Skocz do zawartości

FS - SAPIENT TMA 2009 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pomyślałem że może czas zmienić deskę na coś bardziej FS i krótszego ;)

 

Co myślicie o:

 

 

SAPIENT TMA 2009

 

do poskakania na hopach i parku?

 

Waga właściwie i wzrost się nie zmieniły także dalej 179cm i 65kg, deskę chcę możliwie najkrótszą, więc wariant 151cm (mam teraz 155 i chce krótszą, ciekawe tylko czy te 4cm wgl. będą zauważalne :P)

 

Myślałem ogólnie o miękkiej (i lekkiej) desce do jakichś Flat Tricków, do poskakania na małych hopkach i do parku.

 

Jak macie lepsze propozycje w niedużej cenie to pisać ;) Po prostu słyszałem że Sapient teraz to lider w rankingu cena/jakość gdyż sprzedają świetne deski z wysokiej półki za ceny z niskiej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem na Rossignolu Circuit 08, bedzie duży skok w pozytywną stronę mówicie :)?

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/2222/comp/265310

 

[ Dodano: |11 Sty 2012|, o 21:54 ]

Hmm Matzel, Evo na pewno jest twardsza ? Flex wg. tej samej strony mają ideantyczne.

 

http://proboarder.pl/p/1/20/sapient-evolution-2009-deski.html

 

[ Dodano: |11 Sty 2012|, o 21:56 ]

Porównując ich dane techniczne, różnią się wyłącznie nazwą ślizgu (6 lat jeżdżę, ale rodzajów ślizgów to ja nie znam :P).

 

A kierując się tym że powiedziałeś że jest to model wyższy, na dodatek wyróżniony jako najlepsza deska sezonu, może byłaby lepsza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem niestety jak jeździ Nitro (ich deski FS są generalnie chwalone), ale pod względem zaawansowania konstrukcji to dwa światy - Evo ślizg spiekany, strukturalny, laminat quadrax (wobec dwukierunkowego w Nitro), dwa gatunki drewna w rdzeniu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu to jakis funclub evo ale ja w sumie tez w tym sezonie kupilem w sklepie i niby deca freestyle a na stoku trzymie krawędź aż miło, jak mniemam dzieki twardości między innymi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...