Skocz do zawartości

Salzburg


Rekomendowane odpowiedzi

Sam w sobie Salzburg to tylko spore miasto w "pobliżu" ośrodków narciarskich.W samym Salzburgu nie ma stoków i wyciągów.Ale pewnie mówiąc Salzburg miałeś na myśli Salzburg Sportwelt-Ski Amade.Jest do duży ośrodek z 1000 km tras,z tym że objechanie tego w tydzień czy dwa nie nie jest możliwe.Więc nie ma sensu kupna karnetu na calutką dolinę tylko na konkretny ośrodek.

 

W tym wypadku można polecić:

 

-Salzburger Sportwelt(Flachau, Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben, Filzmoos)

Miejsce warte odwiedzenia,bardzo nowoczesna infrastruktura i mnóstwo tras.Minus to nisko położone stoki bo maksymalnie to jest 2 tys metrów,niby sporo ale na tle pozostałych alpejskich ośrodków nisko.

 

-Schladming-Dachstein(Planai-Hochwurzen, Hauser-Kaibling, Reiteralm, Forstau-Fageralm, Dachstein-Gletscher, Ramsau am Dachstein)

-Tak samo jak wyżej,nowoczesne wyciągi,położenie to 2 tyś metrów lecz w zanadrzu lodowiec Dachstein choć nie zbyt specjalny z tego co słyszałem.

 

Na ilość tras ani w jedynym ani w drugiem ośrodku nie będziesz narzekać bo jest tego sporo.Nie ma to żadnego porównania z Polska czy Czechami,inna kultura narciarstwa.Kolejki do wyciągów bywają ale z racji dobrej infrastruktury szybko się rozładowują.Ceny wyższe niż u nas czy w Czechach ale nie dużo,a dostajemy dużo więcej.Czasami można znaleźć bardzo atrakcyjne oferty cenowo nawet niższe niż oferty krajowe.

Jeżeli o dojazd chodzi to ja jeżdze przez Niemcy z powodu że do A4 mam 15km i potem już do samej Austrii autostradą.Także jak bym polecał opcje przez Niemcy,szybciej i wygodniej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co Cię interesuje czy hotel czy może apartament z własnym wyżywieniem.Tak samo wiele zależy od odległości do stoków,do centrum miasta czy nawet do skibusa.No ale największe znaczenie ma termin w jakim chcesz jechać.Ja byłem w poprzednim sezonie w Kaprun/Zell am See ośrodek nie należący do żadnego z wymienionych ośrodków ale także blisko Salzburga.To za apartament 2 ososbowy w drugiej połowie lutego płaciłem 800zł za sam nocleg.Luty to najdroższy okres,droższy jest jedynie termin świąteczno-sylwestrowy.Mieszkałem trochę na uboczu ale w dobrych warunkach.W Austrii samo mieszkanie nie jest takie drogie,sporo kosztują karnety bo średnio 900zł.Tak jak mówiłem napisz termin w jakim planujesz wyjazd a będę mógł podać przybliżoną cene.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...