Skocz do zawartości

Kilka pytań o sprawy różne...


Rekomendowane odpowiedzi

...pozornie błahe, ale być może w istocie ważne ;p

 

1. Przy wpinaniu nogi w wiązanie, który pasek należy zapinać jako pierwszy, górny, czy dolny? Pytam, bo kiedyś instruktor powiedział mi na lekcji, że zawsze zapina się najpierw pasek górny, trzymający kostkę... Jednak na pudełku z moimi nowymi wiązaniami pisze, żeby najpierw zapinać pasek na palcach, potem w kostce. Jak to jest? Osobiście sensowniejsze wydaje mi się zapinanie najpierw paska górnego...

2. Ciężko mi to trochę wytłumaczyć... Otóż, górny pasek wiązań ma regulację wysunięcia pasa (tego z zapięciem), tak, że różna długość paska z ząbkami może wchodzić w zapięcie. Lepiej ustawić krótszą długość pasa i wpinać w zapięcie jedynie parę ząbków, czy dłuższą i wsuwać w zapięcie większą długość paska? Czy bez znaczenia?

3. Skarpety. Do tej pory jeździłem zawsze w skarpetach narciarskich, grubszych, wysokich, elastycznych i było w porządku. Czy lepiej używać jednak innych skarpetek, np. jakiś specjalnych do snowboardu czy nawet zwykłych, cienkich?

4. Słyszałem, że zakładanie na wyciągu gogli na czapkę/kask może powodować ich parowanie. Prawda? Lepiej mieć gogle cały czas na nosie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obojetnie, osobiscie zapinam najpierw gore

2. Strap ma byc na srodku buta, po zapieciu sie, a trzy ostatnie ząbki w pasku musza byc wolne

3. Snowboardowe skarpety sa grubsze, narciarskie ciensze. Ogolnie bez wiekszej roznicy

4. Na szyi tak, na kasku nie zauwazylem. Ogolnie staram sie je trzymac na nosie caly czas :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bez różnicy jak jest za luźno to po prostu się dopina

2. matzel już to wyjaśnił :)

3. j.w. ale mi nie robi różnicy czy to skarpety snowboardowe czy narciarskie ani razu nie odczułem różnicy a mam i takie i takie

4. na czapce owszem zdarza się że parują (zwłaszcza jak jesteś rozgrzany i masz mokrą czapkę) na kasku nie ma takiej opcji jest inna cyrkulacja powietrza i nie ma wilgoci jak w przypadku czapki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

1. Może trochę po czasie ale nie prawda. But ma być ściśle wciśnięty w wiązanie - jeżeli przedni pasek masz zapinany tylko z góry to najpierw zapinaj kostkę w innmy wypadku jak mocno dociągniesz paskiem z przodu to może pozostać luz miedzy butem a tylnym podparciem, jeżeli przedni pasek masz zapinany pośrednio przód i góra buta to możesz najpierw zapinać przedni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 years later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...