Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zima się zbliża, stok nieopodal, więc wypadało by pomyśleć nad wyposażeniem. Mam zamiar kupić zestaw (wiązania,buty,deska). Do tej pory jeździłem tylko na wypożyczonym sprzęcie. W snowboardzie nie siedzę za długo i jeszcze nie wszystkie kwestie ogarniam. Pociąga mnie freestyle i w tym kierunku chciał bym sie posówać, ale tak ogólnie to all mountain-freestyle. Za całość chciałbym wydać do 1800 zł.

 

dane:

wiek: 15

wzrost: 176

waga: 63

stopa: 28,5 cm

uprawiam czynnie piłkę nożną (chodzę do klubu)

 

jaką deskę, wiązania i buty wybrać?

Poatrzyłem troche i zaintereswały nie deski pathrona( fs, chillstick, sensei) i wiązania flux pr15 2012

fajnie by też było gdybyście podali też firmy u których sprzęt jest zawsze wysokiej jakkości żebym sam mógł szukać

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli allmountain/freestyle to sensei lub fs będzie bardzo dobrym wyborem. Razem z Fluxami pr15 będzie na prawdę świetny zestaw. Senseia polecam w ciemno. To samo jeśli chodzi o Fluxy nie ma lipy. Na 63kg długość wybrałbym 151cm. Co do butów to pozostaje mierzenie. Czy to będzie DC, Celsius czy Thirty Two nie jest ważne, najważniejsze żeby buty były wygodne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o wypożyczalniach sprzętu? dobrej jakoś mają tam sprzęt? nie ma się czego obawiać? póki co najpierw chciałabym w ogóle spróbować tego sportu, a dopiero potem inwestować

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różne wypożyczalnie mają różny sprzęt, w kiektórych możesz trafić na dobrze konserwowane firmowe deski a w innych na skatowane no-mane'y . Jeśli chcesz spróbować to najmądrzej byłoby na początku wypożyczyć sprzęt i dopiero póżniej zdecydować czy ci się to podoba i czy warto w to zainwestować.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz możliwości wypożyczenie w lepszych wypożyczalniach, pytaj o deski z noskami (ochronami na nose i tail), najczęściej są nimi zabezpieczane najnowsze deski w wypożyczalni

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...