Skocz do zawartości

Okulary


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego nie możesz jeździc w goglach? Nie mógłbyś na przykład zakładac soczewek i na to gogle?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A nie możesz jeździc w samych goglach, bez okularów lub soczewek? Mój wujek ma wadę wzroku i na nartach jeździ bez okularów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdą wadę wzroku da się skorygować soczewkami ... ja też na co dzień nosze okulary (astygmatyzm :/) ale na szczęście moja wada nie jest na tyle poważna i bez okularów daje sobie rade :mrgreen: ...

 

A nie ma jakiś takich dużych gogli które mógł byś założyć na okulary ? ... wydaje że jeśli twoje okulary nie mają zbyt wystających kantów po bokach nie powinno być problemu ze znalezieniem jakiegoś wielkiego modelu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale są też gogle które są przystosowane do tego żeby nosi pod nimi okulary...myślałeś też o tym ? fakt faktem że może nie będzie to cudownie wyglądało (no chyba że lustrzanki) ale gogle to gogle...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Sam mam ten sam problem. Wada wzroku. Jak jest widno to jeszcze jeszcze. Bez gogli czy okularów daje rade. Najgorzej gdy robi się szarówka - słabo widzę - aż boje sie jeździć...ale jest ryzyko jest zabawa :D

Ale teraz serio - wiem że kupa ludzi boryka się z problemem wady wzroku i jazdy na desce vel. nartach. Oto co znalazłem:

http://www.koloroweru.geozone.pl/ekwipunek/odziez-rowerowa/sportowe-okulary-z-wkladka-korekcyjna-%E2%80%93-wiosna-2009

 

Producenci i modele okularów z wkładką korekcyjną

 

Poniżej zamieszczam listę znalezionych okularów z wkładką korekcyjną według producentów i oznaczeń modeli. Stan na wiosnę 2009. Gdybyście znali jeszcze jakieś okulary z korekcją, napiszcie.

 

Arctica

- S-32 (w sklepach, na stronie producenta już nie ma)

- S-70

- S-83 (wersje kolorystyczne S-83A i S83B)

- S-125

Bertoni

(wkładki nie są w komplecie)

- Bertoni ANTIFOG AF331B Bertoni ANTIFOG AF331F

- Bertoni DRIVE D310A Bertoni DRIVE D310B

- Bertoni FREE TIME 340M

 

Fisher

- seria FS-10 (Fs-10A, FS-10B, FS-10C) – różnią się kolorem drugiego szkła do kompletu

 

Accent

- Accent Onyx

 

B-SKIN

- B-SKIN Klez

 

Goggle

- Goggle E302-1P

 

Rogelli

- Rogelli HS-404

 

Polaroid

- Polaroid 7769 b

 

Rudy Project

- Ekynox SX

- Kalyos

- Horus

- Wizaard

 

Shimano

- Equinox

- Antares

- Solstice

 

Solano

- Solano-SP 6033

- Solano-SP 6034

- Solano-SP 6035

 

T-SPORT

- TS42-A

- TS47-A

 

Zeppelin

- Zeppelin 038

- Zeppelin 040 Zeppelin 041

- Zeppelin 275 Zeppelin 276 Zeppelin 277 Zeppelin 278

- Zeppelin 306 Zeppelin 308

- Zeppelin 417 Zeppelin 418 Zeppelin 419

- Zeppelin 6067 Zeppelin 6068

 

Wystarczy wejść na stronę producenta i się zorientować. A potem do sklepu :)

Myślę że artukuł wiele pomaga - sam miałem problemy ze znalezieniem asortymentu.

Podziękowania dla autora - Rafała

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, kombinacje z okularami sportowymi. Ja mam wadę -4,5 i po prostu na stok kupuje jednodniowe soczewki kontaktowe. Nie czujesz ich a po całym dniu szaleństw po prostu je zdejmujesz i wyrzucasz. Jeśli jadę na dłuższy wyjazd to kupuję miesięczne lub tygodniowe i nie bawię się z okularami sportowymi...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 years later...
  • 11 months later...

Moim zdaniem lepiej jest przerzucić się na soczewki - są wygodniejsze i łatwiej je kupić w sklepach internetowych. Jeśli zastanawiasz się gdzie najlepiej zamówić takie soczewki, ja polecam stronę:  https://www.twojesoczewki.com/38-soczewki-kontaktowe-miesieczne . Tutaj jest spory wybór soczewek, które są dodatkowo w dobrych cenach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...