Skocz do zawartości

Białka tatrzańska


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakoś nie znalazłem podobnego tematu, ale czy ma ktoś zaufane i relatywnie tane noclegi w Bialce? I jak w zeszłym roku było z cenami karnetów? były 6 dniowe? Aktualnie cennik jak i sam wyciąg mają w przebudowie więc czekam na konkretne info ;)

 

Interesuje mnie jeszcze Słowacja, o której w sumie wiem nie wiele :) Więc jesli znacie jakies ciekawe miejsce na slowacji to dajcie znac :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2007, 2008 i w zeszłym roku byłem w białce, i mieliśmy karnet chyba 4 albo 5 dniowy, czy są dłuższe - nie wiem. Co do noclegów - 4 lata temu jakis 1-2 km od wyciągu przy drodze na zakopane po prawej stronie były noclegi po 20 zł za osobę. Oczywiście za tą cenę warunki niezbyt ekskluzywne. Łazienka chyba "wspólna" z właścicielami, ale zawsze czystko, nie żeby jakiś syf był, tylko że tak trochę krępująco. W 2007 w całym mieszkaniu waliło 2-3 dni gotowanymi kośćmi :) , ale potem się uspokoiło, w 2008 już całkiem spoko. Są 2 pokoje chyba 4 osobowe, dla tych pokoi jest osobna spora, dobrze wyposażona kuchnia z wielkim, drewnianym stołem. Pokoje niezbyt spore, ale te kilka dni bez problemu można wytrzymać. 5 minut samochodem do wyciągu. W zeszłym roku byłem na wyjeżdzie juz zoorganizowanym ze szkoły, i spaliśmy w innym miejscu. Jak znajdę kontakt do tych pokoi tanich, to podam. A sam osrodek naprawdę fajny. Tym bardziej że w tym roku otwierają nową kolejkę 6-osobową i 2 trasy przy niej. Ludzi jest sporo, ale jakoś rozkładają się po tych wszystkich wyciągach, więc nie ma tragedii z kolejkami. W tym roku też jadę - na początku marca :)

A na ferie jade na Słowację na Chopok, ale jeszcze tma nie bylem wiec nie moge sie wypowiedziec na ten temat. Ale ogólnie na Słowacji sa porządne ośrodki, sporo tras, wyciągów, dobrze utrzymane - np. w Oravicy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku oddali tam do użytku źródła termalne, nowa podgrzewana kanapa... myślę, że w tym roku może być tam ciekawie i przyciągnąć dużo nowych ludzi. Ja też pewnie na parę dni tam wyskoczę :razz: , więc do zobaczenia na stoku :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z Gorlic masz mniej wiecej tyle samo co ja z Bielska :) Może trochę bliżej. No ale zimą trzeba liczyć te 2.5-3h na dojazd do Białki , a to jest sporo, tym bardziej że za pół godziny jestem w wiśle, ustroniu czy szczyrku. No ja narazie planuje jechac na ten obóz do Białki w tym roku, zobaczymy czy starszyzna rodziny se zgodzi, jak zobaczy oceny na półrocze :???: ALe nie powinno byc jakoś abrdzo źle więc może się jednak zobaczymy :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Ja byłem w Białce przez dwie poprzednie zimy, jak widzę co się tam święci na stoku (a właściwie nad nim) to aż mi się miło robi. Ta kolejka z osłoną to był wyśmienity pomysł, gdyż na tych obecnych często wiał silny wiatr i zdarzało się że wjeżdżanie było torturą. Co do noclegów to w zeszłym roku byłem w "Stokrotce" to taki duży dom stricte dla turystów, nie pokoiki u babci góralki :P Z tego co pamiętam cena wynosiła ok 40-45 za osobę i warunki dosyć przyjemne w pokojach ładnie, widać że nowe i zadbane, chyba w każdym pokoju jest łazienka, do tego na dole bilard ping-pong i siłownia, z tym że praktycznie nie korzystałem (na stoku spędzałem czas zazwyczaj od 9 do 20 i potem już nie miałem siły i ochoty na nic innego :P) i obok budynku była przechowalnia sprzętu narciarskiego (dla każdego pokoju była oddzielna zamykana szafeczka i stojaki do suszenia butów), jednym słowem byłem miło zaskoczony ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

rozumiem, ze silownia i sauna dodatkowo platne ;)?

