Skocz do zawartości

goofy , regular?


Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy jak ci sie jezdzilo na lewej jezeli spoko to nie ma sensu jezeli dziwnie to mozna pozatym deska na lewa tez mozna w sumie na prawej jezdzic (ale nie na dluzsza mete) wiec tak jak ci lepiej, pozatym nogi prowadzacej sobie nie wybierasz tylko masz to uwarunkowane genetycznie rozpedz sie i poslizgnij sie na stopach raz na lewej z przodu raz na prawej na ktorej bedzie ci wygodniej to ta noga ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

 

ja ślizgam się prawą a jeżdżę na lewą. miałem ostatnio laske (do nauki :) od zera, pierwsza godzina na desce. w wypożyczalni ją pchnęli i poszła lewa do przodu. wyszło jednak że jeździ na prawą jak doszliśmy do skrętów rotacyjnych. tak że jak dla mnie te metody nie działają...

ja ludziom na poczatek ustawiam lekką kaczkę 10/-5 i wychodzi w praniu na którą jeżdżą. zazwyczaj po 2-3 godzinach.

 

sam mam miękki blat na kaczke tylko po to żeby się na switcha pobawić bo to po prostu cię rozwija.

 

pozdr!

 

Bartek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie dopiero dzisiaj przełamałem się aby zacząć jeździć szybciej i odkryłem, że nie widzę różnicy między lewą a prawą. Niby na wyciąg na regular nie wjadę ale przy jeździe do dołu zarówno lewą jak i prawą jeździ mi się tak samo dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zgadzam z uwarunkowaniem genetycznym...

Ja na snowboardzie jeżdżę lewą do przodu, a na skatebaordzie prawą do przodu.

I to też nie jest to że jestem obunożny czy coś, bo na desce na switchu potrafię w miarę jeździć, ale na skateboardzie to bym sobie kark skręcił, nawet nie daję rady się odpychać.

A ogólnie jestem leworęczny i lewonożny :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 months later...

a ja mam pytanie które nie wiem gdzie zamieścić... Jeżdżę goofy 15 stopni z przodu i 0 z tylu i tu moje pytania jak ustawić wiązania wygodnie do switcha żeby kolan nie zepsuć?? Jakie stopnie bym na goofy nie mial ustawione nie robi mi to różnicy tylko co potem gdy se obroce? na kaczke podobno mozna stawy sobie rozpieprzyć:) jakieś rady? a może na tych ustawieniach uczyć sie switchu do skutku? (decha allmauntain jakby ktoś pytał)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na snowboardzie jeżdżę lewą do przodu, a na skatebaordzie prawą do przodu.

W sumie uświadomił mi to dopiero Twój post, ale tż tak mam. Tzn na skateboardzie nie jeżdżę, ale chyba każdy się kiedyś '"odpychał" :P

kie stopnie bym na goofy nie mial ustawione nie robi mi to różnicy tylko co potem gdy se obroce? na kaczke podobno mozna stawy sobie rozpieprzyć:) jakieś rady? a może na tych ustawieniach uczyć sie switchu do skutku?

Jeżeli nie chcesz na kaczkę, to może 0,0?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kaczke można sobie kolana zepsuć? o.o Pierwsze słyszę... przy obydwóch nogach pod małymi kątami raczej nie,w końcu normalnie jak stoich to też często palce masz odrobine na zewnątrz

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tak wyczytałem temu pytam:) i wyczytalem tez w rożnego typu poradnikach ze różnica katów musi być conamniej 15 stopni dlatego pytam:) bo chętnie bym ustawił je równolegle albo właśnie 7.5 jedna i 7.5 w druga strone druga noga:)

 

I jeszcze jedno pytanie

Czy gdy zmienię ustawienia na takie jak wyżej pisałem łatwiej będzie mi sie jezdzic na switchu?? czy moze przy moich aktualnych ustawieniach 15:0 nie odczuje roznicy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie

Czy gdy zmienię ustawienia na takie jak wyżej pisałem łatwiej będzie mi sie jezdzic na switchu?? czy moze przy moich aktualnych ustawieniach 15:0 nie odczuje roznicy?

