Skocz do zawartości
maksencjusz

Czynne snowparki na Śląsku i w okolicach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Orientujecie się może czy są jeszcze jakieś czynne snowparki do około 100 km od Katowic? Szukam od dwóch dni, ale wygląda na to, że wszystko już pozamykane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest działający snowpark w miejscowości Bila w czechach. Warunki śniegowe też są niezłe.

Byłem tam dzisiaj.

Tyle tylko, ze to jest ok. 150km od Katowic.

www.skibila.cz

Bliżej raczej nic nie uświadczysz. Hula jeszcze Parkowa Dolina w Bukovcu (też Czechy, ok. 15km od Wisły)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Bila to około 150km, Parkowa Dolina 100km~.

Mógłbyś mi jeszcze napisać czy osoby które dopiero zaczynają przygodę z freestyl'em mają czego szukać w Bila~? Po prostu czy nie jest tam za trudno?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm...

Na pewno łatwiejsze przeszkody są w parkowej dolinie.

W Bili jest tylko jeden box i to na dodatek skierowany w dół, na który trzeba wskoczyć.

Gdybym miał określać poziom wymagany na te snowparki, to przy skali od 1 do 6 (1 - początkujący, 6 - super-hiper pro):

Bila - 3 w górę

Bukovec - 2 w górę

W Bili będzie trudno. Chyba, że jesteś harpaganem, który się niczego nie boi, to sobie poradzisz, jeśli posiedzisz tam ze 3h :D

Ale wczoraj tam padało i dzisiaj był beton, więc wszystkie najazdy na przeszkody były trudne, bo deska nie chciała się za bardzo słuchać.

Przy normalnych warunkach i miękkim śniegu robi się tam łatwiej. Tylko, jak pisałem, jest tylko jeden box, a reszta to rejle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

możesz jechać do Botomia na DSd, chyba śmigajajakieś przeszkody, ale genralnei to szału nie ma. Ja zdecydowanie polecam Ci Bukoviec, w regionie to najlepiej przygotowany park i wazne że przeszkody sa dla wszystkich a nie tylko dla potrafiących jeździć. Kilka hopek, od bardzo małych na pierwszy raz az po duża większe i duże dla zaawansowanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj wybrałem się na dsd w Bytomiu. W snowparku 3/4 to już ziemia niestety. W takim razie zdecyduję się na Bukovec. Dzięki wam za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mały odkop, mineły 4 lata, a tutaj wciąż bieda. Ktoś się orientuje czy w Bielsku coś ruszyło czy tylko trasa klasyczna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi