Skocz do zawartości

Zestaw Voelkl Stroke i Raven s600


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem jako całkowicie zielony w temacie, z doborem mojej pierwszej deski. Tej zimy pierwszy raz też jeździłem na desce, wiec chce aby ta pierwsza służyła mi do nauki jak i do jazdy gdy będę już troszkę bardziej zaawansowany.

W oko wpadł mi Voelkl Stroke 2012, wiązania Raven s600 lub Drake Fifty. Buty jeśli będą tylko wygodne to Northwave Legend SL. Mam 183cm wzrostu, 68kg żywej wagi (planuje przybrać tak do 75kg, ale nie wiem czy mi się to uda :P), rozmiar buta 44-45.

Myślałem żeby decha miała 156cm długości (do brody mam około 158-160). Całość chciałbym zmieścić w kwocie do około 1500zl. Nie wiem czy mogę liczyć na jakieś promocje po sezonie, aby wyrwać coś taniej? Jeśli macie jakieś lepsze propozycje w tej cenie to poproszę o nie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się wypowiedzieć w kwestii butów na początek uważam je za trochę twardawe na naukę(kupiłem je w tym roku a już trochę jeżdżę) system SL działa super i sprawdza się wyśmienicie. Jeżeli chodzi o wiązania to uważam że Drake Fifty lepsze ale to moje zdanie :P

Co do dechy uważam że to całkiem sensowny wybór :) co prawda nie celowałbym w 158-160 ale trochę mniej.

 

Co do kasy to nie wiem czy zmieścisz się z tym zestawem w 1500zł buty NW Legend to 550zł

Drake Fifty około 400zł a decha coś koło 650 czyli o 100zł więcej ale za ten zestawik to rozsądna cena.

Co do rad odnośnie sprzętu polecam temat http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=1841&highlight=pytania jak się oprzesz na tych poradach to nie zginiesz:P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie weź deskę 155-156 cm , Pamiętaj deskę dobiera sie bardziej wagowo niż wzrostowo :)

Ja mając ok 182cm i 70-75kg (wacha sie :P) jeżdżę na 159cm i czuję że po prostu jestem na nią za lekki. Nie jestem w stanie wykorzystać jej popa i tym samym ona jeździe czasem mną a nie ja na niej bo po prostu niby ma flex 6 ale przy moich gabarytach w praktyce wychodzi bardzo twarda :)

A co do wiązań również poleciłbym Drake w miejsce raven.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sluchaj masz dobra dlugosc do deski szczegolnie allmountain:)

 

Wszyscy karza ci brac krótszą a potem krawędzi brakuje, i się ślizgasz zamiast ciać!

Zreszta sa kalkulatory od tego sprawdz a sam zobaczysz;p ja z twoimi wymiarami mialem 154 cm, i zle mi sie skakało, teraz mam 157 i jakos tak bardziej moge ją docisnac:D a z obrotami gorzej no ale cos za cos... i oczywiscie drake fifty mialem je w rekach, swietne strapy majaXD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) Oczywiście korzystałem ze stron która podał mcone1, na jej podstawie i jeszcze na wykazie "dobrych" firm i innych postów na forum dobierałem zestaw :P Teraz wiem że decha 156cm, i wiązania Drake Fifty (pewnie XL z tego co widziałem, rozmiar buta 44-45). Pozostała jednie sprawa butów. Czy możecie polecić jakieś inne dobre buty (konkretne modele) w cenie tak do około 500-600 zeta? oczywiście będę je przymierzał i wybiorę te najwygodniejsze.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Nike nie jestem przekonany, jeżeli chodzi o DC to zdecydowanie polecam! sam teraz sprzedaje model Phantom w którym przelatałem ładnych parę latek a wyglądają jak nówki po prostu nie do dobicia :) Salomon robi buty bardzo dobrej jakości :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy mogę liczyć na jakieś promocje po sezonie, aby wyrwać coś taniej?
to co już miało być przecenione to już od dawna jest przecenione a większych obniżek już pewnie nie będzie a rozmiarów i modeli będzie ubywało.

