Skocz do zawartości

Veľká Rača (Wielka Racza)


Rekomendowane odpowiedzi

Był ktoś????

Śmigam w sobotę. Z opisu na stronie wygląda, że kompleks ciekawy. 13 tras o łącznej długości 14 km. Jest również Snow Park

Po weekendzie relacja zostanie zamieszczona ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sam jestem ciekawy jak tam jest, nie byłem a to chyba najciekawszy ośrodek na słowacji do którego mam w miare blisko. Czekam na jakąś relacje:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zapodaję. Kompleks narciarski przy Wielkiej Raczy liczy 13 tras zjazdowych (2 czarne,4 czerwone i reszta niebieskich) co przy różnych zestawieniach kilku tras daje około 16 konfiguracji zjazdów. Cały kompleks obsługują 3 wyciągi krzesełkowe (jeden z nich to mix krzesło + gondola) i 3 orczyki. Tak więc konfiguracja tras jest na prawdę spora. Na trasy są 3 główne bazy wypadowe czyli wyciąg w Lalykach, w Dedovce i na Margusce. Od siebie polecam podjechać od razu na Laliky bo najmniejszy tłok i trasy bardzo dobre. Największy ruch jest do wyciągu na Dedovce (choć tragedii nie ma bo do wyciągu czeka się w kolejce nie dłużej jak 5 minut. Analogicznie na Laykach około 1-2 minuty i już jest nasza kolej na krzesło czy gondolę. Auto najlepiej zostawić w centrum tych miejscowości skąd darmowe autobusy kursujące co 15 min przywożą nas pod sam wyciąg. Można też podjechać furką ale nie wiem czy się coś nie płaci za parking.

Co do warunków to bardzo dobre. Trasy przygotowane. Jak byłem w sobotę to bodaj nie były przygotowane 2 czy 3 trasy. Przejechać się nimi dało choć gdzieniegdzie wystawały kępki trawy. Przy wyciągu na Dedovkę znajduje się Snowpark (którego z racji słabych umiejętności nie stestowałem) oraz tor przeszkód dla dzieci a na samej górze wyciągu jest najdłuższy tor saneczkowy w Europie (raz się przejechałem i nawet fajna faza). Co do cen to karnet całodniowy kosztuje 24 euro dla osoby dorosłej. Dla młodzieży zawsze coś tam niżej. Trasy dobrze utrzymane i urozmaicone wznosami,upadami czy zakrętasami. Jedynym minusem jak dla mnie są dolne odcinki tras dojazdowych do wyciągu. Są to trasy niebieskie a minusem jest ich szerokość, która wynosi około 3x szerokość leśnej dróżki. Ja jako osoba ucząca się snowboardowego rzemiosła robię długie i szerokie łuki przy skrętach, a na takim węższym odcinku robić się tego nie dało tylko praktycznie trzeba było szusować lekkim wężykiem. Ja jednak jako nowicjusz robię szerokie łuki przy zakrętach dlatego było kilka bęcków. Co do odległości to od Zwardonia kompleks znajduje się jakieś niecałe 30km. Na przejściu Zwardoń-Skalite kierujemy się na Cadcę. Za nią jest zjazd w prawo na Ski Oscadnica. Zaraz po skręcie z trasy jedziemy chwilę prosto po czym obok takiego jakby tartaku skręcamy w lewo pod most. Dojeżdżamy do ronda na którym lecimy w prawo i tam już cały czas prosto i trafiamy pod któryś z wyciągów. Ja autokarem jechałem ok 2h. Jak pojedziesz furą z Wojkowic to myślę, że jakieś 2,5h powinieneś być na m-cu :wink:

 

Generalnie polecam. Widoki i różnorodność tras na prawde na wysokim poziomie. Ludzi nie było tak dużo. Ja akurat mam średnie wspomnienie bo podczas drobnej przerwy na odbiór połączenia telefonicznego na skraju stoku wjechał we mnie narciarz na pełnej kurwie. Efekt to podbite oko, podrapany nos i podbródek oraz wybite dwa palce. Trochę jeszcze pojeździłem po tym incydencie jednak błąd narciarza już trochę przygasił radość z deski w tym dniu. W sobotę chciałem polecieć na Jaworzynę do Krynicy ale jestem jeszcze trochę poobijany dlatego chyba sobie odpuszczę. Dla zainteresowanych mapka kompleksu:

5odob5.jpg

 

więcej info na stronce http://www.parksnow.sk/raca/pl/index.php

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zrelacjonowanie i opisanie miejscówki. Mysle że jest to ciekawa opcja szkoda że ten karnet nie jest troche tańszy no ale może warto :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejscowość przygraniczna (przez szczyt Wielkiej Raczy przebiega granica) dlatego Słowacy z racji sporego kontaktu z naszą nacją bez problemu porozumiewają się po polsku :wink:

 

co do noclegów to ja byłem na jeden dzień. ale wkoło pełno pensjonatów itp. Poczytaj na stronie do której link wrzuciłem. Powinieneś znaleźć info o noclegach

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miejscowość przygraniczna (przez szczyt Wielkiej Raczy przebiega granica) dlatego Słowacy z racji sporego kontaktu z naszą nacją bez problemu porozumiewają się po polsku :wink:

 

co do noclegów to ja byłem na jeden dzień. ale wkoło pełno pensjonatów itp. Poczytaj na stronie do której link wrzuciłem. Powinieneś znaleźć info o noclegach

 

Dzwoniłem do nich właśnie wypytać o warunki dokładnie itp i właśnie zauważyłem, że po angielsku to coś ledwo dukali więc zapytałem czy ktoś może mówi po polsku: "ooo... polak ... to było tak odrazu a nie ja się tu męcze" :mrgreen:

 

Niestety w tym roku tam nie zawitam bo właśnie z noclegiem ciężko - co w normalnych cenach już dawno zajęte ... a szkoda.

Trudno, w kolejnym sezonie zarezerwuję coś wcześniej i się wybiorę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie chcesz jechać ze względu na nocleg to moim zdaniem błąd. W tamtych okolicach masz w ch... pensjonatów z wolnymi pokojami. Czy to po polskiej czy słowackiej stronie. Podbijasz do środka i pytasz..zresztą na większości są wywieszki "wolne pokoje". A te noclegi z ich strony internetowej to i tak podejrzewam, że w ch... drogie. Ja polecam po prostu jechać w ciemno bo na pewno coś znajdziesz. Zawsze możesz znaleźć noclegi po polskiej stronie np. Zwardoń/Sól/Węgierska Górka/Rycerka/Rajcza. Spod granicy na stok niecałe 30km

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zależy to w 100% odemnie :) Gdybym od początku sam to orgainzował na zajawke to zapewne coś podobnego bym zrobił bo z natury jestem ryzykan jadący w ciemno :)

Cóż, na 100% za rok tam się pojawię bo ośrodek wygląda na serio super, teraz już nie będą mocno kombinował bo w końcu wyjdzie, że każdy z nas będzie gdzie indziej chciał i każdy pojedzie osobno (czyli mega lipa) :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 9 years later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...