Skocz do zawartości

Ceny wyżywienia - Francja.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wybieram się w marcu na deSkidance do Risoul we Francji.

Cena wyjazdu nie obejmuje wyżywienia. Orientuje się ktoś jakie są tam obecne ceny wyżywienia, alkoholu itp. ?:)

Jeżeli ktoś ma doświadczenia to może napisać ile go wyszły wypady takie 6-cio dniowe, czy warto więcej wziąć z Polski?

Wiadomo, jak się jedzie na taki wypad to nie oszczędzać, ale też nie chciałbym wydać 5000zł na miejscu

Chciałbym ograniczyć w miarę koszty, ale żeby nie stracić na tym zabawy, bo to ona w tym jest najważniejsza

 

 

Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku zaznaczę że ja byłem w Les2Alpes. Jak jechałem na 6dni bez wyżywienia, w 3 osoby to wziąłem osobno torbę jedzenia :D Aczkolwiek było tam tylko jedzenie typowo śniadaniowe (szynki, kabanosy itp) i słodycze... mnóstwo słodyczy :P Jeśli chodzi o ceny jedzenia na stokach to za 15euro byłeś w stanie się naprawdę najeść (danie+zapitka typu coca-cola) :D Jeśli chodzi o ceny alkoholi to nie wiem, aczkolwiek z całą pewnością bardziej opłaca się wziąć z polski :) IMO jak weźmiesz 40euro/dzień to Ci powinno wystarczyć (biorę pod uwagę zakup w monopolowym rzeczy niezbędnych których nie przywieziesz z kraju typu soki, nabiał; no i na imprezkę też wyskoczysz jeśli będzie okazja :D).

Chciałbym jeszcze podkreślić że w pokoju miałem aneks kuchenny... wiec generalnie poza pokojem jadłem tylko obiady o których wspomniałem ;)

Mam nadzieję że trochę naświetliłem sytuację :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

W sklepach jest drożej niż w Polsce, ale da sie wytrzymać.

Z tego, co pamiętam, to duża bagietka kosztowała około 60 centów.

Piwo - tanie koło 60 centów (ale dobre), normalne puszkowe powyżej euro.

Warto tam kupować sery - dobre, rozsądne ceny i wina - całkiem dobrej jakości wina kosztują już około 3 euro.

Rzeczy w rodzaju sosu do spagetti - coś koło 3 euro.

 

Piwo w pubie - to 5-6 euro, wino grzane na stoku 3,5 euro.

Z tego co wiem, to można na stoku zjeść jakiś posiłek za około 10-15 euro, ale nie korzystałam. :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...