Skocz do zawartości

Dla tych co nie wiedzą jaką deskę kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w sieci taki przelicznik który po podaniu wzrostu,wagi i poziomu zaawansowania podaje nam długości deski odpowiedniej dla nas i odpowiedniej dla różnych stylów.

 

http://www.snowboardlengthcalculator.com/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Co oznacza "średnio zaawansowanym początkującym"? To mniej więcej tak, jakby napisać niewidzący z sokolim wzrokiem Nie napisałeś jaki masz budżet. Co dokładnie zamierzasz i jakich proporcjach robić

Hehe, to musisz zacząć przepuszczać ludzi jeżdżących na Pathronach Sensei 158 i w końcu na mnie trafisz

Hybryda ma rocker od wiązań, więc łatwiej inicjuje skręt, camber między wiązaniami lepiej trzyma krawędź i lepiej spisuje się w puchu. Flat najczęściej jest w deskach FS, często w deskach na raile (ch

  • 2 months later...

a ode mnie coś bardziej pośredniego co do tematu desek

większość jak pisze jaką deskę wybrać to chyba myśli że na forum napiszą mu coś takiego"kup tą" albo "nie kupuj tej kup tamtą" forum nie jest od tego żeby ktoś za was decydował jaką kupić deskę, spodnie czy coś tam jeszcze innego.Decyzja musi należeć do ciebie bo to ostatecznie ty będziesz tego sprzętu używał.to chyba tyle tego mi właśnie brakowało a że w deskach jest największy ruch to napisałem to tutaj :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 months later...

Witaj,

Wystarczy że poszukasz trochę na forum i dowiesz się jak dobiera się sprzęt. Jeśli po przeczytaniu lektury będziesz miał jakieś wątpliwości to wtedy pytaj ale bardziej konkretnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
Znalazłem w sieci taki przelicznik który po podaniu wzrostu,wagi i poziomu zaawansowania podaje nam długości deski odpowiedniej dla nas i odpowiedniej dla różnych stylów.

 

http://www.snowboardlengthcalculator.com/

 

Witam! Zakupilem na gieldzie pewna deske gołą bez wiazan tylko mam problem bo nie wiem do jakiej jazdy ona jest i ewentualnie jakie wiazania do niej zakupic poniewaz jest stosunkowo waska!Jesli bylby ktos tak uprzejmy podpowiedziec mi co tom za deska wstepnie powiem ze z tylu jest scieta,a z przodu na nieregularny ksztalt trojkata czyli nie jest zaokraglona ja typowe???gdyby ktos byl uprzejmy mi podpowiedziec moj adres misiek2891@vp.pl przesle fotke jest ktos bedzie mi chcial pomoc z gory dziekuje Michal

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smerol wrzuc zdjecia na jakis serwer albo uploaduj na np. imageshack.us i podeslij linki do zdjec na forum.

 

Zbytnio nie rozwiazuje sie indywidualnie problemow. Jedna ocena nie gwarantuje 100% odpowiedzi.

Tak bedzie prosciej i latwiej dla kazdego.

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Odświeżę nieco temat związany z doborem deski.

Jako początkujący szukam właśnie deski dla siebie i gdyby pod uwagę brać wyłącznie długość deski i jej twardość to wystarczy wskazać jakąkolwiek o odpowiednich parametrach, zapłacić i już się cieszyć na stoku.

A takie kryterium wyboru desek pokazują wszystkie poradniki.

Niestety, sprawa nie jest taka prosta, bo na rynku firm produkujących deski jest bardzo dużo, a na forum znalazłem tylko listę, które firmy można brać pod uwagę. Chciałem się zapytać w takim razie, dlaczego jedne firmy produkują dobre deski, a inne kiepskie.

Czy różnią się te deski od siebie, że jedne zdobywają uznanie snowboarderów, a inne są "przeklęte". Pytam jako laik - czym się te deski od siebie różnią, że deska o tej samej twardości i długości kosztuje cztery razy więcej niż innej firmy?

W jakim stopniu będzie różniła się jazda na jednej desce od drugiej?

Chciałbym, żeby ktoś opisał/podsumował, że "jak kupisz tę deskę, to..." i nie wystarczy słowo, że "jeździ zarąbiście".

Dziękuję. Pozdrawiam

Ogre2000

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część technologii jest do siebie bardzo zbliżona, dlatego to kryterium nie odpowiada na całe pytanie. To, że mają różne nazwy nie oznacza, że całkowicie się od siebie różnią.