Odczujesz, gwarantuję. Gdy masz symetrycznie na obu nogach musisz przyzyczic się tylko do odwrotnosci skretow, w wypadku różnicy w stopniach dodatkowo dochodzi problem samego prowadzenia skrętu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi się coś wydawało mam tylko nadzieje ze nic mi nie zawadzi zmiana kąta i dalej bede mógł szaleć ta jedna stroną;d

 

A jak ktoś mógłby mi potwierdzić ze na kaczkę 7.5 i 7.5 albo 0:0 nic mi się z kolanami nie stanie to byłbym wdzięczny:D

 

EDIT:

a chciałbym dodac ze decha allmountain wiec nie wiem bo takie ustawienie typowo freestylowe to co chce i to głownie dla switchu a pozapierdzielac bym chciał dalej jak teraz da sie??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś mógłby mi potwierdzić ze na kaczkę 7.5 i 7.5 albo 0:0 nic mi się z kolanami nie stanie to byłbym wdzięczny:D

 

Na kaczkę nic Ci nie bedzie od samego ustawienia. Chyba że się postarasz. 0,0 podejrzewam, że też, z tym że na kaczke, jak chyba ADM powiedział, jest bardziej naturalnie i raczej wygodniej.

 

a chciałbym dodac ze decha allmountain wiec nie wiem bo takie ustawienie typowo freestylowe to co chce i to głownie dla switchu a pozapierdzielac bym chciał dalej jak teraz da sie??

 

Jednym z wynalazków człowieka są znaki interpunkcyjne i gramatyka.

Tak, da się.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam w takim razie za potok słów:p

 

W takim razie już na stoku uznam czy lepiej mi na kaczkę czy może bez switchu też się uda pobawic.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam w takim razie za potok słów:p

Wybaczę, jak obiecasz poprawę. ; p

 

 

Lajtowo;d Ale za kolokwializmy się mnie nie czepiaj;p Postanowione, że spróbuje tak jak teraz z 15:0 coś na hopkach powywijac, a jak będę miał łagodną górkę to na nowych symetrycznych switcha się nauczę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przepraszam w takim razie za potok słów:p

Wybaczę, jak obiecasz poprawę. ; p

 

 

Lajtowo;d Ale za kolokwializmy się mnie nie czepiaj;p Postanowione, że spróbuje tak jak teraz z 15:0 coś na hopkach powywijac, a jak będę miał łagodną górkę to na nowych symetrycznych switcha się nauczę.

 

Nigdy nie jeździłem na 0,ale wydaje mi się że jednak lepiej będzie Ci na kaczke jak masz robić nieparzystą liczbe obrotów :P Weż wstań sprzed tego komputera... o tak,dokładnie. Teraz popatrz w dół,i zobacz jak masz stopy ustawione? Palcami na zewnątrz - czyli jest to normalna postawa. Weź sobie spróbuj coś w stylu -7 i 7,wtedy nie bedziesz miał większej różnicy jak lądujesz,i którą stroną jedziesz :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 years later...

Ja jeżdzę regular i jestem lewonożna  Tak mi po prostu wygodniej. Spróbuj tak i tak i się przekonasz. Na deskorolce tez jeżdzę regular, a wszyscy których znam jeżdzą na prawą nogę, czyli goofy i są prawonożni i praworęczni. Na stoku za każdym razem widze większość lub nawet samych goofy (może zbieg okoliczności, nwm). Moi znajomi mówią nawet, ze to, czy jesteś goofy czy regular zalezy czy jesteś prawo (goofy), czy lewo (regular) ręczny lub nożny, ale nie sądzę że to na 100% prawda, ale w sumie w naszym przypadku się potwierdza. Spotkałam się z taką teorią, że ci "mądrzy" ściślaki jeżdzą na lewą, a kreatywni muzykalni na prawą, z czym po części się zgadzam, bo wszyscy ktorych znam jeżdzących na desce są bardziej kreatywni i muzykalni niż dobrzy z matmy (są goofy ). Wiem, ze zeszłam na deskorolkę, ale to deska i to deska, choc np na desce snowboardowej mozna jeździc goofy, a na zwykłej regular i odwrotnie. Sory za błędy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...