Skocz do zawartości

zestaw do konserwacji dechy


Rekomendowane odpowiedzi

szukam całego zestawu do konserwacji dechy (cyklina, ostrzałka do krawędzi smar uniwersalny) coś jeszcze powinno się w nim znajdować oczywiście poza żelazkiem :) jeżeli ktoś ma taki zestawik na polecenie za dobrą cenę (około 150zl) to z chęcią przejrzę :)

 

p.s. chcę zacząć sam serwisować swoją dechę macie jakieś rady na początek???

p.s.2 :) mam blat sapienta evolution który na ślizgu ma takie rowki :) czy je smaruje się tak samo jak normalne bez rowków??? może i to głupie pytanie ale nie chce niczego zniszczyć :P

 

jak narazie znalazłem http://pl.skate-europe.com/details/69604-zestaw-demon-model-the-boyscout.html i kilka zestawów z dakine ale niestety ponad 200zł co przewyższa mój budżet :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyklina ~20zl-40zl

Ostrzalka ~40-250zl

Smar ~40-80zl

Zelazko ~20-300zl (20zl na bazarze, okolo 200 za juz bardzo dobre DK)

Szczotka ~40-60zl

+ dużo czasu

Tyle to mniej więcej kosztuje.

 

Jeden serwis w serwisie ~60zł

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cykline warto mieć i metalową i plexi? wiem że służą do różnych rzeczy :) ale czy np metalowej nie można zastąpić plastikową a plastikową metalową ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc dam radę podczas naprawy ślizgu ogarnąć temat bez metalowej cykliny :) to dobrze trochę to ogranicza koszty:P a czy szczotkę można zastąpić tradycyjną szczotą np do czyszczenia butów?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem ostatnio taki zestaw toko (cyklina smary szczotka) i ci powiem ze szczotki niczym nie zastapisz, musisz kupic najlepiej ta

http://snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=2844

 

żey nie kupowac dwóch;p a sprawdza sie rewelacyjnie:D

 

Do tego wzialem ostrzalke toko i rurki reperaturki razem 350 zl (żelazko od mamy)

tyle ze samych smarow 4 kupilem:)

 

Najwiecej udasz na ostrzałkę, ale to od cieie zależy w sumie jaką kupisz:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zalewac kofixem to tylko metalowa. Potem jeszcze trzeba to jakos wyrownac papierem sciernym, ale nie mam pojecia jak to zrobic recznie ;) u mnie poprostu jest od tego maszyna a sam osobiscie sie serwisami nie zajmuje, tylko je przyjmuje i wydaje :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Zestaw moim zdaniem nie wart świeczki :

1. Kupujesz arkusz pleksi 10cm na 10cm za 10zł w obi czy casto - masz już cyklinę

2. W sklepach ( dobrych ) typowo chemiczno - budowlanych znajdziesz szczotki nylonowe , z końskiego włosia i miedzi za około od 15 ł do 30 zł sztuka

3. Na allegro dobry woski np. firma Ika zakres od 0 do - 15 koło 10 zł kostka która starczy na cały sezon na pewno

4. kofiks - jeśli nie umiesz dobrze zalewać deski nie warto w to się bawic i inwestować , poza tym starta na gładko zalana rysa , dziura itp bez nałożenia struktury ma duże tarcie i psuje śliskość dechy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyślę jak będę w obi to kupię pleksi i szczotę bo takie też tam widziałem co do wosku to mam już zakupionego:P a kofiksem właśnie chce się nauczyć bo jak już zacząć sobie samemu serwisować to wszystko :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kofiksu ja umiem z nim zrobić niemal wszystko ręcznie lub maszynowo ;) nauczyłem się pracując w wypożyczalni sprzętu narciarskiego gdzie pracuję do dziś już drugi rok ;)

1. Miejsce do założenia kofiksu należy pozbyć wosku / smaru - najlepiej zjąć z całej dechy.

2. Następnie odtłuszczamy miejsce do zalania benzyną i czekamy aż wyschnie

3. Zalewamy ubytki i tu : albo maszynowo wkładamy dechę sobie maszynka zalewa cały ślizg, albo pistoletem lub w domowych warunkach zapalniczka lub mały palniczek, nie dociskamy nie dotykamy tylko kapiemy roztopionym kofiksem.

4. Równamy całą dechę na papierze ; maszynowo na rolkach z papierem lub w domku ręcznie ale równo nie będzie.

5. robimy strukturę - tu niestety zostaje tylko maszyna z kamieniem i diamentem ;)

6. Nakładamy wosk lecimy cieszyć się nowym ślizgiem ;0

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukam całego zestawu do konserwacji dechy (cyklina, ostrzałka do krawędzi smar uniwersalny) coś jeszcze powinno się w nim znajdować oczywiście poza żelazkiem :) jeżeli ktoś ma taki zestawik na polecenie za dobrą cenę (około 150zl) to z chęcią przejrzę :)

 

p.s. chcę zacząć sam serwisować swoją dechę macie jakieś rady na początek???

p.s.2 :) mam blat sapienta evolution który na ślizgu ma takie rowki :) czy je smaruje się tak samo jak normalne bez rowków??? może i to głupie pytanie ale nie chce niczego zniszczyć :P

 

jak narazie znalazłem http://pl.skate-europe.com/details/69604-zestaw-demon-model-the-boyscout.html i kilka zestawów z dakine ale niestety ponad 200zł co przewyższa mój budżet :(

 

 

jak kupiles juz ten zestaw to maźnij jak on sie sprawuje. czy to jest w ogole dobre :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...