę z założenia, że lepsze jest słodzenie słodzikiem niż białym cukrem, powiem Ci więcej, pieczywa też nie jadam (żadnego) tak już mam :roll: nikt się z tym nie musi zgadzać... oczywiście nie twierdzę, że po tej łyżeczce czy dwu gościu sobie nie wiadomo jak zaszkodzi (byłbym chyba idiotą), po prostu nie polecałbym białego cukru jako dobre źródło dostarczania energii lub dodatek do "napoju energetycznego"

 

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żyjesz,ale niewiadomo jak długo :P

A tak na serio to myśle że troche przesadzona jest ta nagłaśniana szkodliwość aspartamu... ale napewno jakieś tam negatywne skutki ma. A cukier ludzie jadają dłużej niż internet istnieje,i żyją :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię, że cukier jest szkodliwy, broń Boże hehe. Po prostu jest zgubny w tego typu sytuacji, kiedy potrzebujemy WW o różnym IG - różnym czasie dostarczania energii - jak już damy tego banana to cukier nam nie potrzebny - poza tym powiedzmy sobie szczerze, WW dostępne w białym cukrze nie są najlepszej jakości ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam jestem anty-cukrowa. Białego w ogóle nie używam, smaku aspartamu nie trawię. Za to polecam syrop z buraka cukrowego / melasa. Nie dość że zdrowy (ma mnóstwo żelaza) to jeszcze ma mniej kcal 260/100g (biały ma około 400)

Takie coś to jest

http://www.pyszneizdrowe.pl/index.php?p193,melasa-z-burakow-cukrowych-syrop-buraczany-eko-300g-bio-futuro

No tylko co niektórym kolor nie odpowiada ;-D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naszczescie kcal też przejmować sie nie musze :D Moja przemiana materii + ruch uniemożliwia zgrubnięcie (nawet jak tego chce xd).

 

Mi najwiecej energii na stoku dodaje np. spotkanie znajomych po drodze :mrgreen: I adrenalina ^^ Tak macie moj przepis na genialny koktail :cool: Ujdzie też pusty stok i brak kolejki :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goornik wujek dzisiaj rano wziął deske, pojechał i własnie zastal oto taki pusty stok :D Z tym ze takie rzeczy tylko w tygodniu, kiedy nie ma ferri. xD

 

A btw. to strasznie smutno mi sie zrobilo jak go zobaczylem, bo akurat do szkoly musialem wyjsc xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku w sumie opuscilem kilka dni szkoly dla deski xd

 

Np. w lutym zrobilismy sobie 7 osobowe wagary w serafinowie na slowacji xD Wstalismy rano i zamiast do szkoly poszlismy na dworzec ^^ Ogolnie to genialnie bylo :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...