Skocz do zawartości

Poszukuję długich łagodnych stoków 150 km od Oświęcimia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam już jakiś czas łatwych łagodnych stoków do nauki jazdy. Nie chodzi tu głównie o mnie tylko o moją dziewczynę która ma opory przed stromymi stokami i długo by jej zajęło aby się czegoś nauczyć na takim stoku jak jest np. w Białce. Dlatego prosiłbym o jakieś propozycje miejscówek w które warto zajechać i pośmigać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tak idealnym stokiem w Polsce niestety, są co prawda stoki prawie idealne do nauki, ale zawsze jest jakiś haczyk - słabe przygotowanie, dużo ludzi itd. itp.

 

Myślę, że warto byłoby wybrać się do Szczyrku na Skrzyczne. Na krzesełku jest naprawdę fajna trasa (czerwona). W większości jest bardzo szeroka, całkiem dobrze przygotowana. Niestety jak już pisałem jest haczyk - w 2-3 miejscach jest około 50 metrów dość ostrego zjazdu - lecz zawsze dziewczyna może tam zacząć "zgarniać śnieg", a dalej jechać już normalnie :)

 

Na niebieską myślę, że nie ma co uderzać - jeśli dziewczyna ma opory przed stromymi stokami to prawdopodobnie też przed dużą prędkością... a na niebieskiej niestety jest parę miejsc gdzie trasa zamiast iść w dół... idzie w górę, tak więc trzeba się konkretnie rozpędzić... no chyba, że będzie na nogach podchodzić potem...

 

Uff.. rozpisałem się :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puchatek w szklarskiej jest dobrym miejscem na naukę :) zawsze wszystkim to polecałem... minusem jest liczba osób nie wiem jak teraz po otwarciu nowej części wyciągu itd ale jak podszkoli się na tej trasie możne się sprawdzić na reszcie :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Białka nie jest łagodnym stokiem to na pewno odradzam Skrzyczne i wspomnianą powyżej Kaskadę (nie wiem jak teraz ale kiedyś tak nazywała się ta czerwona trasa) trasa całkiem fajna, ale jest tam dość stromo i jeśli chcesz dziewczynę zniechęcić do deski to możesz ją tam śmiało zabrać.

Do nauki osobiście polecałbym Białkę, bo niebieskie trasy są naprawdę płaskie i całkiem dobrze przygotowane, oczywiście najlepiej wybrać się tam w tygodniu, bo w weekendy strasznie dużo ludzi, a to nie sprzyja nauce. Wybór oczywiście należy do Ciebie :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Oświęcimia, nauczyłem 10 osób jazdy na desce na Żarze i w Rzykach (stok pracica / czarny groń koło Andrychowa). Także sprawdzone ;D

 

Moja dziewczyna też się bała, a na tych 2 daje radę ;) (obie czerwone) - jakbyś nie wiedział to żar kolejka linowa (taki wagonik), a Rzyki 2 orczyki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że jest tu ktoś z Oświęcimia. Wczorajszy wyjazd do Białki jak najbardziej pozytywny, warunki rewelacyjne. A co słychać na naszych małych stokach czyli Rzyki i Żar poza tym fajnie by było wiedzieć jakie ceny za wyciągi w tych 2 miejscach są, bo w Białce tak na spokojnie za 50 pośmigałem i osobiście jeszcze bym dokupił ale do domu kawałek jest więc trzeba było się zbierać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous
trombel, nie lepiej na Żar ? Stok przynajmniej dłuższy. Chętnie bym się wybrał z kimś bardziej doświadczonym np. na Żar czy do Rzyków

 

Żar? fajna opcja:D

 

[ Dodano: |15 Sty 2012|, o 23:28 ]

Też jest fajnie na Golgocie, a także na Białym Krzyżu :D

 

[ Dodano: |15 Sty 2012|, o 23:33 ]

Znalazłam dwa ośrodki, gdzie według map można znaleźć łatwe i długie trasy:

Pierwszy to Białka Tatrzańska - http://www.bialkatatrzanska.pl/image...dka-01-big.jpg

Wydaje mi się, że trasy niebieskie 7 i 8 są bardzo fajne. Z opisu wynika, że są bardzo długie i stosunkowo łagodne.

 

Drugi ośrodek to Szczyrk - http://www.szczyrk.cos.pl/osrodek_na...arciarskie.php

Dwie pierwsze trasy (nr 21 i 25) według opisu są również atrakcyjne i super długie Niestety, nie znalazłam mapki tego ośrodka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

haha:D oni tam zawsze kasy nie mają :D taka prawda^.^

tak się nakręcisz, że kiedyś tam jeszcze zamieszkasz hehe:D

no, to nawet Ci chyba nieźle idzie? Jeśli, się nie poobijałeś? ile lat jeździsz?

też nie wiadomo, kiedy otworzą

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noom sam jestem trochę zaskoczony ale to pewnie temu że trochę mi zostało po skateboardzie, zresztą prawda jest taka nie ma się czym chwalić bo nie jeden jakby zobaczył jak jeżdżę tylko by się uśmiał ale sam dla siebie wiem że po 3 dniach zaczynam powoli ogarniać 2 krawędź i łączyć ze sobą kierunki to jest dobrze bo niektórzy przez te 3 dni uczyli by się upadków, trzymania równowagi i ślizgania po stoku :razz:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

He He no właśnie tak kiedyś było ze mną:D

nabierzesz doświadczenia lepszego i formy i będziesz śmigał po stokach, tego Ci życzę:)

Nie ma źle widzę, także będzie coraz lepiej :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam dopiero się uczę snowbardowego rzemiosła, a z tego co na Żarze byłem to dosyć stromo i krótka ta górka. Jednak Rzyki pod tym względem są bardziej płaskie i do nauki lepsze

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...