Skocz do zawartości

Deska Burton custom + wiązania Drake Mentor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam w kupnie deskę Burton Custom X Freestyle 2007 (4 sezony używana po 1 tygodniu, 4 razy ostrzona) + wiązania Drake Mentor 2006/2007 za 1000zł. Czy ta firma jest dobra i czy będzie dobra przede wszystkim dla mnie? Nie znam się na sprzęcie snowboardowym, dopiero zaczynam przygodę... ;-) Mam 183 cm wzrostu i 100 kg wagi, rozmiar buta 45. Proszę o opinię czy można ewentualnie kupić w tej cenie coś lepszego. Deska będzie mi służy do zjazdów po stoku. Do tej pory jeździłem na wypożyczonym sprzęcie na Szymoszkowej. ;-)

 

Deska

j0dtna.jpg

 

Wiązania

a9tesk.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie kupisz dobrą, nową dechę dla początkującego więc osobiście bym się nie zdecydował na tego Customa :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kiepski pomysł? Za słaba czy za dobra dla mnie ta deska? Co lepszego mogę kupić za 1000zł?

 

Co powiecie na ten zestaw? Tzn. Deska z linku + wiązanie za dopłatą te Flow Flite 2 2012? deska razem wyjdzie 1050, to lepsze rozwiazanie? Jakiej długości powinna być dla mnie? Dostępne rozmiary:: 162, 165, 159W, 164W, 168W.

 

Wiązania jak oglądałem filmik to niesamowicie wygodnie i szybko sie montuje. Pytanie tylko czy samo sie nie będzie odpinać? ;-)

 

A może Deska Raven Breathe 2012 + FLOW Flite 2 Black 2012 razem zapłace 1098zł

deska

Wiązania

 

czy opłaca się kupować te wiązania co podałem? Czy lepsze będą Raven S700 2012? Są w tej samej cenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! i tega ravena bym właśnie wybrał zamiast customa :) Co do wiązań niech wypowiedzą się specjaliści bo nie miałem styczności z tymi flow z tego roku. Co do s700 to z tego co wiem bardzo sztywne wiązania :) poszukałbym czegoś z drake'a fifty w tej cenie powinny się już trafić :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Breathe jeździ całkiem sympatycznie. Niskie modele Flowa są bardzo słabe. Albo wybierz coś rozsądnego z Ravena, np. s600, s700 albo popatrz na jakieś średnie modele K2, Drake czy Flux.

 

[ Dodano: |20 Lut 2012|, o 10:19 ]

Zgadza się, s700 jest sztywne. s600 ma bardziej miękką łyżkę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Breathe jeździ całkiem sympatycznie. Niskie modele Flowa są bardzo słabe. Albo wybierz coś rozsądnego z Ravena, np. s600, s700 albo popatrz na jakieś średnie modele K2, Drake czy Flux.

 

[ Dodano: |20 Lut 2012|, o 10:19 ]

Zgadza się, s700 jest sztywne. s600 ma bardziej miękką łyżkę.

 

No własnie dlaczego te s700 sa droższe i do tego gorsze? Czy na jazdę po stoku nie są właśnie lepsze twardzsze?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mimo tego ze jestem zwolennikiem Flow, to ten Flite 2 zaliczam do calkiem nieudanych.nie trzymaja dobrze buta ( w tym modelu ktory testowalem zauwazylem ze sruby maja delikatnie zmienione "fi" , ale to pewnie zdarzyl sie sporadyczny przypadek)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po mimo tego ze jestem zwolennikiem Flow, to ten Flite 2 zaliczam do calkiem nieudanych.nie trzymaja dobrze buta ( w tym modelu ktory testowalem zauwazylem ze sruby maja delikatnie zmienione "fi" , ale to pewnie zdarzyl sie sporadyczny przypadek)

 

Wyższe modele Flowa z aluminiową bazą są całkiem spoko, ale te podstawowa seria flite jest na prawdę słaba - strapy są kiepskie, wykończenie plastiku słabe, generalnie sprawiają na żywo wrażenie tanich. Podobają mi się za to bardzo wizualnie przyszłoroczne wiązania Flowa z wyższej półki, ale niestety cenowo szału nie robią i mam trochę obawy do trwałości gumowych cap strapów, bo w innych markach takie rozwiązanie już stwarzało spore problemy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie marpyc, Flow z '06 a Flow '09-'11 to niebo a ziemia. Niesetety od jakiegos czasu Flow polozylo nacisk na ilosc a nie jakosc.

Niestety niemialem okazji sledzic najnowszego modelu flow. Jezeli bedziesz mial jakie kolwiek informacje z testow tych wiazan daj znac ok ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flow koniecznie chciał być numerem 2 zaraz za Burtonem i zdecydował się wtedy wprowadzić niższe serie :(

W tym sezonie sobie już nic nie potestuję, bo mam zerwane wiązadło i operację za tydzień, ale jeśli w przyszłym sezonie dorwę jakiegoś Flowa, to oczywiście opisze wrażenia :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...