Na świecie tylko w kilku, dosłownie kilku miejscach produkuje się deski. Przede wszystkim chodzi o rdzeń. Do tego dochodzą materiały z których wykonany jest ślizg(chodzi także o proporcje), grafiki(także od renomowanych firm designerskich), kompozyty użyte w konstrukcji(np tytan, który jest to stosunkowo drogi). Przekłada się to na właściwości jezdne, ciężar i wytrzymałość blatu. Cenę dodatkowo winduje znaczek firmy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz kolejne moje pytanie: Dlaczego przykładowo na Butronie za 1500 będzie mi się lepiej jeździło niż na Westigu za 350?

Na stronie dh-zone jest taki ranking sprzętu, gdzie każdy ocenia czy np rama jest dobra, czy opona szybko się przebija, czy łańcuch XTR pęka. Czy jest gdzieś taki ranking w internecie dotyczący sprzętu snowboardowego? W takiej bardziej uporządkowanej formie?

 

:)

Pozdrawiam

Ogre2000

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego rankingu prawdopodobnie nie ma. Myślę, że powodem tego są niewielkie różnice technologiczne sprzętu renomowanych marek. Tu nie ma prawa się coś łamać, zniekształcać, zaginać itp. Poza tym byłoby to dość ryzykowne posunięcie, bo przecież ogromne środowiskowe przywiązanie do marek mogłoby sprawić, że wyniki byłyby mało obiektywne. Prawda jest taka, ze ludzie rzadko mają okazje wypróbować sprzęt różnych producentów.

 

Dlaczego lepiej? Początek drogi nie robi różnicy. Nie ma znaczenia czy zaczynasz na sprzęcie wysokiej klasy, czy na desce z wypożyczalni. Ważnym jest, aby była ona przeznaczona do nauki i to jest wtedy głównym wyznacznikiem. Takie deski na prawdę gwarantują najszybszą i najłatwiejszą naukę. Z czasem jednak, zaczynamy wymagać od sprzętu czegoś więcej. W miarę jak stajemy się lepsi technicznie, chcemy szybciej, wyżej i mocniej. Tanie deski nie dają wielkich możliwości rozwoju. Przy większych prędkościach stają się niestabilne, mają nieodpowiedni dla nas profil, konstrukcje albo zbyt mały pop. Jeśli człowiek stoi w miejscu, to się cofa, a tu przecież chodzi o rozwój. Dobry sprzęt zapewni komfort i bezpieczeństwo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodac nic ujac :) nalezy jeszcze tylko dodac w jakim kierunku chcesz sie rozwijac i jaka deska Ci najbardziej odpowiada ,miekka czy twarda...to jest pytanie typu wolisz brunetki czy blondynki - sa tez tacy co lubia rude :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Freestyle 153

Freeride 158

Back Country 165

 

Do FS uzywa sie krotkich desek, pisales ze jestes kompletnie poczatkujacy, wiec FS odpada. FR to zjazdowka, czyli cos zblizonego do nauki ;) niestety nie rozumiem zwrotu Back Country (powrot, kraj, nie mam pojecia o co chodzi ;P). Okolo 160-165 powinno byc ok. Ja mam 170cm i jezdze na 149, wiec dla Ciebie 153 napewno odpada ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszlo ze powinneienm miec deche 153 cm

 

mam 188 cm wzrostu

waze 75 kg

but 45 i jestem poczatkujacym

 

zgadzacie sie z tym ?

musisz uwzględnić to że ten kalkulator też nie uwzględnia wszystkiego :) Deska 153 to dla Ciebie trochę za mało. Wiadomo łatwiej nauczysz się skręcać na takiej ale myślę że lekko powyżej 160 będzie odpowiednią długością.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wyszlo ze powinneienm miec deche 153 cm

 

mam 188 cm wzrostu

waze 75 kg

but 45 i jestem poczatkujacym

 

zgadzacie sie z tym ?

Jeśli 153 to wide koniecznie. Nie wiem czy w twoim wypadku to dobry zakup. Wagowo jeszcze się mieścisz, ale już np po 2/3 kilogramach więcej deska dosłownie pofrunie. Poza tym przy twoim wzroście i czułości desek(mówię o 153) fs, lub sztywności fr, niczego szybko się nie nauczysz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...