Skocz do zawartości

Budowa własnej MINI - MIEJSCÓWKI


Rekomendowane odpowiedzi

Zbytnio nie wiedziałem gdzie mógłbym założyć ten temat...

 

Mianowicie chciałbym przygotować mini miejscówkę do jazdy na desce na przyszły sezon, posiadam działkę o szerokości 16 metrów i długości około 70 metrów (Jest to tzw. czysty obszar beż żadnych drzew, głazów, kamieni itp.) Miejscówka ma być czysto amatorska, budowana głównie do użytku dla mnie jako tzw. "plac zabaw"

 

Charakterystyka terenu:

Pierwsze 7-10 metrów posiada bardzo delikatny spad (Wystarczający by wolno ruszyć i bardzo powoli toczyć się na desce) Następnie na dystansie 13-17 metrów występuje nagły i bardzo stromy zjazd (Aktualnie nie jestem w stanie stwierdzić kąta nachylenia - Przypomina to bardziej ścianę) Następnie 5 metrów delikatny spad i dalej teren równy.

 

Czy na tak małym obszarze można zrobić coś w stylu ala-mini ? - Typu szybki zjazd i np. ślizg na box-a ? Wiem, że podobne place zabaw budowane są w Kanadzie przez amatorów do wykorzystania jako wariant w sytuacji gdy nie mamy możliwości udania się na stok. Jeżeli chodzi o grunt to mogę go delikatnie przekopać czyt. na tyle na ile pozwoli łopata i zapał machania wyżej wymienionym narzędziem : )

 

Prosiłbym o porady czy można coś stworzyć na takim skrawku ziemi ? Jeżeli tak, to co ? Byłbym wdzięczny za dokładny opis waszych koncepcji, mam zarys pomysłu, chęć i uzbierane przysłowiowe zaskórniaki by stworzyć coś drobnego... Niestety nie mam projektu i żadnego doświadczenia w tej dziedzinie...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj mi mniej wiecej profil dzialki (rysowany w paincie) i cudownie by bylo jeszcze gdybys dysponowal zdjeciami dzialki z obydwu koncow i bokow :P

wstepnie widze miejsce na kilka hopek, boxy i raile tez sie znajda ;) z boku (z 5 metrow szerokosci) mozna tez cos zorganizowac ;) mam wstepny zarys, ale potrzebuje wiecej danych ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zjawie się na miejscu cyknę fotki i wyliczę dokładnie odległość w metrach ( TERAZ WYMIARY NA OKO, KTÓRE ZAPEWNE SPORO SIĘ RÓŻNIĄ - ( Błąd wyliczeniach na oko nawet do 3-4 metrów ) - Jeżeli chodzi o stopień nachylenia to niestety nie wiem jak to sprawdzić : (

 

Na razie prowizoryczny rysunek w PAINT. Jeżeli chodzi o nagły spad to po przeanalizowaniu działki stwierdzam, że popełniłem błąd - Jego długość zamknie się w granicach 10 metrów (LECZ WSZYSTKO OKAŻE SIĘ PO WYLICZENIU), sama długość działki jest dłuższa na płaskim gruncie niż zakładane 50 metrów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest roznica poziomow, ale na obrazku wyglada na 8-10 metrowe urwisko :P

 

Do rzeczy :)

Te czarne trójkąty to hopki, mozesz ustawiac obok siebie po 3, rozniace sie wysokoscia, stromoscia (strome wybijaja mocno w gore), zjazd masz juz prawie gotowy, wystarczy ze usuniesz tego garba, zsuwajac go w doł :P (czarna, grubsza linia to zarys stopnia nachylenia). Na górze (początku) powinny być większe hopki, ponieważ wyżej jest wyższy kąt nachylenia przy lądowaniu, dodatkowo na dolnych hopach będziesz miał większą prędkość i siły będą się rozkładać bardziej w przód niż w dół, więc nachylenie powinno być tam (na dole) mniejsze od tego na górze ;)

 

Na płaskiej części, możesz ustawić boxy/raile co tylko chcesz, by wykorzystać rozpęd :)

Czekam na fotki i...gdzie masz tą działkę ;)?

 

[ Dodano: 3 Maj 11, 19:10 ]

Nowe foto:

To w górnym lewym rogu, to przykładowy układ hopek z lotu ptaka ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...