 

Deska jak najbardziej godna polecenia , do nauki i doskonalenia umiejętności, wiązania Raven s600 i Drake Fifty godne polecenia, Fifty faktycznie są lżejsze.

 

Co do butów to tak jak już było powiedziane Legendy troche za sztywne, popatrz na Nortwave Freedom sl, ewentualnie Head Classic też jest w dobrej cenie a wygodny i solidny bucik. 32 nie do końca polecam, but na dwa sezony a potem do wymiany - strasznie szybko sie rozbijają. Salomon również bardzo dobre buciki robi. Możesz też popatrzyc na Rome, K2, Deelux

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiązania XL to się dobrze zastanów , nie chce wprowadzać w błąd ale miałem wiązania Drake GT rozmiaru L i buty 43 firmy thirtytwo w nich pływały na boki.

Teraz mam Wiązania Co prawda ATOMICA i buty NIKE 44.5 i pasują a wiązanie to rozmiar M/L najlepiej by było gdybyś mógł to sprawdzić w jakimś sklepie , Bo jeśli but będzie luźny w wiązaniu to nawet ściśnięty mocno paskami będzie się przemieszczał i będzie to przeszkadzać. Pozdrawiam :))

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jutro lecę do jakiś sklepów w Krakowie, (jeśli znacie jakieś z dużym wyborem to poproszę o namiar :P) przymierzać buty. To jeszcze co do tych wiązań, to ravena czy te drake? Oprócz tego ze DF są lżejsze to jeszcze mają jakieś plusy, które przesądzają na ich korzyść?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w krk moge cie zabrac do sklepu niedaleko;p maja tam northwavy wlasnie, kumpel kupowal ze mna feedomy:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w bikershopie, maja ostatnia sztukę freedomow na mnie, przymierzałem buta. Jak stoję normalnie to dociska mi lekko palce, gdy ugnę kolana jest ok. But wygodny, nic nie uciska, noga w kostce sztywno siedzi, jedynie pieta lata jakieś 0,5cm góra-dół. Przymierzyłem je do Drake Fifty, atom ich nie ruszy, siedzą ciasno :P Nie ma porównania z butami z wypożyczalni na stoku :D Do tego zaproponowali mi zamiast tego voelkla, Nitro prime 55 w tej samej cenie, i za 790zeta K2 Brigade. Czy możecie jeszcze coś doradzić co do tych desek, i czy te buty będą ok?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie po wizycie w jeszcze jednym sklepie, przymierzeniu kilku par butów, wybrałem Northwave Decade. Wiem, jak na początek są bardzo twarde, ale jako jedyne dobrze trzymały mi nogę, nawet nie drgnęła, a na dodatek są bardzo wygodne. Do tego wiązania Drake Fifty Red, i zmiana dechy z Voelkla na K2 Playback 155cm. Za zestaw 1730zł, przebiło to planowane 1500, ale brałem taką możliwość pod uwagę. Co sądzicie o tym zestawie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buty z wyższej półki :) będą dobrze służyć K2 to deska którą też bym wybrał w tym wypadku no i wiązanka które w tej cenie ciężko przebić :) gratuluję

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurde legendy mialy byc za twarde a na decade sie skusiles;d masakra twardejak na poczatek ale za 2 sezony...;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku będzie ciężko, ale potem kto wie ;p. Jak odbiorę dechę to wrzucę jakąś fote jak wygląda całość, ale szału to raczej nie będzie :D Teraz pozostaje tylko czekać na kolejny sezon.

 

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

 

 

Tak prezentuje się decha :D.

moja mała ;]

 

Teraz pozostaje mi tylko czekać do następnego sezonu.

 

Mam jeszcze takie pytania. Czy smarować deskę na lato, odkręcić wiązania? W sklepie powiedziano mi żebym założył wiązania i całość w strecz owinął i tak do zimy niech leży. Deska nie była jeżdżona, przykręciłem tylko wiązania żeby zobaczyć jak to w ogóle wygląda :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...