Skocz do zawartości

Smarowanie na zimno


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie zastanawiam się nad jakimś tańszym zestawem do smarowania dechy możesz jeszcze coś polecić? demon dobrze się sprawuje wszystko gra? nie wiem czy lepiej kupić cały kit czy może oddzielnie cyklinę smar ostrzałkę itd.?
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demon dobrze się sprawuje wszystko gra?

U mnie dobrze się sprawuje. Rok temu rodzice z siostrą narty nim smarowali,a ja desie i jeździło się świetnie. Jak najbardziej polecam. :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous

O smarach można bardzo grube tomy książek pisać. Podstawa to smary bazowe. Zazwyczaj na dwie lub trzy temperatury. Oczywiście można je łączyć i mieszać. Można też kupić w aptece parafinę stałą, kilka razy tańszą od wszelkich smarów które powstają przecież na jej bazie. Sprawdza się bardzo dobrze na temperaturach dodatnich i lekko ujemnych. Przy dużych minusach (poniżej 10) słabo. W każdym razie jest uniwersalna i tania więc idealna do konserwacji ślizgu. A przecież w turystyce chodzi przede wszystkim o konserwację. I nie trzeba się martwić czy użyłem dobrego smaru. A nie wycyklinowany smar na plusy nie jedzie kiedy jest poniżej zera.

:):)

 

[ Dodano: |17 Sty 2012|, o 14:55 ]

Aaaa i jeszcze jedno: można kupić zestaw trzech małych kostek za 15zł, który wbrew pozorom całkiem fajnie chodzi. Normalny smar bazowy można kupić już za 25zł za 0,25kg. No ale trzeba kupić dwie albo trzy kostki na różne warunki. Warto kupić smary na temperatury ujemne, a na plusy zostawić parafinę. Potem lepsze pilniki i diamenty (100 i 200 wystarczy w zupełności). Warto też mieć imadła. To bardzo ułatwia pracę. Za taki zestaw trzeba już dać ponad 500zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponował KortneYOs wydaje się dosyć ciekawe i niekoniecznie musi być złe dla deski, wszakże te smary mają podobny skład jak w "przepisie babuni"

A bo to mało ludzi smarowało do tej pory świeczkami i byli z tego zadowoleni?

Domowe sposoby są często bardzo dobre i nie należy ich lekceważyć

Wprawdzie już w tym sezonie oddałem deskę do serwisu, ale na stok w Białce w tym roku zamierzam zabrać ze sobą znicz :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dych, ale nie wiem czy za pół roku nie pójde do wojska, a wtedy pożegnam się ze snowboardem na ładnych kilka lat. Nie chcę więc inwestować na razie kasy w sprzęt do smarowania :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest mi nieznana bo smar jest juz troche "wiekowy" moze miec z 15-20lat kiedy ojciec kupil pierwsze biegówki. A wg. ciebie to na tym smarze powinno być gorzej? smaruje tym deche juz 3 sezon i jest rakieta..ps. uzywales moze tego smaru http://allegro.pl/smar-do-nart-express-pocket-100-ml-toko-gratis-i2050713888.html , bo ten juz mi sie konczy i musze na coś zmienić, a teraz ten do biegowek to nie wiem jaki zeby bylo tak samo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Anonymous
Cena jest mi nieznana bo smar jest juz troche "wiekowy" moze miec z 15-20lat kiedy ojciec kupil pierwsze biegówki. A wg. ciebie to na tym smarze powinno być gorzej? smaruje tym deche juz 3 sezon i jest rakieta..ps. uzywales moze tego smaru http://allegro.pl/smar-do-nart-express-pocket-100-ml-toko-gratis-i2050713888.html , bo ten juz mi sie konczy i musze na coś zmienić, a teraz ten do biegowek to nie wiem jaki zeby bylo tak samo.

 

wiesz, tego nie powiedziałam, że gorzej, ale nigdy tego smaru nie używałam na początku robiłam woskiem, a od 5 lat robię http://www.remsport.pl/ze...mon-p-1224.html nie ma żadnych zastrzeżeń, świetny jest, także go polecam. :) Nie tego smaru co podałeś, nie używałam. :)

 

[ Dodano: |21 Sty 2012|, o 00:57 ]

czyli uniwersalny smar polimerowy on jest najlepszy, jak dla mnie. ;) Zawsze w Zestawie kupuje, jest lepiej i bardziej się opłaca.;] :) :cool:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 years later...

Jeżeli szukasz informacji na temat czegokolwiek wystarczy wpisać to w Google i masz miliony wyników. A jeżeli szukasz informacji na temat smarowania nart. snowboard to mogę Ci polecić artykuł, który według mnie jest bardzo fajnie napisany - https://4narty.pl/jak-smarowac-narty/. Zapoznaj się z tym artykułem i wszystko będzie wiadomo. Co prawda artykuł jest o smarowaniu nart, ale w przypadku snowboard wygląda to tak samo tylko ślizg jest szerszy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...