Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Około 2 lat temu po raz pierwszy spróbowałem jazdy na snowboardzie oczywiście z pomocą instruktora (żeby się nie zraźić). Zacząłem łapać podstawy, podobało mi się. Rok później zdecydowałem się nadal na doskonalenie jazdy już bez instruktora szło mi co raz lepiej. Przyszedł rok następny i stwierdziłem, że czas na kupno własnego sprzętu. Generalnie interesują mnie tylko zjazdy, nie żadne snowparki itp. Nie chcę wydawać kroci, chciałbym kupić coś niezłej jakości i w rozsądnej cenie- coś dla zaawansowanego początkującego :D Moglibyście mi pomóc w doborze? Mój wzrost: 188cm i waga 75kg. Szperałem troche na allegro i znalazłem coś takiego co o tym sądzicie?

http://allegro.pl/nowy-zestaw-snowboard-raven-element-carbon-161cm-w-i2837342926.html

czekam na pomoc, będę bardzo wdzięczny

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven Element to fajna, rozwojowa deska z dobrym popem. Ten typ rockera jaki ma zapewnia dobre trzymanie krawędzi przy jednoczesnym zachowaniu łatwości inicjowana skrętu. Jeśli interesuje Cię szybsza jazda na krawędziach, to popatrz jeszcze na niewiele droższą deskę Pathrona Legend z tradycyjnym camberem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm dzięki za info + jest taka sprawa instruktorka powiedziała, że jako mam łatwość zmieniana nóg tzn. moge mieć z przodzu i lewą i prawą to dobrze by było gdyby była twin tip (mogłem źle to napisać). I moglibyście napisać jaka jest odczuwalna różnica pomiędzy tymi deskami directional, a twin tip?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię true twin (bo sam twin może mieć przesunięte do tyłu inserty lub np. dłuższy dzióB), to żadna z nich nie podejdzie. Z Ravena true twinem jest Core i Rasta, a z Pathrona Sensei i Chillstick. Chillstick jest troszkę sztywnieszy o Senseja i jego mogę Ci polecić.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm bardzo fajne te deski, ale zastanawia mnie to "Rodzaj: Freestyle", a mnie interesuje jedynie jazda czy to po zwykłych stokach czy nieprzygotowanych trasach na pewno nie snowparki itp. apropo twardości to wyczytałem, że twarda deska jest trudniejsza do opanowania (cięzej sie skręca), a mi chyba bliżej do początkujących niż do zaawansowanych... dodam jeszcze, że rozmiar buta 45.5 mam :) dzięki wielkie za pomoc i licze na dalszą :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flex 5 to środek skali, więc to nie jest sztywna deska, ale taka, która stabilnie pojedzie na krawędzi. Jeśli chcesz symetryczną deskę, to wśród desek Allmountain takich nie znajdziesz. Desek FS jest wiele rodzajów, od bardzo miękkich jibówek, poprzez uniwersalne FS, do backcountry FS, które są często sztywniejsze niż wiele desek AM.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/zestaw-snowboard-pathron-sensei-carbon-158cm-wide-i2861133269.html

co o tym sądzisz, nadaje sie ona dla mnie czyt. zaawansowanego początkującego? mógłbys powiedzieć coś więcej o tej desce?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...