Skocz do zawartości

360 fs ( porady)


Rekomendowane odpowiedzi

Siema tak ja w temacie chciałbym byście dali mi jakieś porady dotyczące 360 fs.

 

Wiem tylko tyle,że na najeździe trzeba wykonać "balans" frontside,backside (nie wiem co daje to balansowanie na krawędziach, jak by ktoś wiedział to jak by mógł to niech napisze) wziąć zamach i, że podczas fazy lotu trzeba obrócić głowę w stronę rotacji.

 

Tu jeszcze jakiś fimik znalazlem

i jeszcze mam jedno pytanie a mianowicie czemu ten koleś podczas najazdu na skocznie ugina tylną noge (25 - 30 sekunda filmu)

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam, trax

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fs 360 chodzi o to, żeby najechać odpowiednio na skocznie tj żeby wybić się mając deskę prostopadłą do skoczni i tak samo wylądować, najłatwiej kręcąc takie obroty wybijać się z krawędzi przeciwnej do 1 obrotu, bo wtedy na samym wybiciu (jak na obu filmikach) możesz zacząć kręcić sporą rotację, więc nie ma obawy o niedokręcenie, poza tym jeśli część rotacji z 360 st zrobisz na wybiciu, to później nie musisz tyle kręcić w powietrzu. dlatego koleś na końcu obciąża tylną nogę, bo to jest tak jak przy obrotach z tail pressem. Należy pamiętać, żeby nie przeszaleć z obciążeniem tylnej nogi, ponieważ możesz przypadkowo zrobić coś w stylu fs rodeo niedokręconego, a tego typu gleby boląąąąą;)

powodzenia i próbuj na niższych hopkach na początku a najlepiej na puchu

zdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, i mam jeszcze jedno pytanie do xnxx

najłatwiej kręcąc takie obroty wybijać się z krawędzi przeciwnej do 1 obrotu, bo wtedy na samym wybiciu (jak na obu filmikach) możesz zacząć kręcić sporą rotację, więc nie ma obawy o niedokręcenie,

Pisząc o tym wybiciu z przeciwnej krawędzi miałeś na myśli, że przy rotacji fs wybijać się z krawędzi frontside zamiast backside ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to jak jest na filmiku tj jakbyś chciał wybić się z przedniej krawędzi (tą co masz w dół stoku) to wywalisz tzw orła w powietrzu - nie wyobrażam sobie lądowania;p) czyli przy samym końcu zaczynasz rotację 'przechylając się do tyłu plecami' i zaczynasz kręcić barkami

potem możesz próbować z płaskiej deski - lub coś co podobno jest wykonalne z przedniej krawędzi choć ja sobie jakoś tego nie wyobrażam;p i nie umiem)

chodzi o wyczucie wybicia więc jedyne co Ci mogę poradzić to katować tego fsa(rozumiem, że 180 w obie strony robisz bez problemu)

zdr

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 months later...
  • 10 months later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...