Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

 

Jeżdzę od 2 sezonów i planuję kupno nowej deski. Zastanawiam się nad deską Forty Four model BRUSH 157cm.

Mam 174cm wzrostu i ważę ok 80kg czy ta deska będzie dla mnie dobra? Zastanawia mnie jej kształt tzw snake czyli

double camber, ktoś może coś o tym powiedzieć? :) Druga deska nad jaką się zastanawiam to tez marka 44 (głównie ze

względu na cenę) model Dark Age 155cm ale sprzedawca bardziej poleca BRUSH'a. Proszę o jakąś podpowiedź i z góry

dziękuję :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tego czegoś nikt nie będzie tu znał. Widzę, że lubisz produkty noname Made in China :)

Daruj je sobie. Jest masę marek robiących nieporównywalnie lepsze deski, a teraz przed sezonem można je dostać w dobrej cenie: Raven, K2, Libtech, Gnu, Signal, Voelkl.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno to europejski producent:) A co do samego kształtu to czym się wyróżnia double camber? I czy długość deski jest dla mnie odpowiednia? Aktualnie jeżdzę na salomonie drive 155cm więc to tylko 2cm różnicy...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Cię oszukuje. Te deski powstają w najpodlejszej w Chinach fabryce Sisco. Żadna europejska produkcja. Nawet strony internetowej nie ma ta marka. Nie mam pojęcia co Chińczyk wymyślił i nazwał double camberem. Na 80kg 156-157 może być, ale jak już chcesz kupić coś desko podobne to udaj się do marketu, bo szkoda kasy.

Poszukaj w tych markach, które wymieniłem. Jest sporo testów desek tych marek i na pewno się nie zawiedziesz. Voelkla Stroke możesz teraz dostać za 529zł, a np. Ravena Gravy za 549zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej miękkie i w pełni symetryczne Raveny to TTT i Jibmaster. Troszkę sztywniejszy, o flexie bardzo podobnych do Voelkla Stroke (który nie jest niestety true twinem) jest Core (http://www.jaceksp.pl/images/skan.jpg). Jego następca (Rasta) ma już carbon w rdzeniu znacznie poprawiający popa, czyli wybicie, ale też kosztuje więcej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w linku który podałeś jest marka FOURTY FOUR i to podana wśród rodzimych marek:) więc jak to jest, Chińczyk czy Polak?:) a co do kształtu to przesyłam link http://snowsport.pl/p6513-Deska_44_Snowboards_Brush_2012.html być może taki kształt występuje również pod inną nazwą. Na prawdę ta deska to taki shit, że nie warto kupować? Myślałem o desce Voelkla Stroke 156cm ale wg opisu jest do 80kg czyli na styk, za to Raven Gravy wygląda ciekawie i być może się skuszę. Myślałem o 44 Brush bo za 600zł można dostac z wiązaniami ale teraz to sam już nie wiem...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem jest Polak, ale nie zmienia to faktu, że deski robione są na 100% w Chinach i to na prawdę byle jakiej fabryce (jak widzisz w tekście jest podane, że 6 z 7 marek robionych jest w Polsce). Zwiedziłem praktycznie wszystkie chińskie fabryki, więc wiem co piszę :) Jeśli masz możliwość, to porównaj sobie precyzję wykończenia tej deski z Voelklem, Ravenem czy Salomonem to zrozumiesz o co chodzi :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...