 

długo się stoi w kolejce w tygodniu i okresie feryjnym? Mam plan pojechac poniedzialek-sobota.

 

A no i czy ktos wie jak dojechac tam z Warszawy BEZ samochodu ;)? albo z Nowego Targu?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ferie jest tak prawie jak i w święta :P od 9 do 14 przy dolnych kanapach masz bite 25 minut stania :P Potem ludizska idą na obiad to jest już luźniej a najlepiej jest już koło 18

 

W ferie nie ma znaczenia czy jest tydzień czy weekend - ludzi full :) zobaczyym - moze nowa kanapa troche rozładuje ruch

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

W ciagu dnia jest ciasno, dlatego zawsze jeżdzę na karnecie miedzy 16 a 22 za 50 zł. po godzinie 18 kiedy kończy się karnet z 12-18 jest juz calkiem luzno. a po 19 jezdzisz kolejka na bierząco. w czasie największego nawału ludzi w ciagu dnia stoi sie do 25 min przy kolejce 6 osobowej, ale na bocznych, krótszych trasach nie jest tak źle.

Tak jak mówiłem - warto jeździć po południu - jest znacznie luźniej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

do Białki Tatrzańskiej wybieram się w tym roku na święta, więc z chęcią zdam raport po powrocie, jak się spisuje nowy wyciąg krzesełkowy, jakie są warunki no i oczywiście coś o kolejkach ;)

Co do sylwestra, nie polecam, ścisk ogromny, nie pojeździsz nic niestety..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Moim zdaniem najlepiej jest kupić karnet na te kilka dni i sie nie szczypać z godzinami zawsze można w godz 12-18 nie zjeżdżać na sam dół więcej czasu spędzić na bocznych czerwonych trasach bądź w snowparku, a co do tej nowej kolejki to śmiesznie to urządzili - żeby tam zjechać trzeba przejechać się czerwoną trasą HAHAHAHA :DDD więc może, może nie będzie tam dużego ścisku

 

A i kto by był w Białce w pierwszej połowie lutego ja się wybieram tak 4-11 luty można by się spotkać i razem pojeździć :]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ścisk będzie na pewno jak to w Polsce, ale szczerze mówiąc to te kolejki puki co są do przeżycia. Ostatnio byłem w Białce i było 5-10 minut czekania. Wybieram się też w ten weekend i zobaczymy jak będzie :)

 

Kolejki pewnie byłyby krótsze gdyby ludzie w końcu zrozumieli, że kolejka 3-osobowa jest przeznaczona dla trzech osób, a nie dla dwóch, nie wspominając już o 6 ... :???:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, rzadko się zdarza że się kolejka nie wypełnia, raczej ludzie się wciskają najbardziej jak się da :mrgreen: A co do tej trasy z kolejką z podgrzewanymi siedzeniami to rzeczywiście jest łagodna ale mnie chodziło o to że żeby tam zjechać to trzeba czerwoną pojechać. Przynajmniej tak na schemacie jest

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę na planie ośrodka http://www.bialkatatrzanska.pl/images/plan-osrodka-01-big.jpg jest też inny sposób na dostanie się do VI wyciągu, można pojechać górą, jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie na czerwonych trasach :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

Byłem przez kilka dni. Dużo ludzi, ale wszystko działa. Sezon wysoki. Temp. od 0 do 7 st na stoku, armatki działaja cały czas. Rano i do południa lodu brak, po południu i pod wieczór juz sie pojawia. Polecam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...