Skocz do zawartości
Klau'di

Jak poradzić sobie z KACEM ??

Rekomendowane odpowiedzi

Spacer na świerzym powietrzu i rosołek mamusi. Wolę jednak zapobiegać niż leczyć, dlatego jak piję to staram się dużo jeść i przed imrezą uzupełniam witaminę C.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rosłołek jak najbardziej. Ja jednak stosuje klina: Piwko lub setka wódki. Zawsze pomaga.

Najlepszy kurs kadrowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kaca najlepsze powietrze z materaca. A tak na poważnie to dużo pij, by nawodnić organizm - najlepsze są: niegazowana woda mineralna (uzupełnia minerały i mikroelementy), napój izotoniczny (bomba jonowa), kawa (zwężając naczynia krwionośne pomoże zwalczyć ból głowy), sok pomidorowy (zawiera potas korzystnie wpływający na układ nerwowy), soki owocowe i miód do słodzenia (dzięki fruktozie przyspieszają spalanie alkoholu). Gdy jest bardzo źle - sięgnij po klina, mała dawka rozcieńczonego alkoholu ułatwi komórkom powrót do normalności, ale uważaj, by nie wypić zbyt dużo, bo znów powstanie aldehyd octowy - sprawca nieszczęścia

---------------

Sprzedam mieszkanie Rotmanka niedaleko Pruszcza Gdańskiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo wody, ruchu (aktywność) i coś tłustego. Rosołek podobno na kaca jest dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pić, to raz, a po drugie trzeba po prostu uzupelnić płyny i elektrolity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda najprościej nie pić dużo. Każdy powinien wiedzieć ile wypić aby nie mieć kaca. jesli już przecholuje to wg mnie najlepszym sposobem jest klinek na drugi dzień. W moim przypadku jest to 1 lub 2 piwa lub setka wódki.

--------------

wybielanie zębów żelem- bezpieczne, szybkie i skuteczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam po prostu nie pić :P Wtedy mamy 100% szans na to że kaca mieć nie będziemy :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kawa z cytryna - tak mi kolega kiedys polecal. Osobiscie nie sprawdzalem hehe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio wyhaczyłem sobie w gazetce Kaulfandu na chyba https://www.qpony.pl/kaufland takie soczki z marwitu i od tej pory mój kac skład to- soczki owocowe, rosołek tej lepszej połówki i 2 litry wody na rześki poranek :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi przeszedł po kąpieli w rzece no i żarciu na siłe zupy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Herbata imbirowa

Imbir jest od lat stosowany na leczenie kaca. Gryź przez chwilę kawałek imbiru lub zrób z niego napój, aby pozbyć się mdłości. Jak go przyrządzić? Wystarczy gotować kilka kawałków imbiru w 2 do 3 szklankach wody. Następnie należy zdjąć garnek z ognia i dodać sok z jednej limonki i jednej pomarańczy. Na koniec należy wlać 4 do 5 łyżek miodu. Pij kieliszek takiej mikstury co 2 do 3 godzin, a szybko poczujesz ulgę w dolegliwościach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jeszcze nigdy nie miałem kaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na szczęście miałam kaca może kilka razy w życiu. W takich sytuacjach zawsze pomagał mi prysznic, pożywny posiłek i dużo wody. Poza tym kupowałam w aptece saszetki 2KC Restart, które uzupełniają elektrolity utracone w wyniku spożycia alkoholu. Teraz podczas imprez zawsze mam przy sobie tabletki 2KC i biorę je kilkukrotnie, aby uchronić się przez kacem. Muszę przyznać, że działają doskonale. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim rosół, 2 tabletki paracetamolu i Kebene bo zwykle syndrom dnia poprzedniego skutkuje u mnie biegunką. Jak tylko leki zaczną działać momentalnie powracam do życia :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pić z umiarem, a do tego jeść w trakcie picia, bo nie ma nic gorszego niż picie na pusty żołądek. Ostatnio byłam na imprezie gdzie był food truck na wynajemwszyscy mega fajnie się bawili, jedli i pili :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi