Skocz do zawartości

Dla tych co nie wiedzą jaką deskę kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem początkującym/bardzo średniozaawansowanym snowboarderem. Po dwóch sezonach jazda idzie sprawnie, ale jeszcze sporo brakuje. Jeżdżę solidnie na krawędziach, choć na trudniejszych trasach brakuje czasami płynności.

 

Czy jesteście w stanie doradzić mi konkretny model deski z wiązaniami? Byłbym niezmiernie wdzięczny.

  • Wzrost: 191cm
  • Waga: 82kg, docelowo 90kg
  • Rozmiar buta: 46 (29.5cm), Salomon Faction
  • Cel : doskonalenie jazdy, sugeruje deske AM/FR, z jednej strony deska uniwersalna, a z drugiej umożliwiająca cięte skręty, do szybkiej/technicznej jazdy
  • Cena: deska plus wiązania do 2000zl.

 

Za wszelkie sugestie z góry dziękuje.

Pozdrawiam,

hapece

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Co oznacza "średnio zaawansowanym początkującym"? To mniej więcej tak, jakby napisać niewidzący z sokolim wzrokiem Nie napisałeś jaki masz budżet. Co dokładnie zamierzasz i jakich proporcjach robić

Hehe, to musisz zacząć przepuszczać ludzi jeżdżących na Pathronach Sensei 158 i w końcu na mnie trafisz

Hybryda ma rocker od wiązań, więc łatwiej inicjuje skręt, camber między wiązaniami lepiej trzyma krawędź i lepiej spisuje się w puchu. Flat najczęściej jest w deskach FS, często w deskach na raile (ch

Co do długości to wybrałbym 163-164 wide. Najlepiej w szybkiej jeździ na krawędzi zawsze sprawdzi się klasyczny camber, niezależnie od tego jakie niestworzone teksty wypisuje producent. Ujdą jeszcze hybrydy. Z desek pasujących do Twojego profilu mogę Ci polecić: Pathron Legend 164w (bardzo fajny camber, jeździ na nim jeden z s-s-s.pl), Ride Highlife 163w (hybryda), a prostszych konstrukcyjnie desek Nitro Magnum (trochę biednie, bo z biaxem, ale daje radę).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

przeglądając neta wybrałem kilka wiązań:

  • Raven s700 / s400
  • K2 Sonic 2012
  • Union DLX 2012

Mogę prosić Was o opinie? Pasują do deski Pathron Legend? Czy ktoś uważa że jakiś inny model lepiej by pasował.

 

PS. Widział ktoś może na necie obiektywny review deski Legend? Jak zauważyłem dopiero w tym roku wchodzi na rynek i chciałbym mieć pewność że nie będzie to niewypał B) . Kolega ze stajni - Pathron Draft ma bardzo dobre opinie.

 

Pozdrawiam,

hapece

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonic to jeden z niższych modeli K2 i może być trochę za miękki. s400 bym odrzucił, bo również w nim łyżka jest dosyć miękka. Rozważałbym albo DLX albo s700. s700 jest sztywniejsze, bo to wiązanie raczej AM/FR, więc do napinki lepsze, a jeśli chcesz się trochę bawić, to DLX.

Co do Legenda, to najlepiej napisz do s-s-s.pl, bo oni w teamie mają na pewno jedną sztukę tej deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zaryzykuje co do Legenda. Pathron jest oficjalnym sponsorem s-s-s.pl, wiec trochę wątpię w ich obiektywizm.

Z wiązań chce wybrać Raveny s700. Z tego co widzę na chwile obecną są w cenie ok 430 zł. Tutaj mam ostatnie pytanie - czy warto trochę dołożyć i wziąć lepsze wiązania czy jednak mimo że dołożę z 200 zł różnicy w jeździe zbytniej nie będzie?

 

Pozdrawiam,

hapece

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy zajawkowicze jak np. Aro z sss nie ryzykowałby raczej swoim autorytetem pisząc bzdury o desce. Potrafi wytknąć wady i docenić zalety. Do tego podczas TD 2012 wszyscy chwalili te desiwa.

s700 to tak jak pisałem wyjątkowo sztywne, dobrze trzymające but wiązanie. Taką sztywność łyżki chyba niestety nie dostaniesz w innych markach dopłacając 200zł (jedynie w jakiś ubiegłorocznych przecenionych modelach). Nieważne według mnie czy wybierzesz s700 czy DLX i tak będziesz według mnie zadowolony.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki marpyc. mega szybka odpowiedź.

 

zestawu nie przetestuje w najbliższym czasie, ale po pierwszym wyjeździe dam znać co i jak.

 

marpyc przy najbliższej okazji wpuszczam Cię przed siebie w kolejce :)

 

pozdrowki,

hapece

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam 167 cm wzrostu, ważę ok.65 kg, a jestem na poziomie średnio-zaawansowanym to czy deska o długości 152 cm będzie dla mnie za długa? W kalkulatorze wyszło mi, że taka długośc deski będzie akurat. Jestem dziewczyną ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Planuję zmianę deski i mam do was pytanie co wybrac. Jeżdżę od 2009r uczyłem się na desce Burton Fusion 65 jeździ mi się na niej dobrze, ale chciał bym ją zmienic. Waże 80kg 186cm wzrostu ( planuję wagę ok 85kg) Myślałem o tej desce: http://allegro.pl/snowboard-deska-snowboardowa-nitro-prime-165w-40-i2947294951.html wiązania które posiadam to Drake Czar są jeszcze ok, więc na razie chciał bym je zostawic, nr buta 46.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy warto kupić tą deskę i w jaką cenę mogę za nią dać, żeby nie przepłacić: http://allegro.pl/nowy-yes-pick-your-line-156-2012-nitro-raiden-i2973372773.html

Jak widać na ostatnim zdjęciu - ślizg ma jakieś dziurki, czy serwisowanie ślizgu uzupełni wgłębienia?

Jeżdżę na stoku,

poziom średnio zaawansowany,

FR ,

170cm wzrostu ,

60kg.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was panowie;) podpowiedzcie mi, mam 182 cm wzrostu waga 63kg, stopa 41. To dopiero początki na desce a w wypożyczalni dawali mi deskę 160 cm, sądzicie że taką długość powinnam mieć czy może spróbować na krótszej żeby się łatwiej skręcało? ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mąż się smiał, że nie mam siły skręcać... następnym razem zabiorę 155 i zobaczę jak mi idzie;)) dzięki!:) a jakie powinno być taliowanie itp wymiary deski zeby 41 weszło?

 

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-rossignol-justice-nowa-i2980249841.html

http://allegro.pl/potestowa-deska-snb-nitro-fate-156cm-2012-i2958513473.html

http://allegro.pl/50-damska-voelkl-yavana-rocker-155cm-volkl-i2957061113.html

http://allegro.pl/snowboard-deska-rossignol-district-155-i2933155962.html

 

czyli jeśli będę się kierować na zakupy coś takiego byłoby ok?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...