Skocz do zawartości

Pomoc w doborze i zakupie zestawu dla początkującego !!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

marpyc, aha z początku nie ogarnąłem :razz: Powiedz mi czy warto by dokupić pompki takie jak są w s250 do moich s200? Bo te mnie trochę denerwują przy wypinaniu na końcu paska prawie zawsze się przycinają i trzeba trochę mocniej szarpnąć. Gdybym wiedział przy zakupie to od razu brałbym wyższy model bo 50 zł d*py nie ma.

 

alek0304, przy wartości flexu 5 Raven jest miękki a za razem dość stabilny, testowany też na hopkach i z lądowaniem nie ma problemu, wybacza błędy ogólnie jestem zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszaj mnie jeszcze :evil: mam dokładnie takie jak w tej: aukcji http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-gravy-151cm-s200-m-l-2012-i2117624636.html

Na szczęście nie mam porównania więc są spoko tylko te pompki trochę denerwują :mrgreen: poza tym 2-3 sezony chyba dadzą radę a później się zakupi jakiś sprzęcik z wyższej półki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel żałuje, że kupił zestaw z s200, ale nie wiem z jakiego powodu. szybko mu idzie zapinanie i odpinanie.

 

@wampir1988,

co planujesz kupić? jakiś wyższy model ravena? (s600/700) albo całkiem inna firma? drake'i odradził mi sprzedawca snow4life, tutaj wiele osób je poleca king/fifty. rome shift/arsenal też dobry wybór (wg forum).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się już pogodziłem z faktem, że lepiej zainwestować w dobre wiązania. myślałem, że 350zł starczy (shift/king), a teraz patrze już w stronę fifty/arsenal/raven s600/700 ~500zł, i pytam się tylko czy nie lepiej wydać jeszcze więcej..700+

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marpyc, i jak tam z tymi pompkami, podasz jakąś cenę bo chcę wiedzieć czy to się w ogóle opłaca.

 

Naglik, nie planuje zmiany wiązań bo i tak póki co dają radę, chcę tylko sobie życie ułatwić i pompki nowe zastosować jeśli to będzie miało sens.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ~500 znajda sie jeszcze Salomon Arcade (na rabacie gdzies sie znajda), Patriot, zeszłoroczne Code (w tym roku zastapione zostaly przez cypher). Za 700+ Cypher, Code, Caliber, Relaye. Wszystkie te wiazania polecam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to tego veolkla, ale oczywiscie nie ma najwazniejszych, czyli zdjec slizgu i krawedzi oraz nazwy modeli.

Z nowych to jedynie jakos Flow da rade.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Naglik - Snow4Lify to etatowi testerzy mdsu, więc mają sporo doświadczenia praktycznego :)

@wampir1988 - nie dostaję powiadomień o nowych wątkach i przegapiłem Twój. Podeślij mi namiary na priv. Mam 3-4 nadmiarowe zestawy pompek z s700 to podeślę je do potestowania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie przemyslalem sprawe i sprzet kupuje na troche dluzej niz na jeden sezon w koncu wiec dorzuce i nowy prog to 1500zl wiec co myslicie o tym:

 

Fajny sklep wiec pewnie cos w nim wybiore:

http://snowsport.pl/index.php?mod=detail&strona=251&id=4144

 

wypatrzylem ta deche tez na allegro:

allegro.pl/nowa-nitro-prime-agent-155cm-allmountain-ostatnia-i2119377241.html

+ tez dokupic wiazania Nitro Strike i wyjdz prawie 300 zl tanie na lepsze buty

 

Druga opcja to:

http://allegro.pl/nowa-freestyle-nitro-shadow-nowa-1899zl-ostatnia-i2119375652.html

 

Trzecia:

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-nitro-haze-154-sklep-i2079417027.html

wiazania tez Strike do tego

 

Buty kupie najprawdopodobniej w sklepie bo jednak wole przymierzyc :)

Dodam ze moja waga to 70kg wzrost 177.

 

Co myslicie Panowie? Moze jakies Wasze propozycje? Buty to ok 350 wiec na deske zostaje ~1200 z wiazaniami. Szybka decyzja bo na tyg chce jechac na stok, chcialbym sprobowac dechy jeszcze w tym sezonie :)

 

EDIT: Zapomnialem dodac ze decha z przeznaczeniem do Normalnej jazdy jak i czasem do parku ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że w przypadku desek nie zawsze droższe znaczy lepsze. Byłem teraz na targach i przeglądnąłem kilka MDSów. Deski Nitro kosztujące grubo ponad 1000zł były oceniane na 4.2-4.5. Najsłabiej wypadła kosztująca 1199zł Propaganda z oceną średnią 4.2. Dla kontrastu są deski, które potrafią zdobywać 5-5.5 bez problemu i kosztować znacznie mniej lub podobnie do tych dostających 4.5 (piątkę dostały np. K2 Gyrator i Raven Core - czyli wymieniony przez Ciebie Screw Transition z gęstszymi włóknami szklanymi). Przed zakupem wspieraj się najlepiej osobistym przetestowaniem dechy (a jest w sezonie kilka eventów, podczas których wystawia się jednocześnie kilka marek i za darmo można potestować deski) lub testami przeprowadzanymi przez fachowe czasopisma (np. MDS, Transworld). Zdarze się tak, że jedna deska danej marki jeździ fajnie, inna nie, choć w takich brandach jak np. K2 wpadki zdarzają się raczej rzadko. Inna sprawa, że w testach często najlepiej wypadają deski takie, które są łatwiejsze do ogarnięcia i takie, w które rider może się wjeździć po 3-4 zjazdach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obeznany w temacie wiec chcialbym zebyscie mi pomogli cos wybrac. Co sensownego w tej kasie mozna wylapac? Czy ktoras z podanych desek sie sprawdzi?

 

EDIT: Poczytalem o tej Raven Core i powiem ze z opisu brzmi swietnie, chyba dobra alternatywa dla Nitro. Za 1100 moza miec deche z wiazaniami. Myslicie ze warto zrezygnowac z podanych przeze mnie Nitro na rzecz tego Core?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zacznij od najwygodniejszych butów jakie znajdziesz, przymierzysz i zobacz ile zostanie Ci na resztę. Marka butów ma mniejsze znaczenie, najważniejsze, aby idealnie pasowały.

Pewnie będziesz miał do wydania z 1000-1100 na deskę z wiązaniami, a za tyle kupisz albo coś z Ravena czy Voelkla z lepszymi wiązaniami typu Raven s600, Drake Fifty czy Rome i na pewno taki zestaw starczy Ci na dobrych kilka sezonów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...