Skocz do zawartości

goofy , regular?


Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazyłem ze większosc profesionalnych raiderow jest regular dlaczego .? Na stokach jest przecierz wiecej osob jezdzących prawą nogą z przodu.. wszystkie telewizyjne gwiazdy snowboardowe(regular oczywiscie) krecą jakies fajne triki a ja musze je jakby przetwarzac na swoje:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee no co to to sie z Tobą nie zgadzam :-P Po pierwsze to gwiazdy snowboardu mają opanowaną jazdę na obie nogi :-P a po druge to sporo zawodników jeździ na goofy :-)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogle to wybór nogi ma jakieś wpływ na póxniejsza jazde? Bo mi sie wydaje że tylko na nauke

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak bercik powiedział... Dla prosa już nie ma różnicy, którą nogę ma z przodu. Praktycznie to jedynie liczy się na zawodach jak robisz trick np. na switch. Poza tym dużo jest rajderów, którzy jeżdżą na goofy. Chociażby Wojtek Pająk lub Maciek Migacz.

 

Poza tym wcale nie jest tak, że na stoku większość ludzi jeździ z prawą nogą z przodu. Może się przecież zdarzyć tak, że jednego dnia będzie pełno ludzi regular, a następnego goofy. Analogicznie w różnych miejscach może być akurat więcej takich czy takich.

 

Styl jazdy jest rzeczą raczej wrodzoną, której nie możesz sobie wybrać. Nie musisz jeździć na desce, żeby wiedzieć którą nogą np. lepiej Ci się ślizga po lodzie. ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zawsze lewą nogą się ślizgałem, podobnie z jazdą na desce. Oczywiście nie jest to regułą, ale często w ten właśnie sposób można określić swój potencjalny styl jazdy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz względna z tym wybijaniem. Ogólnie obie nogi raczej są zazwyczaj tak samo silne. Ewentualnie może Ci się lepiej (czyt. wygodniej) wybijac z lewej lub prawej nogi. Na pewno nie warto uczyc się jazdy switch tylko po to, żeby miec mocniejsze wybicie. Tak naprawdę przy wybijaniu większe znaczenie ma technika niż siła.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiłem przecież, że switch jest bezużyteczny. ;p Sam chcę w tym roku opanowac perfekcyjnie jazdę na drugą nogę, bo przy freestyle'u jest to praktycznie niezbędne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to obejrzyj pierwszy lepszy film snowboardowy, to się przekonasz jak mylne są Twoje wnioski. ;p Nie ma żadnej zależności, że prosi jeżdżą regular, a zwykli snowboarderzy na stokach na goofy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Wszystko to sprawa indywidualna. Są różne sposoby na to, aby określić jaki styl jazdy obrać. M.in. próba ślizgu na lodzie lub popchnięcie (noga, którą ratujesz się przed upadkiem powinna być z przodu), jednak niekoniecznie trzeba się tym kierować. Dla przykładu ja jeżdżę regular, na lodzie ślizgam się z lewą nogą z przodu, ale już przy popchnięciu podpieram się nogą prawą.

 

Tak naprawdę to wszystko nie ma większego znaczenia, bo bez względu na to, którą nogę wybierzesz i tak na początku będzie Ci szło kiepsko i będziesz się przewracał. :P Liczy się wytrwałość. Myślę, że wszystko zostało już powiedziane w tym temacie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam, właśnie przyjechałem z ferii. Byłem w górach (brenna). Wypożyczyłem deche i poszedłem na "stok". W miejscu wypożyczania powiedziałem że będę jeździł na lewej nodze. I mam pytanie czy jest sens spróbowania na prawej? Jeśli to istotne jestem prawonożny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...