Skocz do zawartości
Klau'di

Jak poradzić sobie z KACEM ??

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś jakieś dobre metody na kaca morderce ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rosół, żurek, sok z 1 cytryny :)

na mnie wszystkie trzy działają :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ma ktoś jakieś dobre metody na kaca morderce ??

poprawić dwoma piwkami lub kilkoma kielonami. Przejdzie od razu. I od razu możesz wcisnąć "pomógł" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jajecznica bo tlusta i ma wszystko to co potrzeba. Sok pomidorowy ew. pomidor ew. sok pomaranczowy. dla uzupelnienia potasu. Duzo wody! Kac to nic innego jak odwodnienie. Teoretycznie calkiem niezle powinny dzialac izotoniki (4move, oshe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up no włąśnie.. teoretycznie powinny.. (też o tym myślałem) ale sprawdzał to ktoś? (boję się jakiś dodatkowych składników).

Aha i niech nikomu nie przychodzi do głowy picie kawy, albo energy drinków!

Ja raz miałem kolosa po imprezie, rano w miarę dobrze się czułem, taki chwilowy kac szybko przeszedł. Napiłem się tigera przed kolosem i... w trakcie kolosa byłem znowu najebany :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to ja miałem podobna sytuacje ale z papierosem. Nawet conieco zjadłem by nie palić na pusty żołądek. Wyszedłem przed dom, ale po fajce wrócić było już ciężko ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na kaca jest tylko jedno lekarstwo CZAS!!! :)

Bo tak naprawdę każdy kac ma swoja historię i w jednym przypadku coś pomoże w innym zaszkodzi :) podpisuje się pod wodą, bo to zawsze działa, byle w dużych ilościach.

A na przyszłość pij dużo wody przed popijawą i w miarę możliwości w trakcie :) zawsze pomaga. Rano czujesz się jak "młody bóg" ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

duzo tlustego przed impreza, alkohol rozklada sie z tluszczami (pobierajac wode przy okazji) ;)

Kac to odwodnienie, spowodowane wlasnie tym procesem wyzej ;) wiec zjesc duzo tlustego rosolku albo czegos podobnego i pic duzo (wody, sokow) podczas imprezowania.

Unikaj pieczywa, nasiaka alkoholem i ciezko sie trawi.

No to zaszpanowalem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam swój cudowny sposób... wypić sok z pomarańczy byle świeżo wyciśnięty, stawia na nogi. Zazwyczaj walę tak z 1 litr i żyję albo ewentualnie pić w górach bo tam kaca nie ma ! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi osobiście dobrze robi długa,gorąca kąpiel. Nie wiem na jakiej zasadzie opiera się mechanizm działania,ale w praktyce działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj... ja bym tego nie próbował. Wolę letni prysznic. W gorącej wodzie to bym albo zemdlał albo zwymiotował, albo jedno i drugie...

W wysokiej temperaturze alkohol szybciej rozchodzi się po ciele. I tak np jak odwozisz pijanych kolegów którzy rozrabiają podkreć ogrzewanie - pozasypiają jak dzieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt,że w trakcie samej kąpieli bania jakby wraca,ale po jest mi zawsze wspaniale

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co czujemy podczas kaca i odór przetrawionego alkoholu, to skutek powstawania aldehydu octowego w wątrobie.

Niestety nic nie da się zrobić z tym, wątroba sama się musi z nim uporać, ale można leczyć skutki (np. odwodnienie).

Polecam 2 Powerade'y, najlepiej niebieskie - mi zawsze pomagają.

Potwierdzone info!

Edit: Aha no i pamiętajcie - to ma być Powerade albo Gatorade (napoje izotoniczne, które nawadniają i uzupełniają braki w solach mineralnych i mikroelementach), a nie Tigery i inne świństwa niszczące organizm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest fakt :) nie ma 100% lekarstwa na kaca aczkolwiek można walczyć ze skutkami kolega studiujący fizjoterapię dowiedział się że najlepszym sposobem na odwodnienie jest przed samym snem wypicie około litra wody (nie mylić z wódą) co rano przynosi mega skutki (fakt tak jest bo sam testowałem) można od razu przed snem zażyć apap albo jakiś ibuprom na sen co także zdaje egzamin śpiewająco jeżeli chodzi o poranny ból głowy (ale niestety może trochę zniszczyć nam organizm przy za częstym stosowaniu) a co do rosołków itd to rozgrzewają organizm przywrajacąc w nim "czucie" takie tłustsze rosołki i dania powinno się zażywać przed piciem a nie po:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taaa litr wody przed piciem...

Już to słysząłem sto razy szkoda że jak koncze imprezze i picie to jedyne o czym myśle to łozkoXD (a może już wogóle nie myśle, w każdym razie nie o konsekwencjach)...

Wkażdym razie na studiach tylko jedną metode opanowlaiśmy z kumplem, musisz być na nogach bierzesz tabletke ketonalu mija ból głowy i nawet niema już tak niedobrze;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ketonalem to ja bym uważał, tym bardziej w połączeniu z alkoholem. Jest to jeden z najmocniejszych leków przeciwbólowych dostępnych na rynku, bez recepty.

Obniża ciśnienie dość znacząco, a do tego pewnie rozrzedza krew, tak jak i alkohol, co może owocować między innymi krwotokiem z żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest jeden z sposobów opisanych w moim poście a ten z wodą naprawdę działa ponieważ ból głowy podczas kaca to nic innego jak odwodnienie organizmu i jeżeli dostarczysz mu płyny przed snem to on sobie je wchłonie i budzisz się prawie normalny:P tylko siku się chce w nocy:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Polecam 2 Powerade'y, najlepiej niebieskie - mi zawsze pomagają.

Polecam oshee, ew. 4move :) wypadają wyżej w testach od powera, a gotarade okupuje dol tabeli :P co prawda 4move ma malo sodu, ale wystarczy jakis pomidorek czy jajko z sola i wyjdzie na to samo pewnie :)

A no i wiadomo, ze tluste zawsze przed :) trzeba zapobiegac a nie leczyc :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdziłem wczoraj sposób z wypiciem litra wody przed spaniem i powiem wam że się sprawdził czuje się jak młody Bóg :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widzisz :) to niweluje skutki odwodnienia czyli głównego sprawcę złego samopoczucia :) jest z tego jeden morał na studiach dotyczących ciała ludzkiego można się nauczyć kilka przydatnych faktów :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko najgorsze jest to uczucie w brzuchu jak bym miał tam sam alkohol ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na to nie ma lekarstwa poza jedzeniem no chyba że bełcik kontrolny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że czasami jest sie już w takim stanie kiedy każda odrobina czegokolwiek, nawet wody znajdująca się w żołądku zostaje szybko i gwałtownie wygnana stamtąd tą sama drogą którą przyszła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to mam jeszcze jedną poradę.

Pewnie nieraz mieliście niewątpliwą przyjemność doświadczenia efektu śmigłowca ratowniczego w głowie, co?

Ani zasnąć, ani nic...

Polecam wyciągnięcie swojej kończyny dolnej poza teren zakołdrzony i położenie jej na podłodze. Działa!

Jak nie zadziała, to można dołożyć drugą i próbować krzywo zasnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi