Skocz do zawartości

Korbielów


Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie Koribelów (Pilsko) jak i Szczyrk mają najlepsze tereny narciarsko-snowboardowe w naszym kraju ale paradoksalnie są to również dwa najbardziej zaniedbane ośrodki narciarskie...wszystko za sprawą GAT, który od lat toczył spory z właścicielami gruntów, źle zarządzał ośrodkami, nie inwestował w infrastrukturę aż doprowadził je na skraj upadłości. Szczyr już został wykupiony a Korbielów jest na sprzedaż z tym że do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił (pewnie za dużo chcieli za ośrodek). Moim zdaniem powinni go oddac za przysłowiową złotówkę firmie która chciała by tam inwestować... bo tereny, liczba tras, klimat w Korbielowie jest idealny - cała reszta tzn infrastruktura jest z 10 lat albo i więcej do tyłu za najlepszymi ośrodkami w Polsce.

 

Jest tu tylko jedno dwuosobowe krzesełko, strasznie wolne i pizga na nim jak nie wiem co. Reszta wyciągów to przestarzałe orczyki, a jak orczyki to mega koleiny na trasie wyciągu gdize trzeba się nieźle napracować aby nie wylecieć...

 

sam jestem ciekaw jak to będzie funkcjonowało w tym sezonie bo w zeszłym to była totalna porażka, raz że przez większość czasu wyciągi nie działały, trasy kompletnie nie przygotowane itd.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Chciałbym odświeżyć temat.

Naprawdę tam jest taka tragedia, jak się słyszy?

Szukam jakiegoś ośrodka w Polsce, w miarę sensownego. Byłem w Białce już 3 razy chciałbym spróbować czegoś nowego. Czy może dać sobie spokój i pojechać do np. Velkiej Racy?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Bercik trochę przesadził ;)nie ma tak najgorzej ja tam smigam od 2011 i co do orczykow to troche racja ;) niezlą szkołe jazdy tam sie przechodzi..jesli ktos ci powie ze dobrze jezdzi na orczyku to tam tą teorie najlepiej sprawdzic :) (ja się tam nauczyłem dobrze jezdzic na orczykach ;) parę spacerów pod orczykiem na hale miziową i człowiek odrazu załapał;) ).ale trasy widoki no i fakt ze cała czerwona trasa ma prawie 5km ze szczytu to nic wiecej do szczescia nie trzeba. w tym roku osrodek zostal sprzedany juz sa poczynione pierwsze prace tasma od parkingu do krzeselek na pilsko nowe ratraki i armatki do tego wspolny skipass na on pilsko i kolej krzeselkowa baba takze mozna jezdzic caly dzien za 80zl od 8 do 21 :)z tym ze od 16 tylko na dolnych krzeslach dlugosc trasy okolo 900m . Ja tam gorąco polecam pilsko w tym roku przekonalem kolęgę która za nic nie chciał tam pojechać. pojechał i już w polsce nie chce nigdzie indziej :). a wiecej info bedziesz mial na www.korbielow.net filmiki z tras tez są :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...