Skocz do zawartości

Zakopane


Rekomendowane odpowiedzi

Ema. Jako iż jest tylko temat o wyciągu Harenda w Zakopanem, to zakładam nowy temat, ogólnie o Zakopanym i miejscówkach w tej oto miejscowości.

Dzisiaj, dokładnie 1 godzinę temu wróciłam z Zakopanego. Pogoda była świetna, słońce kilka stopni na minusie. Jeżdziłam na Harendzie, Antałówce, na małych stokach na Gubałówce, na Kotelnicy i przejechałam się raz do Witowa.

Harenda - jedno krzesełko i chyba trzy orczyki. Jak byłam to niebieska trasa niestety nie działała, byłą tylko czarna (i czerwona już łatwiejsza, całkiem spoko), jak na 3 sezon na desce to raczej nie dla mnie, bo to ściana po prostu.. Orczyki są krótkie i łatwe, najdłuższy na górze ma takie nachylenie, jak czarna trasa, potem jest łagodny.

Antałówka - bardzoooo łatwy i krótki stok, jeżdziłąm na nim tylko dlatego, że był bardzo blisko. Dla początkujących jak najbardziej.

Gubałówka - jeździłam na dwóch stokach, takim płaskim na którym stały dwa domki i na orczyku przy snowparku. Ten drugi był fajny, krótki ale już trochę trudniejszy. Taki spoko.

Kotelnica - chyba każdy wie. Świetny stok. Łatwy i długi. Bardzo dobrze przygotowany.

Witów Ski - ku mojemu zdziwieniu droższe karnety niż na Kotelnicy. :shock: Stok też jakoś świetnie nie przygotowany... Trochę lodu, ale ogólnie ok.

Opisałam też stoki poza Zakopanem, które są blisko. Nie wiem, jeżeli komuś się stoki w Zakopanem nie będą podobać, to czemu nie pojechać około 10 km dalej na inne ciekawe miejscówki.

Nie jeździłam na wielu stokach (Nosal, Szymoszkowa, Kasprowy, Goryczkowa, Małe Ciche) jak jeździliście to opisujcie, komuś można pomóc i zachęcić do pobytu. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous
Kasprowy-

Zdecydowanie Kasprowy jest najlepszy można sobie poszalec a na wyciągu nieźle zmarznąć. :shock:

absolutnie kultowy i najlepszy stok w Polsce. Polecam szczególnie w marcu.

uwaga:D każdemu kto nie zjeżdżał z Kasprowego, różnorodność warunków na trasie jak i wspaniałe widoki a także długość dają wiele niezapomnianych wrażeń :razz:

kolej linowa Kuźnice - Kasprowy Wierch, przepustowość 210 osób/ godz., 1 wagonik zabiera 35os., zjazd nartostradą przez Gąsienicową (dł. 9700m, różnica wysokości wynosi 940m) lub Gorczykową (dł. 5250m., różnica wysokości 960m)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze się orientuję, że za cały dzień na goryczkowej i gasienicowej trzeba kupować oddzielne karnety po 70 zł za każdy wyciąg??

 

[ Dodano: |30 Sty 2012|, o 16:42 ]

miałem na myśli 90 zł za dzień ;)

Chodzi mi o to czy trzeba kupować oddzielne karnety??

Mam też pytanie, jak ominąć kolejki w kuźnicach żeby dostać się do kolejki? Słyszałem, że można taki myk zrobić rozgrzewając się przy półgoddzinnym marszu ... hmm ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...